- Деталі
-
Опубліковано: 11 грудня 2024
-
Перегляди: 106
4 грудня 2024 року студенти-гуртківці кафедри фармакології та токсикології разом із викладачами: доцентом Христиною Леськів та асистентом Марією Солтис відвідали Зоологічний музей Львівського університету імені Івана Франка. Екскурсія була пізнавальною та захопливою. Протягом заходу студенти мали можливість ознайомитися з багатою колекцією музею, яка налічує сотні експонатів, що представляють різноманіття тваринного світу. Вони дізналися про історію музею, принципи наукових досліджень у галузі зоології та особливості видів тварин, що мешкають в Україні та світі.
Детальніше: Екскурсія студентів-гуртківців до Зоологічного музею Львівського університету імені Івана Франка- Деталі
-
Опубліковано: 06 грудня 2024
-
Перегляди: 98
Інгаляційний наркоз – цей метод анестезії є незамінним у ветеринарній практиці, особливо при проведенні хірургічних втручань, діагностичних процедур або лікувальних маніпуляцій, що вимагають знеболювання та спокою тварин. Поглиблене розуміння цього методу допомагає студентам правильно обирати методи знеболення залежно від виду тварини, її віку та стану здоров’я. Сучасні анестезіологічні апарати (станції) та нові препарати значно підвищують ефективність і безпеку інгаляційного наркозу. Знання сучасних методів і технологій є необхідним для успішної практичної діяльності ветеринарних лікарів.
Детальніше: Засоби для інгаляційного наркозу у практиці ветеринарного лікаря- Деталі
-
Опубліковано: 22 листопада 2024
-
Перегляди: 162
Знаменні дати! Нещодавно у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбулося святкування, присвячене 240-річчю започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові. У цьому історичному контексті хочу згадати деканів ветеринарного факультету (назви мінялися з роками) з 1946 року: доценти (у вказаних роках) Г. П. Западнюк (1946–1948), Б. М. Семененко (1949–1950), С. О. Предтеченський (1951–1952), В. В. Архипов (1953–1955), В. С. Сутягін (1956–1964), С. В. Стояновський (1965), В. Г. Середа (1966–1967), Б. А. Корж (1967–1975), М. В. Коляда (1976–1981), М. С. Кириловський (1982–1987) та професор М. В. Козак (1988–2010).
Детальніше: Знаменні дати!- Деталі
-
Опубліковано: 13 листопада 2024
-
Перегляди: 179
На кафедрі фармакології та токсикології 11 листопада 2024 року відбувся семінар на тему «Отрути тваринного походження». Студенти 4 курсу факультету ветеринарної медицини підготували науковий матеріал про отрути комах, павуків, змій, а саме: їх актуальність в Україні, види живих особин, їх отрути, вплив останньої на макроорганізм, клінічні симптоми, профілактичні заходи та комплексне лікування. Цікавим було обговорення антидотних засобів та їх наявність у аптечці лікаря. Розглядали питання рецептури на специфічні антидотні засоби та їх механізми дії. Роботу здобувачі виконували під керівництвом доцента кафедри Слободюк Наталії.
Детальніше: Семінар на тему «Отрути тваринного походження»- Деталі
-
Опубліковано: 22 жовтня 2024
-
Перегляди: 194
18 жовтня 2024 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького з нагоди 240-річчя започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові відбулася ІІІ наукова конференція «Сучасні методи діагностики, лікування та профілактика у ветеринарній медицині».
На пленарному засіданні доцент кафедри фармакології та токсикології Алла Винярська представила свою доповідь на тему «Дирофіляріоз безпритульних собак та котів як індикатор зоонозного ризику в Україні».
Детальніше: ІІI Наукова конференція «Сучасні методи діагностики, лікування та профілактика у ветеринарній...- Деталі
-
Опубліковано: 09 жовтня 2024
-
Перегляди: 238
5 жовтня 2024 року відбувся з’їзд Варшавської Палати лікарів ветеринарної медицини. У рамках з’їзду презентовано проєкт «Iноваційний підхід до історичної спадщини: наукова спадщина ветеринарної медицини українсько-польського пограниччя», VetHeritage Програми «Прикордоння – наш спільний дім», реалізованого на польсько-українському прикордонні у фінансовій перспективі Європейського союзу 2014–2020.
Команда проєкту VetHeritage презентувала результати проведеної роботи.
Головною метою презентації проєкту була промоція культурно-історичної спадщини Вищої ветеринарної школи у Львові, захист та популяризація культурно-історичної спадщини ветеринарної медицини, зміцнення зав’язків та міжнародної співпраці.
Детальніше: Проєкт VetHertage презентуємо у Варшаві