- Деталі
-
Опубліковано: 08 липня 2025
-
Перегляди: 66
24 червня 2025 року на кафедрі фармакології та токсикології відбулася робоча зустріч, присвячена створенню практикуму «Лабораторія креативного дослідження лікарських та отруйних рослин», що тривало впродовж кількох років.
У заході взяли участь: Василь Гунчак завідувач кафедри фармакології та токсикології, Ігор Двилюк проректор з навчально-методичної роботи, Тарас Пундяк в.о. декана факультету ветеринарної медицини, Наталія Слободюк та Алла Винярська відповідальні за дисципліну «Лікарські та отруйні рослини» на другому магістерському рівні скорочена та повна форма навчання.
- Деталі
-
Опубліковано: 08 липня 2025
-
Перегляди: 37
27 червня 2025 року на кафедрі фармакології та токсикології ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького відбувся практичний майстер-клас з виготовлення макропрепаратів лікарських рослин у креативному форматі.
Доценти Алла Винярська та Наталія Слободюк представили нові підходи до вивчення дисципліни «Лікарські та отруйні рослини», які поєднують традиційні знання, творчість та цифрові технології.
- Деталі
-
Опубліковано: 20 травня 2025
-
Перегляди: 75
14–15 травня 2025 року відбулася наукова студентська конференція «Дні студентської науки у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького».
- Деталі
-
Опубліковано: 01 квітня 2025
-
Перегляди: 141
27 березня 2025 року відбулася відкрита лекція «Саркоптоз у собак», яку прочитав Жак Гійо. На лекції до студентів 3 курсу факультету ветеринарної медицини долучилися лікарі ветеринарної медицини, викладачі кафедр фармакології та токсикології, паразитології та іхтіопатології.
20 березня – Всесвітній день боротьби з паразитами і те, що лекцію допомагали організовувати фахівці трьох країн – надало цьому заходу особливого змісту та вагомості у розрізі знань лікаря ветеринарної медицини щодо контролю паразитозів, їх ідентифікації та ефективного плану дій у контексті кожної тварини індивідуально.
- Деталі
-
Опубліковано: 24 березня 2025
-
Перегляди: 209
Вивчення предмета «Лікарські та отруйні рослини» набуває особливого значення під час війни в Україні. Наш Університет є одним із небагатьох закладів вищої освіти, де дисципліна є обов’язковою і сподіваємося, що наша прогресивність буде взірцем для інших навчальних закладів.
Детальніше: Дисципліна «Лікарські та отруйні рослини» в рамках акредитації- Деталі
-
Опубліковано: 17 березня 2025
-
Перегляди: 170
Токсикологічні дослідження є невід’ємною частиною підготовки ветеринарних фахівців. Вони забезпечують знання та навички, необхідні для діагностики, профілактики та лікування отруєнь у тварин, контролю безпеки харчових продуктів, а також охорони довкілля та здоров’я людини. Постановка попереднього діагнозу на отруєння ґрунтується на даних анамнезу, клінічного огляду тварини, відборі проб матеріалу (біологічного та додаткового), що і було метою нашого заходу. Відбір біоматеріалу – це критично важливий етап діагностики отруєнь у тварин, він вимагає вмінь та навичок. Комплексний підхід дозволяє швидко ідентифікувати токсичний агент та вибрати ефективне лікування. Студенти факультету ветеринарної медицини мали можливість зібрати анамнестичні дані, провести клінічний огляд сільськогосподарських тварин, відібрати проби матеріалу (кров, сечу, слину, шерсть та корми і воду), оформити супровідну документацію і скерувати у лабораторію.
Детальніше: Теорія у практиці