Екзотичні пацієнти на клініці кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г.В.Звєрєвої
- Деталі
-
Опубліковано: 17 липня 2019
-
Перегляди: 2813
Робота клініки кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г.В.Звєрєвої не обмежується окремими видами тварин. Нашими наступними екзотичними пацієнтами стали оцелоти. Навіть серед найбільших любителів котячих, не кожен може похвалитись знайомством з ними.
Тварини - самець і самка, ще жодного разу не мали потомства, що і занепокоїло власницю. Відсутність потомства стала причиною звернутись до нас по допомогу та завітати на кафедру, де були проведені всі необхідні діагностичні процедури для встановлення причини неплідності цих котячих. Для нашої команди (Mariana Ivakhiv, Taras Basarab, Таня Голумбійовська), під керівництвом професора Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій Stefanyk Vasyl, професора Вроцлавського природничого університету Wojciech Niżański, доктора Sylwia Prochowska, роботи виявилось вдосталь, адже дослідити потрібно було і самця і самку. А зважаючи на те, що тварини дикі і приручити їх практично неможливо, працювати доводилось з посиленою обережністю. Для постановки діагнозу було проведено УЗД-діагностику, бактеріологічне та цитологічне дослідження, відібрано кров для визначення морфологічних та біохімічних показників, а також рівня гормонів. Після проведення всіх необхідних діагностичних досліджень репродуктивної системи самця і самки оцелота було швидко встановлено причину відсутності потомства. На даний момент, робота працівників кафедри спрямована на усунення причини неплідності, визначено курс лікування для хворої тварини, після якого ми знову зустрінемось з великою кішкою для оцінки результатів лікування. Сподіваємось на швидке одужання. З нетерпінням очікуємо наступних зустрічі з цими тваринами, які вже будуть спрямовані на отримання плямистого потомства.
Власниця наших пацієнтів Lija Levytska:
«Оцелоти вимираючий, а точніше штучно, нами людьми, винищений вид кошачих. На жаль, люди довгий час ставили ціну хутра оцелота вище їх життя. Сьогодні ми можемо їх побачити далеко не у кожному зоопарку. Тому для мене, як власниці цих красенів, робота львівських лікарів є безцінною. Всім щиро ДЯКУЮ і до зустрічі.».
Також Lija Levytska подякувала команді лікарів:
«Велике ДЯКУЮ всій команді (Stefanyk Vasyl, Wojciech Niżański, Sylwia Prochowska, Mariana Ivakhiv, Taras Basarab, Таня Голумбійовська) професіоналів. Для нас було великою несподіванкою зустріти в Україні таких профі. Їх знання, професіоналізм, апаратура, уміння зробити надскладні процедури вражає. Лікарі виявляли неабияку мужність та фізичну силу при дослідженнях.».
Від нашої команди висловлюємо подяку Lija Levytska за бажання не лише захистити, але й примножити популяцію оцелотів.