У Львові обговорили актуальні питання економічних та правових відносин в сфері землекористування
- Деталі
-
Опубліковано: 12 листопада 2018
-
Перегляди: 2159
9 листопада у Львові при підтримці Проекту Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» відбувся тематичний семінар «Земельна просвіта». Учасниками семінару стали представники об’єднаних територіальних громад (ОТГ), органів місцевого самоврядування, науковці та землевпорядники.
Із вступним словом на семінарі виступила координатор проекту Анна Федун, яка розповіла про кроки Світового банку для розвитку збалансованих земельних відносин у сільській місцевості і реалізацію пілотного проекту в трьох областях України. В рамках пілотного проекту в Давидівські ОТГ Пустомитівського району на Львівщині передбачається здійснити аудит використання земель сільськогосподарського призначення для забезпечення їх ефективного використання, де одночасно відбуваються консультативні зустрічі з агровиробниками та власниками земельних паїв.
Експерт проекту Лейла Сабіна розповіла, що сформовані земельні ділянки підлягають обов’язковій державній реєстрації шляхом внесення відомостей до Державного земельного кадастру (ДЗК) щодо її формування та присвоєння кадастрового номера. Заявнику безкоштовно надається витяг з ДЗК про земельну ділянку, в якому містяться відомості про земельну ділянку і кадастровий план. Важливу увагу експерт приділила 11 крокам, необхідним для приватизації земельної ділянки відповідно до Закону України «Про землеустрій». Детально розглянули на семінарі економічний аспект реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, зокрема щодо коректності зазначення договірної ціни і терміну його дії.
Експерт Проекту Алла Неште розповіла про основні порушення та судові спори в сфері агробізнесу, серед яких: подвійна реєстрація договорів оренди; визнання недійсним договорів оренди у зв’язку з їх непідписанням; передача земельної ділянки в суборенду без згоди власника; розірвання договору оренди у зв’язку з несплатою орендної плати; порушення процедури реєстрації договорів оренди; неспівпадіння дати укладання договору та дати його реєстрації.
На семінарі важлива увага також приділялася розгляду економічних наслідків припинення мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні.
Участь у семінарі взяли викладачі факультету економіки та менеджменту університету Ростислав Литвин і Дмитро Соломонко.
Дмитро Соломонко, Ростислав Литвин