- Деталі
-
Опубліковано: 23 січня 2025
-
Перегляди: 6
22 січня 2025 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбувся Форум під назвою «В єдності сила народу», приурочений до Дня Соборності України.
Форум відбувся в Актовій залі нашого Університету. На нього були запрошені шановані гості: доктор східного канонічного права, професор кафедри пасторального богослов’я УКУ, богослов о. Михайло Димид, визначний львівський історик, лауреат Національної премії України імені Бориса Патона, доцент кафедри новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Павлишин, військовий історик, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Андрій Харчук та виконувач обов’язків ректора ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького, професор публічного управління та адміністрування Іван Парубчак, а також почесні гості з Львівського національного університету природокористування.
Форум розпочався з виступу Народного чоловічого хору «Дзвін», які виконали славень (гімн) України.
Отець Михайло Димид у своєму виступі поділився цікавими фактами з історії України часів УНР та ЗУНР.
Олег Павлишин розповів про день, коли був проголошений Акт Злуки. Згадав таку цікаву деталь: у ті часи електричні мікрофони ще не ввійшли у вжиток, тож у Києві на Софійській площі з високої трибуни гучно проголошували про прийняття Акту Злуки. Оскільки не всі могли чітко чути виступаючих, то у віддалених місцях площі ходили глашатаї, які переповідали основні тези виступу до тих, хто там зібрався. Також п. Олег згадав про «живий ланцюг», який відбувся 21 січня 1990 року і був однією з наймасштабніших акцій у світовій історії та став вагомим кроком до здобуття незалежності України. Довжина ланцюга перевищувала 770 км.
У доповіді «Наша війна за незалежність: сучасність та історичні паралелі» Андрій Харчук поділився власними підсумками теперішньої війни за 3 роки, порівнявши події сучасності з історичними.
Іван Парубчак у доповіді «Історичні і політичні паралелі унітарності Української держави» цікаво і ґрунтовно акцентував увагу на історичних та політичних аспектах акту Соборності України. Наостанок доповідач наголосив: «Соборність – це не лише ідея чи символ, це наш обов’язок перед історією, перед тими, хто віддав життя за нашу свободу, це наша відповідальність перед тими, хто сьогодні захищає Україну на фронті і хто працює на її благо та вірить у майбутнє України».
Допис підготувала Вікторія ЗАНІЧКОВСЬКА, асистент