- Деталі
-
Перегляди: 75
Під час реалізації проєкту VetHeritage проведено оцифрування цінних матеріалів бібліотеки, архіву та кафедр загальною кількістю 3500 сторінок. 1500 сторінок сканів зроблено Головним Бенефіціаром і 2000 сторінок нашими партнерами з Польщі. Метою оцифрування було збереження спільної історичної спадщини України та Польщі та забезпечення доступу до матеріалів через сторінку проєкту.
Оцифровані архівні документи зберігаються поза межами бібліотеки і можуть бути пошкоджені, знищені або втрачені і є цінним історичним матеріалом часів Академії ветеринарної медицини у Львові. Сьогодні, кожен з працівників університету може детально ознайомитись з оцифрованими документами на сайті університету у розділі наукова бібліотека. До оцифрованих документів відносяться:
1. Protokoły sekcyjne 1930 / Секційні протоколи 1930 р
463 сторінки опрацьованих протоколів розтину трупів на бланках кафедри патологічної анатомії Львівської академії ветеринарної медицини польською мовою, анатомо-патологічні заключення латиною. Записи проводили працівники прозекторію проф. Олександр Закшевський, молодші асистенти Владислав Герчак і Мечислав Грабовецький. Рукописи створювалися з 7 січня по 1 грудня 1930 року.
Детальніше: Оцифрування цінних матеріалів бібліотеки, архіву та кафедр у рамках реалізації проєкту VetHeritage- Деталі
-
Перегляди: 5
9.03.23. на кафедрі фармакологіі та токсикологіі був проведений перший етап семінару під керівництвом доцента кафедри Слободюк Н.М. На тему: Рослини, що становлять небезпеку для домашніх тварин.
- Деталі
-
Перегляди: 11
Нашим завданням на цьому етапі є вивчення механізму дії ветеринарних препаратів на органи та системи, та їх застосування у практиці лікаря ветеринарної медицини.
- Деталі
-
Перегляди: 97
Гуфрій Д.Ф., д.вет.н., професор, Гунчак В.М., д.вет.н., професор,
Винярська А.В., к.вет.н., доцент, Васів Р.О. к. вет.н., доцент, Слободюк Н.М. к.вет.н., доцент, Харів І.І. к.біолог. н., доцент, Леськів Х.Я., к.вет.н., доцент, Солтис М.П. к.вет.н., асистент, Назарук Н.Я., ст. лаборант.
«Серед чужих не став своїм, серед своїх залишився чужим»
Олександр Канюка - д.вет.н., професор, учень професора Сковронського
Вікентій Антонович Сковронський – професор, який впродовж 41 року очолював кафедру фармакології та токсикології. Інформація щодо наукової діяльності професора Вікентія Сковронського є доступною та відомою, проте, багато запитань залишаються відкритими та потребують історичних досліджень, а зокрема: якою людиною, науковцем та педагогом потрібно було бути, щоб за різних державних політичних устроїв, не будучи політично активним, залишатися керівником кафедри? Що спонукало професора Сковронського залишитись у Львові, коли практично весь професорсько-викладацького колектив виїхав до Вроцлава? Ким були для Вікентія Сковронського професори Вацлав Морачевський та Степан Гжицький і т.п.? Ці та інші питання спонукали нас до історичних досліджень, які не дали чітких вичерпних відповідей, проте дали бачення професора Сковронського - як людини.
Отримавши два дипломи про вищу освіту: гуманного лікаря та лікаря ветеринарної медицини – Вікентій Сковронський, без вагань працює за фахом лікаря ветеринарної медицини. Праця під керівництвом професорів Вацлава Морачевського, Зигмунда Марковського дає йому можливість зростати не лише науково, але і духовно. Однорічне творче відрядження до Австрії та Німеччини стає добрим підґрунтям для вивчення нових наукових методів досліджень в біології. Повернувшись у 1930 p. з відрядження, В.А.Сковронський захищає науковий трактат "Про сучасний стан біологічної науки" у формі дисертації, здобувши вчене звання приват-доцента. В цьому ж році він був призначений завідувачем кафедри фармакології Академії ветеринарної медицини (після Адольфа Гізельта). З 1932 року під керівництво Вікентія Сковронського переходить також аптека. Це була на той час маленька кімната, яку впродовж року професор Сковронський розширює, створюючи: рецептурний відділ, фармацевтичну, кімнату з обладнанням. В 1935 р. організовано приміщення для занять з фармації. При аптеці Вікентій Сковронський організував читальню для працівників, в якій були видання польською, німецькою, французькою, англійською та слов’янськими мовами (всього 91 книга).
Незважаючи, на всі військові перипетії, неодноразову зміну кордонів професор Сковронський залишається незмінним працівником навчального закладу та докладає багато зусиль і енергії для повоєнної від¬будови інституту та відновлення навчального процесу. За що у 1949 році за навчальну, науково-дослідну та громадську роботу професор Вікентій Сковронський отримав подяку разом із професорами: Вацлавом Морачевським та Степаном Ґжицьким.
- Деталі
-
Перегляди: 8
Вітаємо іноземних студентів 4 курсу ФВМ із завершенням дисципліни “Ветеринарна токсикологія”.
Під час вивчення дисципліни студенти засвоїли базові знання із загальної та спеціальної частин токсикології, а саме: вивчили токсикокінетику й токсикодинаміку ксенобіотичних речовин й параметри токсикометрії, набули навиків у діагностиці, лікуванні та профілактиці отруєнь, засвоїли методи виявлення ксенобіотиків у досліджуваному матеріалі, та оформили відповідну документацію (супровідний лист).