EN   UA

КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ

1

 

Завідувач кафедри, професор, доктор сільськогосподарських наук Параняк Роман Петрович

e-mail: ecology@lvet.edu.ua
 

тел. (032) 239-26-52

collage11

Студенти перших і других курсів освітніх програм “Екологія” та “Екологічна політика і правове регулювання природокористування” успішно завершили проходження навчальної практики, що тривала два тижні. Це важливий крок у їхній професійній підготовці, де вони мали змогу застосувати теоретичні знання на практиці та отримати цінний досвід.

Навчальною практикою зі “Загальної екології” керував Зіновій Колішицький. Під час практики студенти вивчали методи проведення екологічних досліджень, зокрема, опанували методику відбору зразків води з різних шарів водних об’єктів та природних джерел, а також провели фізико-хімічний аналіз досліджуваних проб води (визначення вмісту мінеральних речовин, органолептичні показники, твердість води, водневий показник). Ці дослідження дуже важливі для охорони водних екосистем та збереження біорізноманіття. Також студенти проводили заміри радіаційного фону територій парків.

Детальніше: Навчальна практика студентів-екологів

photo 2024 06 07 09 19 07

Історія створення зоологічного музею бере початок у другій половині ХІХ століття, про що свідчать збережені з тих часів колекції мікро- і макропрепаратів різних представників тваринного світу, серед яких і колекція відомого вченого Ернста Геккеля, датована 1896 роком. Творцем перших експонатів музею і його засновником можна вважати професора Володимира Кульчицького.
Як складова частина кафедри екології музей виконував і продовжує виконувати важливу навчальну функцію, даючи можливість студентам наочно ознайомитись із розмаїттям тваринного світу і його особливостями на усіх континентах Землі.

Детальніше: Місце для пізнання – зоологічний та міколого-ботанічний музеї на кафедрі екології факультету...

Фото 1 3

31 травня 2024 року Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відвідали віце-президент Асоціації PAEW з правових питань Людмила Хоміч, керівник event-департаменту Асоціації PAEW Наталія Мороз, а також голова комітету ОВД та СЕО Асоціації професіоналів довкілля PAEW, член комітету промислової екології та інновацій, Еколог року-2021, сертифікований виконавець звітів з ОВД, проєктант Марія Лопушанська. Гості зустрілися та поспілкувалися з очільником Університету, професором Іваном Парубчаком та доцентом кафедри екології факультету громадського розвитку та здоров’я Світланою Кропивкою.

Детальніше: Підписано Меморандум про співпрацю між Львівським національним університетом ветеринарної медицини...

IMG 4229

Цікаво було слухати професіоналів з PAEW, які зуміли об’єднати загалом понад 7 000 фахівців для фахового зростання, обміну досвідом, реалізації довкіллєвих реформ та зеленої відбудови.

Асоціація професіоналів довкілля (Professional Association of Environmentalists of the World (PAEW) – об’єднання ЕКО-професіоналів, які з власного досвіду знають про існуючі екопроблеми і розуміють, як їх подолати.

Детальніше: Студенти та викладачі кафедри екології факультету громадського розвитку та здоров’я взяли участь у...

1

16–17 травня 2024 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького працювала чергова, наукова студентська конференція “Дні студентської науки” (до 240-річчя започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові).
Робота в секції 1 “Актуальні питання екології в умовах воєнного стану” розпочалася з вітального слова завідувача кафедри екології, доктора сільськогосподарських наук, професора Романа ПАРАНЯКА.

Детальніше: Дні студентської науки