EN   UA

emblema

ФАКУЛЬТЕТ  ВЕТЕРИНАРНОЇ  МЕДИЦИНИ

Декан, доцент, кандидат ветеринарних наук  Пундяк Тарас Олегович

Заступники декана:
доцент, кандидат ветеринарних наук Леньо Юрій Михайлович
професор, доктор ветеринарних наук Максимович Ігор Андрійович

доцент, кандидат ветеринарних наук  Івашків Роман Миронович 

fb     іnstagram     vstupp

РУСЛАН ЖЕРЖ

(16.03.1990‒20.12.2024)

 Screenshot 3

Страшна війна без жалю забрала ще одне життя нашого колишнього студента, нашого захисника, який боронив українську державу від російського окупанта.

На Луганщині поблизу населеного пункту Макіївка Сватівського району Луганської області під час виконання бойового завдання загинув ще один випускник  Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького старший лейтенант Жерж Руслан Миколайович.

Наш Герой народився 16 березня 1990 року у селі Лучичі Ратнівського району Волинської області. Після закінчення ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Заброди здобував вищу освіту на факультеті ветеринарної медицини  у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій
імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина» (випуск 2013 року).

У скорботі – мама, сестра, рідні та близькі, всі, хто знав Героя.

Screenshot 4

Сумує і уся академічна спільнота та велика ветеринарна лікарська родина. Нехай душа Руслана назавжди знайде вічний спокій. Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав рідну Україну і кожного з нас! Він назавжди залишиться в наших серцях як відданий захисник і чудова людина. Ми завжди будемо пам’ятати його великий внесок у благо нашої країни та безсмертність його духу.

Світла і вічна пам’ять Героєві!

Детальніше: НАЗАВЖДИ 34 РОКИ...

4 2

З 4 листопада по 6 грудня 2024 року на Факультеті ветеринарної медицини Природничого університету у Вроцлаві (Польща) пройшов наукове стажування за програмою «Проектування нових шляхів інтернаціоналізації EU GREEN 2,0» – INTERACT 2.0. Спонсором програми є Національна агенція академічного обміну (NAWA) заснована Міністерством науки та вищої освіти Польщі, яка має за мету підтримувати та розвивати науку, відповідати за довгострокову наукову політику в міжнародному аспекті та виділяти кошти студентам, науковцям та науковим установам, у т.ч. із зарубіжним партнерам.

Детальніше: МІЖНАРОДНЕ НАУКОВЕ СТАЖУВАННЯ І ЧОМУ ЦЕ ПОТРІБНО

Фото 15Niganski

З 22 по 24 листопада 2024 року в місті Лодзь (Польща) відбувся 32-й Конгрес Польської асоціації ветеринарних лікарів дрібних тварин (PSLWMZ). Цей захід є важливою подією для ветеринарної спільноти, об’єднуючи провідних спеціалістів, науковців і практиків для обміну знаннями та досвідом. Триденний характер цього Конгресу надав можливості як для спільного навчання, так і для ділових та соціальних зустрічей. Традиційно Конгрес мав багатотематичний і багатосесійний характер.

Детальніше: Участь представників нашого Університету у 32-му Конгресі Польської асоціації ветеринарних лікарів...

Запорукою успішної та якісної підготовки майбутніх фахівців, формування фахових компетентностей на сучасному етапі розвитку вищої освіти є співпраця зі стейкхолдерами. З метою обговорення освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина» другого рівня вищої освіти, відбулася зустріч ради стейкхолдерів за спеціальністю 211 «Ветеринарна медицина». Розуміння і врахування очікувань, інтересів і потреб стейкхолдерів – це обов’язкова умова надання якісних освітніх послуг і підвищення якості освіти. Саме вони добре знають, якими компетентностями має володіти випускник за спеціальністю.

1

Детальніше: Зустріч стейкхолдерів на факультеті ветеринарної медицини

Академічна доброчесність – це дотримання п’яти фундаментальних цінностей, таких як чесність, довіра, справедливість, повага та відповідальність до дій, яких потрібно дотримуватися, відстоювати та пропагувати. Саме тому її формування у здобувачів вищої освіти під час реалізації освітньо-наукового процесу є надважливим завданням сьогодення.

