Викладачі кафедри економіки підприємства взяли участь у Міжнародній конференції
- Деталі
-
Опубліковано: 12 грудня 2024
-
Перегляди: 120
12 грудня 2024 року у Львові науково-педагогічні працівники кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича Павло Музика і Дмитро Соломонко взяли участь у VIII Міжнародній науково-практичній конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновацій».
Із вступним словом до учасників конференції звернулася директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончарнеко, яка відзначила позитивну динаміку розширення площ під ягідними культурами в області, в тому числі і за рахунок програм урядової підтримки. Динамічно розвивається інфраструктура ягідного ринку в області, а також діють програми підтримки фермерів із боку грантових програм Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для подальшого розширення виробництва та переробки ягід
Голова Громадської спілки «Укрсадвинпром» Володимир Печко наголосив на важливості продовження традицій проведення щорічної конференції із розширенням кола зарубіжних партнерів задля подальшого налагодження ділових контактів на європейському ринку.
Керуючий сільськогосподарською ділянкою ФГ «Прикарпаття Агро» Богдан Маленевич розповів про досягнення виробництва ягід за органічною технологією і розвиток власного бренду ТМ «Boikivchanka».
Голова Офісу ФАО у Львові Ганна Антонюк розповіла про підтримку фермерів Західної України у створенні ефективних ланцюгів доданої вартості й особливості подачі заяв на підтримку в третьому грантовому етапі, який невдовзі розпочнеться.
Представник нідерландської компанії «Flevo.Berry B.V.» Ян Роббен відзначив основні тенденції на світовому ринку ягід та продуктів її переробки, що стимулюють фермерів ЄС впроваджувати інновації.
Директор розсадника «Долина Агро» Олег Базюк у своєму виступі наголосив на сучасній селекції ягід лохини, що дає змогу фермерам України успішно конкурувати на європейському ринку.
Генеральний директор ТОВ «ФруТек» Сергій Змійчук акцентував у виступі на практичних питаннях задля формування сучасного асортименту ягідних культур для переробки та свіжого ринку.
У межах конференції широко обговорювався досвід та технологічні особливості вирощування ягід у відкритому ґрунті та у тунелях у країнах ЄС, особливості сертифікації згідно з вимогами Global GAP, а дорадники представляли досвід і технологічні особливості вирощування суниці, полуниці, лохини, ожини, інших нішевих культур, а також особливості їх переробки задля успішного виходу на зовнішній ринок. Важливою подією конференції стала виставка галузевих технологічних досягнень, а крафтові виробники представляли власні нові харчові продукти на ягідній основі.
Допис підготували Павло МУЗИКА, Дмитро СОЛОМОНКО, викладачі