EN   UA

logo

 

КАФЕДРА ГЕНЕТИКИ І РОЗВЕДЕННЯ ТВАРИН

  

в.о. завідувача кафедри, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Кропивка Юрій Григорович

 

 

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

 1 1

20 лютого 2025 року у Тренінговому центрі Львівської аграрної дорадчої служби відбувся семінар «Використання світових генетичних ресурсів на фермах України – успішний досвід». Захід зібрав широке коло учасників, серед яких фермери, фахівці й менеджери ферм, викладачі, науковці, а також здобувачі вищої освіти.

Семінар відкрив директор БО ЛАДС Іван Паньків, який наголосив на важливості впровадження сучасних генетичних ресурсів для розвитку молочного скотарства в Україні. Змістовні виступи представили провідні фахівці галузі. Сергій Довгий, директор компанії «Сімекс Альянс Україна», розповів про сучасні генетичні ресурси для молочних ферм, які допомагають підвищити продуктивність тварин, покращити їхнє здоров’я та відтворювальні показники. Людмила Гончаренко, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, акцентувала увагу на можливостях державної підтримки фермерів, спрямованої на покращення генетичних ресурсів у молочних господарствах.

Особливу увагу було приділено питанням відтворення стада. Роман Возний, тренер з тваринництва БО ЛАДС, представив практичні рекомендації щодо підвищення ефективності осіменіння корів із використанням УЗД-діагностики. Спільно зі Сергієм Довгим він також висвітлив питання особливостей проявлення охоти корови та правильного визначення часу її осіменіння.

2 1

Активну участь у семінарі взяли представники Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. Доценти кафедри генетики і розведення тварин Юрій Кропивка, Леся Музика, Тарас Оріхівський та Петро Боднар поділилися своїми дослідженнями щодо генетичного вдосконалення молочних порід. Доцент кафедри виробництва і переробки продукції дрібних тварин Юрій Луник представив практичні аспекти вирощування молодняку з високим генетичним потенціалом, а завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Галини Звєрєвої Василь Стефаник разом із доцентом Орестом Кацарабою акцентували увагу на новітніх методах відтворення стада.

Особливо цінною була участь здобувачів вищої освіти – студентів бакалаврського та магістерського рівнів освітньої програми «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» нашого Університету. Вони ознайомилися зі сучасними практиками ведення молочного тваринництва й активно долучилися до дискусій, обмінювалися думками з фермерами, науковцями та фахівцями-практиками. Така взаємодія дала змогу студентам краще зрозуміти реальні потреби галузі та перспективи застосування новітніх генетичних технологій у виробництві.

3 2

4 1

Семінар став важливою платформою для обміну досвідом, обговорення новітніх технологій і методів, що сприяють підвищенню продуктивності молочних корів, а також налагодженню співпраці між фермерами, науковцями, освітянами та майбутніми фахівцями галузі.

Допис підготував Юрій КРОПИВКА, в. о. завідувача кафедри генетики і розведення тварин, гарант ОПП «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru