EN   UA

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru


29 серпня у с. Оброшино відбулося розширене засідання вченої ради Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН в рамках якого науковці та практики розглянули перспективні напрями розвитку молочного скотарства. До проведення вченої ради були залучені галузеві фахівці із різних областей України.


Участь у засіданні вченої ради прийняв ректор університету, професор Володимир Стибель, завідувач кафедри технології молока і молочних продуктів, професор Орися Цісарик, завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича Павло Музика, а також професор кафедри годівлі тварин та технології кормів Любомир Дармограй.

 


Із вступним словом до учасників поважної аналітичної наради звернувся голова вченої ради інституту, академік НААН Григорій Седіло, який відзначив сучасні тенденції розвитку молочного скотарства і наголосив на необхідності визначення стратегічних пріоритетів розвитку галузі у Львівській області на період до 2025 року.


Т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко проінформувала присутніх про існуючі інструменти підтримки з державного та обласного бюджетів, якими можуть скористатися агровиробники для розширеного відтворення у молочному скотарстві.

Дорадник Львівської аграрної дорадчої служби Віктор Тюшка розповів присутнім про успішні кроки в реалізації проекту розвитку сімейних молочних ферм в західних областях Україні, який реалізуються при підтримці уряду Канади. Значна увага Віктора Тюшки приділялася висвітленню успішного досвіду комплектування сімейних ферм джересейською породою ВРХ.
Про власний досвід розвитку молочного бізнесу на вченій раді розповів директор СГ ПП «Рідна земля» Івано-Франківської області Володимир Слободян. Дане підприємство поступово розширює поголів’я ВРХ, має власні переробні потужності, проте виробництво натуральних молокопродуктів забезпечує нижчу рентабельність порівняно із виробництвом молока. Ректор університету, професор Володимир Стибель запропонував директору підприємства налагодження співпраці для проходження практики студентів в Івано-Франківській області.


Керівник ТзОВ «Самбірський молокозавод» Роман Пилипчук розповів про організацію системи закупівель молока на підприємстві, налагодження відносин із фермерськими господарствами та відповів на питання щодо причин сезонного коливання закупівельних цін.


Директор Інституту тваринництва НААН, член-кореспондент НААН Євген Руденко під час доповіді детально зупинився на питаннях розширеного відтворення у молочному скотарстві і системних складових для організації прибуткового бізнесу.


Директор Інституту біології тварин НААН, академік НААН Василь Влізло звернув увагу на важливість дотримання екологічної складової при організації виробництва, а також необхідності розуміння системного зв’язку тривалості продуктивного використання ВРХ, молочної продуктивності тварин і раціонів годівлі.

В рамках виступів інших науковців зверталася увага на необхідність врахування соціального аспекту розвитку молочних ферм сімейного типу, кроки для забезпечення добробуту тварин, належного впливу скотарства на екологічну складову та організацію системи ефективного поводження з органічними відходами в галузі. На засіданні вченої ради висловлювалися також думки стосовно необхідності організації сімейних молочних ферм за межами сільських населених пунктів з метою забезпечення належної якості та тривалості життя сільських жителів за прикладом країн ЄС.
Для динамічного розвитку галузі молочного скотарства на Львівщині необхідно налагодити ефективну взаємодію між системою освіти, яку представляють університети через підготовку кваліфікованих трудових ресурсів та сформувати належний баланс між соціальною, екологічною та виробничою складовими.

Автор: Павло Музика, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича

 

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru