EN   UA

01

КАФЕДРА ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук, член-кореспондент НААНУ  Гунчак Василь Михайлович 

 

Наступним пунктом нашої експедиції було с. Чома. Найдавніша письмова згадка про цей населений пункт з епохи Арпада датується 1211 роком, де воно згадується як “Choma”.

У 1986 році археологи на межі с. Чома розкопали 26 могил часів завоювання угорцями Батьківщини. У 1993–1999 роках розкопки продовжилися, в результаті яких було розкрито ще 78 могил, а восени 2003 року знайшли сліди тогочасного поселення.

Чома1

Детальніше: Експедиція кінними господарствами Закарпаття. Паразитологічні дослідження: Чома

Цього разу на Закарпатті нас приймала науково-виробнича Асоціація “Племконецентр” (НВА Племконецентр) в Солочині. Ця організація є центром розведення гуцульських коней в Україні. Асоціація впродовж багатьох років реалізовує різні програми, які стосуються збереження гуцульської породи в Україні.

Племконецентр1

Детальніше: Експедиція кінними господарствами Закарпаття. Паразитологічні дослідження: Свалява

Наша експедиція по кінних господарствах Закарпаття продовжується. Нас зустрічає кінний клуб “Канзас-сіті” у селі Клячаново біля Мукачева.

Під час нашого приїзду проводилося навчання їзді верхи – спокійний тренер, спокійний кінь і в повітрі теж спокій, що відразу передається нам. Перестаємо поспішати і занурюємося у світ довкола, і це все нас ще більше сповільнює та стишує.

Канзас сіті

Детальніше: Наукові дослідження паразитозів коней. Експедиція продовжується: Клячаново

Стєппе Берегово

Наступним у нашій експедиції був кінний центр “Стєппе Берегово”. Нас привітно зустріла родина Барбари Сімеонов. Дуже тендітна Барбара з великою любов’ю ділилася знаннями та досвідом роботи з кіньми.

«У нас є коні з тієї простої причини, що ми їх любимо, – розповідає Барбара Сімеонов. – Мій чоловік є хранителем традицій кінного спорту. Він вивчав культуру кочівників, половців та козаків, історію військового кінного спорту».

Детальніше: Наукові дослідження паразитозів коней. Експедиція продовжується: Берегово

Файна заграда

Весна. Час дегельмінтизації! Паразитози коней цікава тема досліджень у світлі резистентності гельмінтів. Але, не менш цікавими є експедиції по кінних господарствах.

Детальніше: Експедиція кінними господарствами Закарпаття. Паразитологічні дослідження: Гута

Полонинське 1

Весна. Час дегельмінтизації! Паразитози коней цікава тема досліджень у світлі резистентності гельмінтів. Цікавими є експедиції по кінних господарствах. Цього разу разом із Катериною Слівінською (кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник відділу паразитології Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена Національної Академії Наук України, Київ; Музей і Інститут зоології Польської Академії Наук, Варшава) та Мирославою Головач (інженер зооінжинерії, суддя міжнародного класу з експертної оцінки коней гуцульської породи) ми побували у фермерському господарстві “Полонинське господарство”. Основна мета діяльності господарства – збереження коней гуцульської породи в їхньому природньому ареалі.

Детальніше: Експедиція кінними господарствами Закарпаття. Паразитологічні дослідження: Великий Березний