У Львові науковці та практики обговорили актуальні питання викладання основ ресурсоефективного виробництва в університетах
- Деталі
-
Опубліковано: 16 травня 2019
-
Перегляди: 1813
15 травня у Львові з ініціативи Центру ресурсоефективного та чистого виробництва відбувся інформаційний семінар для закладів вищої освіти на тему: «Імплементація курсу з ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) у навчальні програми закладів вищої освіти: переваги та можливості». У семінарі взяв участь викладач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича Дмитро Соломонко.
Із вступним словом до учасників семінару звернувся проректор Національного лісотехнічного університету України Микола Адамовський, який представив інформацію про діяльність університету щодо впровадження у освітній процес дисциплін, які висвітлюють питання сталого виробництва та ресурсоефективної економіки.
Головний технічний радник Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) Бранко Дуньїч у виступі детально охарактеризував кроки цієї організації для сприяння економікам у досягненні Цілей сталого розвитку ООН. Саме тому важлива увага ЮНІДО приділяється підготовці фахівців, які приймають рішення про впровадження ресурсоефективних технологій. Крім того, активна євроінтеграція передбачатиме також поступове наближення України до впровадження підходів із формування економіки замкнутого циклу, який широко практикується в країнах ЄС.
Заступник директора Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Ігор Гайдук представив інформацію про підготовку фахівців за системою дуальної освіти і розповів про важливість екологічної освіти.
Директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Ігор Ворфоломеєв детально розповів про впровадження ефективних технологій промисловими підприємствами в Україні і основні кроки для подальшої реалізації ефективних бізнес-моделей. Важливі кроки щодо впровадження нових освітніх програм здійснюють університети України при взаємодії із галузевими бізнес-асоціаціями.
Радник Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Ігор Шилович презентував учасникам семінару основні принципи впровадження РЕЧВ і розповів про методи дослідження підприємств харчової та переробної промисловості України при впровадженні РЕЧВ.
Важлива увага в доповідях учасників семінару приділялася висвітленню питань впровадження РЕЧВ у навчальні курси програм вищих навчальних закладів, що дозволяє формувати актуальні компетентності в студентів.
Дмитро Соломонко, асистент кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК ім. І.В. Поповича