Співбесіда
- Деталі
-
Опубліковано: 07 червня 2018
-
Перегляди: 48293
Шукаєш роботу, але не знаєш, з чого почати?
?Відліл працевлаштування та зв'язків з виробництвом приготував дещо особливе для тебе!
Спільно з командою UGEN та іфопартнерами — кар’єрними Telegram-каналами ділимося унікальною Road Map “Де шукати та як отримати роботу?”.
Завдяки цій дорожній карті ти дізнаєшся:
? вимоги до написання/оновлення резюме та рекомендації в 2023;
? нетипові ресурси для пошуку junior-вакансій;
? як проявити себе на роботі (без стресу та з легкою адаптацією).
? Щоб отримати Road Map “Де шукати та як отримати роботу?” безкоштовно, будь підписаним/ою на канал UGEN та постав «+» у коментарях під цим дописом.
Не зволікай, отримуй карту та вперед до омріяної роботи!
Разом переможемо ❤️
Які емоції ви відчуваєте на роботі?
Що б це не було, радимо прочитати допис з корисними правилами й настановами, які прописано у книзі Ліз Фосслін та Моллі Вест Даффі «Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності?».
? Джоб-крафтинг: візьміть відповідальність за ті завдання, які вам подобаються, щоб надати більшої значущості своїй роботі.
? Зрозумійте, що дослухатися до своїх почуттів — це не те саме, що вчиняти так, як вони говорять.
? Не тікайте від робочих конфліктів. Натомість створіть структуру, яка не дасть творчим розбіжностям перейти на особистісний рівень.
? Діліться з колегами історіями про те, хто ви є, а не про те, що ви робите, і пропонуйте іншим робити те саме.
? Навчайтеся у тих, ким керуєте.
? Приділіть час і докладіть зусиль, щоб знайти друзів на роботі — це дасть вам ще один привід нетерпляче чекати наступного робочого дня.
? Звільніть час для абсолютної непродуктивності для відпочинку чи зустрічей з друзями.
Зберігайте, занотовуйте та діліться з колегами!
«Скільки ви хочете заробляти на посаді?» …
Якщо це запитання тобі поставив рекрутер, а у голові безодня та відсутність ідей — не переживай! До такого запитання можна і варто підготуватися. UGEN ділиться порадами, як назвати бажану зарплату на інтерв’ю та не схибити.
Визначся з цифрою.
❌ Нуу, десь у проміжку 15-25 тисяч гривень.
✅ Я претендую на 20 тисяч.
Аргументуй.
❌ Я добре працював(-ла) і мене хвалили…
✅ Я закрию очікувані потреби, адже за останній період приніс(-ла) такі результати у компанію: …
Уникай недоречних запитань.
❌ А скільки ви платите?
✅ Яка система мотивації передбачена для працівника на вакантній посаді?
Не знецінюй себе.
❌ Я погоджусь на будь-яку суму.
✅ На минулій роботі я отримував 10 тисяч, проте зараз шукаю вакантну посаду з більшою зарплатнею.
Експерти радять вказувати суму на 10-20% більше, ніж ти насправді очікуєш. До того ж завжди уточнюй, що маєш на увазі «чисту» зарплату, адже у деяких компаніях не попереджують про суму податків.
Співбесіда
Співбесіда – це невеличкий іспит, на якому перевіряються ваші фахові, ділові та психологічні якості, а також ваші здібності та потенціал. Він може проходити як під час телефонної розмови, так і при особистій зустрічі з представниками підрозділу персоналу.
До кожного іспиту потрібно готуватися і до співбесіди також. Перший етап підготовки до співбесіди – це написання резюме. У ньому потрібно висвітлити перш за все ту інформацію (знання, навички, ділові якості), яка важлива для потенційного роботодавця. Тому попередньо спробуйте з’ясувати напрямки діяльності підприємства, корпоративні правила, кваліфікаційні характеристики посади, яку ви хочете отримати. Дізнайтеся, чи існує на підприємстві розроблена аплікаційна форма. Якщо так, то її потрібно обов’язково заповнити і відправити за адресою підрозділу персоналу.
Інформацію про підприємство та особливості процедури набору персоналу можна отримати переглянувши веб-сторінку компанії (підприємства). Не полінуйтеся зробити це.
Дізнайтеся при прийняту форму одягу в компанії. Ніколи не варто виглядати білою вороною. Якщо усі одягнуті в джинси, а ви прийдете у смокінгу і навпаки – це буде некоректним.
Проаналізуйте свій досвід і заготуйте життєві приклади, які підтверджують Ваші знання та ділові якості, зокрема відповідальність, активність, здатність працювати в команді, організаційні здібності, тощо.
