EN   UA

 

КАФЕДРА НОРМАЛЬНОЇ 
ТА ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ ІМЕНІ С. В. СТОЯНОВСЬКОГО

  

 
 fb     іnstagram    telegram     e mail

Цього року навчальна практика з «Фізіології тварин» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» розпочалася з ознайомлення із роботою наукових лабораторій Інституту біології тварин НААН та освоєння нових методів проведення наукових експериментів та методик наукових досліджень.

Цікаву і пізнавальну презентацію про досягнення інституту представив завідувач лабораторії інтелектуальної власності та аналітичних досліджень Іван Лучка. Студенти ознайомились із роботою гематологічного та біохімічного аналізаторів, спільно провели дослідження з провідним науковим співробітником Михайлом Хомином, який зацікавив кожного здобувача особливостями підготовки проб для досліджень, аналізом та оцінкою їх результатів. Старший науковий співробітник лабораторії молекулярної біології та клінічної біохімії Марія Козак – навчила студентів методики імуноензимного аналізу.
Із особливим захопленням і цікавістю практиканти слухали лекцію завідувача лабораторії екологічної фізіології та якості продукції Василя Каплінського. Науковець розповів про екологічну і біохімічну оцінку сировини і продукції тваринництва з використанням сертифікованих аналітичних і випробувальних методів досліджень. На завершення студенти мали змогу ознайомитися з методами відбору матеріалу для наукових досліджень на медоносних бджолах, спостерігали за організацією роботи бджолиних сімей у вуликах, а також дегустували бджолине обніжжя.

колаж 1

Детальніше: Навчальна практика: нові знання, вміння, навички

MyCollages 4 1

Учнівський гурток “Основи ветеринарної медицини”, що функціонує при кафедрі нормальної та патологічної фізіології імені С. В. Стояновського Львівського національного університету ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького під керівництвом доцента Ірини Коломієць, цього року закінчує свою роботу черговою перемогою!

8–9 травня 2024 року Вероніка Кітраль, учениця 10-А класу середньої загальноосвітньої школи № 98 м. Львова, переможниця ІІ Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, представляла Львівщину у Києві на ІІІ етапі конкурсу-захисту. Учениця брала участь у роботі секції: “Технологія виробництва продуктів тваринництва та ветеринарна медицина”. Вероніка Кітраль доповіла основні результати наукової роботи на тему “Фізіологічний стан організму хом’яків залежно від типологічних особливостей нервової системи”.
Захист учнівський робіт відбувався в онлайн-режимі. Впродовж двох днів учні мали можливість долучитися як до постерного захисту, так і наукової конференції у вигляді презентації перед фаховим компетентним журі. Кожен із двох етапів супроводжувався різноманітними запитаннями, обговореннями та цікавими дискусіями.

Детальніше: НАША МАЛЕНЬКА УЧНІВСЬКА ПЕРЕМОГА

1

Зоопсихологія – одна з основних, базових галузей загальної психології. Об’єкт зоопсихології – поведінка тварин, яку, до речі, вивчають й інші науки – етологія, нейрофізіологія, фізіологія ВНД тощо. Але зоопсихолог вивчає поведінку тварин як першопричину психічного відбиття, тобто він ніколи не обмежиться вивченням лише однієї поведінки без аналізу її психічної і фізіологічної складової. У цьому й полягає специфіка зоопсихологічних досліджень.

Детальніше: ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ “ЗАГАЛЬНА ЗООПСИХОЛОГІЯ”

1 11

22 березня 2024 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Інновації та перспективи сучасної науки в розвитку галузей кролівництва та звірівництва”. Організаторами конференції слугували: Національна академія аграрних наук України, Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН та Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОВА. Конференція проходила у змішаному форматі з використанням платформи дистанційної роботи ZOOM, що допомогло долучитися учасникам з іншим міст.  

Детальніше: Інновації та перспективи сучасної науки в розвитку галузей кролівництва та звірівництва

555
21 березня 2024 року відбувся Навчальний семінар з бджільництва, організований Інститутом біології тварин НААН. З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор, доктор біологічних наук, член-кореспондент НААН Юрій Салига, побажавши учасникам вдалого представлення результатів своїх досліджень, плідної праці та наукової дискусії. Семінар пройшов у змішаному форматі, за участі представників галузі бджільництва з різних регіонів України.

Детальніше: Навчальний семінар з бджільництва