З огляду на важливість забезпечення академічної доброчесності, виникає потреба обговорювати це питання, аналізувати і, що найважливіше, пояснювати здобувачам освіти. У рамках запланованих заходів із підвищення рівня обізнаності про академічну доброчесність серед студентів факультету ветеринарної медицини був проведений семінар: «Академічна доброчесність в освітньому процесі Університету».

11

Детальніше: Академічна доброчесність: проблеми реалізаії та відповідальність

MyCollages 4

У межах створення у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького Ветеринарної Школи за підтримки нашого Партнера компанії ROYAL CANIN 28 вересня 2024 року було проведено семінар на тему «Основи ветеринарної дерматології – крок перший».

Детальніше: СЕМІНАР З ВЕТЕРИНАРНОЇ ДЕРМАТОЛОГІЇ

1

Наприкінці липня я та моя одногрупниця Анжеліка вперше потрапили до ветеринарної клініки ВетЦентр Університету для проходження виробничої практики. Це місце з першого дня справило на нас величезне враження.

Детальніше: Мій перший професійний досвід

Ветеринарний ортотравматолог-невролог – це висококваліфікований фахівець, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та нервової системи у тварин.

Чому важливо звертатися саме до такого спеціаліста?

Багато захворювань у тварин можуть мати як ортопедичні, так і неврологічні прояви. Наприклад, травма хребта може призвести не тільки до перелому кістки, а й до пошкодження спинного мозку, що спричинить порушення рухової активності та чутливості. Саме тому комплексне обстеження та лікування, яке може забезпечити ортотравматолог-невролог, є ключем до успішного відновлення здоров’я вашого улюбленця.

Детальніше: Хто такий ветеринарний ортотравматолог-невролог і коли до нього звертатися?

Стерилізація (оваріогістероектомія – ОГЕ) кішок і собак у молодому віці має ключові позитивні фактори для уникнення виникнення хвороб репродуктивної системи у майбутньому. Стосовно репродуктивного та гормонального статусу вважають, що важливу роль у пухлиногенезі молочної залози відіграють естрогени і прогестерон. Вплив цих гормонів у ранньому віці ймовірно має вирішальне значення у розвитку неоплазій молочної залози (МЗ). Також проведення оваріогістероектомії профілактує розвиток гнійного запалення матки (піометра), яке важко лікується антибіотикотерапією, часто рецидивує і в майбутньому потребує видалення репродуктивних органів. Окрім того, ризик такої ускладненої стерилізації більший, оскільки в рогах матки міститься гній.

Дослідження показали, що кішки, стерилізовані у віці до 12 місяців, мають менший ризик розвитку пухлин МЗ. Водночас у кішок, яким не проводилася ОГЕ і, які не зводилися (злучалися) мають семикратний ризик розвитку неоплазій, ніж у стерилізованих. Ймовірно, що ОГЕ може бути превентивною в розвитку пухлин молочних залоз у кішок і собак. Згідно з найновішими даними, стерилізацію кішкам варто проводити до першої тічки або у віці 6 місяців.

Детальніше: Плюси стерилізації нерепродуктивних тварин

Ортопедія для тварин є дуже важливою галуззю ветеринарної медицини. Вона займається лікуванням та корекцією хвороб і травм скелетно-м’язової системи у тварин. Ортопедичні проблеми у тварин можуть бути спричинені різними чинниками, такими як травми, вади розвитку, захворювання кісток та суглобів.

Отож, розберемо основні ортопедичні захворювання, причини їх появи, діагностику та лікування.

ДИСПЛАЗІЯ ТАЗОСТЕГНОВОГО СУГЛОБА (ТСС) ЧИ СУГЛОБІВ – неправильний розвиток та формування тазостегнового суглоба, що призводить до порушення рухливості в суглобі і, як наслідок, до пошкодження частин суглоба та дегенеративних змін у самому суглобі (артроз).

photo 2024 07 29 10 05 36 3

Детальніше: ОРТОПЕДІЯ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