В університеті обговорили питання розвитку еколого-економічних систем в контексті реалізації Цілей сталого розвитку ООН
- Деталі
-
Опубліковано: 12 червня 2018
-
Перегляди: 3444
Політика розвитку сільських територій формує передумови для економічного зростання і підвищення якості життя у сільській місцевості. Для обговорення актуальних тематичних проблем 11 червня в університеті відбувся круглий стіл «Стратегічні напрями реалізації Цілей сталого розвитку ООН для забезпечення розвитку еколого-економічних систем гірських територій Львівської області».
Із вітальним словом до учасників круглого столу звернулися представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Борушок і Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Інеса Шемелинець.
Декан факультету економіки та менеджменту університету Олег Гримак розповів про основні тенденції розвитку зеленого туризму в сільських територіях і кроки необхідні для підвищення зайнятості населення в гірських районах.
Науковець ДУ «Інститут регіональний досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», професор Віктор Борщевський актуалізував проблемні питання реформи децентралізації, які стримують впровадження 17 Цілей сталого розвитку ООН.
Докторант Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Магас розповів про дестабілізуючі чинники територіального розвитку, зокрема кроки необхідні для уникнення «інституційних пасток». Василь Магас також звернув увагу, що впровадження Цілей розвитку більш актуально для бідніших країн, ніж для економічно розвинутих держав.
Науковець Львівського осередку Наукового товариства імені Сергія Подолинського Богдан Калиняк звернув увагу на морально-етичні засади Цілей розвитку тисячоліття ООН і необхідність правильного вибору технологій та методів впливу на процеси.
Доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Лідія Бойчишин наголосила на питаннях сучасного стану гірських екосистем на Львівщині і кроки необхідні для поводження з відходами.
Доцент Львівського національного аграрного університету Андрій Копитко розповів про духовно-ціннiсний вимір формування екологічної культури і проблеми збалансованого розвитку вітчизняного суспільства.
Голова управи Львівської аграрної палати Ігор Вуйцик розповів про проблемні аспекти розвитку фермерства в гірських територіях і кроки для підтримки товаровиробників. Важлива увага доповідача зверталася також на проблеми забезпечення належної якості водних ресурсів.
Завідувач кафедри маркетингу університету доцент Степан Поперечний детально проаналізував конкурентні переваги сільськогосподарських підприємств, які суб’єкти бізнесу одержують від впровадження політики збалансованого економічного розвитку. На думку Степана Поперечного, невеликий локальний аграрний бізнес в гірських районах може мати більше конкурентних переваг, ніж великі агрохолдингові структури.
Голова правління ГО «Львівська Екологічна Варта» Віктор Горбач розповів про ефективні технології утилізації сільськогосподарських відходів, що дозволяє мінімізувати негативний екологічний вплив, а також обґрунтував економічну основу складових відповідних капітальних інвестицій.
Завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича, професор Павло Музика звернув увагу на важливість формування еколого-економічних кластерів в Карпатському регіоні в умовах євроінтеграційних перспектив.
Науковець Львівського осередку Наукового товариства імені Сергія Подолинського Василь Багрійчук в рамках виступу детально зупинився на питаннях проектування соціальних еколого-економічних моделей розвитку Карпатсько-Поліського регіону.
Голова ГО «Аналітичний центр «Експерт-група» Степан Зарума розповів про актуальні кроки необхідні для забезпечення ефективного ресурсокористування та проаналізував обсяги необхідних капіталовкладень, які слід залучити для ефективного поводження з відходами для мінімізації негативного антропогенного впливу на довкілля в сільській місцевості у Львівській області.
Громадський діяч Стрийського району Василь Сенів в доповіді звернув увагу на розуміння сталого розвитку Карпатського регіону і етичні аспекти природокористування, зокрема і стосовно використання земельних ресурсів.
Актуальними були також тематичні доповіді науковців Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Тараса Боївки і Олександри Паленичак, директора Яворівського національного природного парку Михайла Біляка, викладачів університету Романа Грабовського, Ростислава Литвина та Дмитра Соломонка.
У рамках круглого столу відбулися також конструктивні наукові дискусії та обговорення.
Круглий стіл організовано кафедрою економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича спільно з Громадською організацією «Львівська Екологічна Варта» та ГО «Аналітичний центр «Експерт-група».
Автор: Дмитро Соломонко.