EN   UA

 logoКАФЕДРА АКУШЕРСТВА, ГІНЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
ВІДТВОРЕННЯ ТВАРИН ІМ. Г.В. ЗВЄРЄВОЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук Стефаник Василь Юрійович

 

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

В рамках міжнародної наукової конференції «Львівсько - Вроцлавська ветеринарна школа 2019» було проведено засідання секції «Репродуктологія дрібних тварин». На засіданні було виголошено доповіді, нашими добрими колегами з Вроцлавського природничого університету, завідувачем кафедри репродуктології тварин, професором Войцехом Ніжанським та доктором цієї кафедри Сільвією Порховською.

Тематика, яка була представлена у доповідях стосувалася проблем відтворення котячих. На сьогоднішній день ця тема є досить актуальною, особливо у диких видів, зокрема, тигрів та сервалів. Наш університет плідно співпрацює із зоопарком «Лімпопо», який знаходиться у с. Меденичі Миколаївського району, де спільно з нашою кафедрою акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г. В. Звєрєвої та кафедрою репродуктології Вроцлавського природничого університету в минулому році були проведені роботи, що стосувалися андрологічної диспансеризації білого тигра.
У цьому році спільно з нашими польськими партнерами ми проводили заходи, які стосувалася запровадження біотехнологічних прийомів у відтворенні білого тигра, який знаходиться на межі вимирання і зникнення та сервала, що є надзвичайно складним прийомом та застосовувався декілька раз у світі. Була розроблена схема та проведено індукція еструсу у самок цих видів тварин з подальшим штучним їх осіменінням.

Неоціненний досвід був отриманий при проведенні ультразвукового дослідження репродуктивної системи тигриці та сервала, отримання сперми від цих видів самців їх ендоскопічного осіменіння та відібрано біологічний матеріал для подальших ґрунтовних досліджень.
Команда та колектив кафедри у складі асистентів Івахів Мар’яни, Басараба Тараса, Голумбійовської Тетяни та Костишин Лідії, отримали масу задоволення від проведеної роботи. Завжди раді співпраці з польськими колегами. Окремо дякуємо професору Стефанику Василю Юрійовичу, професору Ніжанському Войцеху та доктору Сільвії Проховській за отриманий досвід та можливості вчитися та розвиватись! Надіємось на успіх, а про кількість новонароджених ми вам обов'язково повідомимо згодом.

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru