Науково-педагогічні працівники кафедри економіки підприємства взяли участь у воркшопі EUFRAS
- Деталі
-
Опубліковано: 17 грудня 2024
-
Перегляди: 109
28 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича Павло Музика, Дмитро Соломонко, аспірант Андрій Козак взяли участь у воркшопі, який організовано Європейським форумом cільськогосподарських дорадчих служб (EUFRAS) спільно із Цифровою академією інновацій «QuantiFarm».
Із вступним словом до учасників звернувся Діоніс Соломос, координатор проєкту «QuantiFarm», який об’єднує 32 партнерів із 20 європейських країн та орієнтований на оцінку впливу цифрових технологій на галузі сільського господарства європейських країн. За словами Діоніса Соломоса, проєктні рішення впроваджуються саме у фермерських господарствах задля забезпечення збалансованого розвитку та підвищення їх конкурентоспроможності. Для потреб сільськогосподарських дорадників розроблені спеціальні програмні рішення, що дозволяють визначити вплив впровадження цифрових технологій на підвищення ефективності фермерських господарств із врахуванням галузевої спеціалізації.
Партнер проєкту «QuantiFarm» Каролін ван дер Веєрдт у своєму виступі детально охарактеризувала співпрацю зі сільськогосподарськими дорадчими службами та фермерськими господарствами при зборі та аналізі виробничих показників їх діяльності. Важливу увага у доповіді Каролін ван дер Веєрдт приділила висвітленню «дорожньої карти» сільськогосподарського дорадника при впровадженні цифрових технологій у фермерському господарстві.
Нікос Калатзіс у своєму виступі звернув увагу на практичні аспекти інтеграції програмних інструментів «QuantiFarm» зі сучасними технічними засобами для аналізу використання різних видів ресурсів фермерськими господарствами із регіональною специфікою.
У межах воркшопу увагу також зосереджено на розкритті положень концепції «розумної ферми» (Smart Farming) та Agriculture 5.0, що допоможуть європейським фермерам максимально адаптувати цифрові технологічні рішення до розвитку зеленої економіки.
Практичний досвід сільськогосподарських дорадників свідчить, що впровадження цифрових технологій дає змогу скоротити використання мінеральних добрив, оптимізувати використання водних ресурсів, зменшити викиди вуглецю при виробництві продукції сільського господарства. Набір інструментів «QuantiFarm» та персоналізовані консультаційні послуги сільськогосподарських дорадників дозволяють підтримати фермерів у використанні цифрових технологій в європейських країнах.
Сертифікати можна переглянути тут
Допис підготували Павло МУЗИКА, Дмитро СОЛОМОНКО, викладачі