Перелік питань (принаймні частину з них), на які необхідно попередньо підготувати відповіді ви можете знайти у аплікаційних формах компаній. Ви їх зможете знайти в Інтернеті. Звертайте увагу не тільки на аплікаційну форму тієї компанії (підприємства) у якій ви хочете отримати роботу, але й на ряд інших. Це розширить ваш світогляд. В цілому процедура відбору часто дуже подібна.
Часто у міжнародних компаніях проводять тестування претендентів щодо рівня IQ та участь у командних іграх. Консультації з цього приводу ви можете отримати у відділі працевлаштування.
Добре психологічно настройтеся на проходження співбесіди. Бойовий дух стане вам у нагоді.
Ми щиро бажаємо вам успіху!
Поради студентам
Запитання - відповіді на співбесіді:
1. Розкажіть небагато про себе.
При відповіді кандидата на питання звертайте увагу на наступне: – формально висловлює біографічні дані або відразу викладіть «козирі», підкреслюючи своє бажання і можливість посісти цю посаду; – висловлюйте тільки головне, тобто говоріть про свою кваліфікацію, досвід, відповідальність, зацікавленість, працьовитість і порядність, не наводіть факти, що не відносяться до справи; – говоріть стисло, точно, ясно; – говоріть спокійно, упевнено.
2. Як дивитеся на життя: які бачите в ній складності і як з ними справляєтеся?
Одні люди висловлюються в тому сенсі, що життя важке, дуже багато проблем, більшість з яких нерозв’язні, що люди злі і недоброзичливі, що в житті мало радощів і все вирішує доля, випадок або інші люди, але не він сам. Значить, перед вами людина пасивна, невпевнена в собі, така, що не довіряє іншим, песимістично настроєний і нещасливий (невдаха). Інші люди висловлюються про життя позитивно: життя без проблем не буває, труднощі переборні, доля і кар’єра людини в його руках, люди доброзичливі і готові до співпраці, людина сам коваль свого щастя.
Так говорить людина, що займає активну життєву позицію, націлений на успіх, що готовий узяти на себе відповідальність, успішно взаємодіє з людьми і уміє радіти життю.
3. Чим Вас привертає робота у нас на даній посаді?
Погано, якщо відповідають розхожими фразами: «Мене привертають перспективи зростання, цікава робота, солідна фірма.». Ви повинні привести серйозні і конкретні доводи: бажання застосувати свою кваліфікацію і досвід там, де вони можуть дати найбільшу віддачу і будуть оцінені, привабливість роботи в сильній команді професіоналів.
4. Чому Ви вважаєте себе гідним посісти цю посаду? У чому Ваші переваги пері іншими кандидатами?
Це якнайкраще питання для кандидата, щоб без помилкової скромності назвати свої головні переваги перед іншими претендентами. При цьому він повинен продемонструвати своє уміння переконувати, підкреслюючи свої переваги. Погано, якщо кандидат і на це питання відповідає слабкими аргументами і приводить свої формально-біографічні характеристики.
5. Які Ваші сильні сторони?
Кандидат повинен підкреслити в першу чергу ті якості, які потрібні для даної роботи, і привести переконливі підтвердження на конкретних фактах. Hо ви можете почути штампи, тисячі разів, що повторюються: «Я товариський, акуратний, старанний» і т.п. Попросіть уточнити, в чому виявляється його товариськість, акуратність, старанність, яка його манера вислуховувати клієнта, чого він досяг, завдяки своїм сильним якостям.
6. Які Ваші слабкі сторони?
Від розумного кандидата ви навряд чи почуєте покаяння в гріхах і довгий перелік його недоліків. Він постарається повернути відповідь так, щоб ще більше підвищити свої шанси. Hаприклад, скаже: «Багато хто вважає мене трудоголіком» або «Hе умію відпочивати, добре відчуваю себе тільки коли працюю» або «Дуже вимогливий до себе і іншим». Якщо кандидат дуже розхвастається і вам захочеться вивести його на відверте визнання своїх недоліків, можете розповісти йому такий жарт. У подібній ситуації кандидат характеризує себе: «Добросовісний, працелюбний, не п’ю, не палю.» Тоді його здивовано питають: «У вас немає жодного недоліку?». «Один є – признається кандидат – люблю прибрехати».
7. Чому Ви пішли з попередньої роботи?
Погано, якщо причиною відходу був конфлікт, i якщо кандидат лає порядки, що були там, і свого колишнього керівника. Відхід з роботи із-за конфлікту є втечею від труднощів, визнанням власної поразки, що накладає відбиток на самооцінку особи. Hегативное відношення до людей, звичка конфліктувати із співробітниками, а особливо з керівництвом, є стійкою характеристикою особи і обов’язково виявиться в тій або іншій формі на новій роботі.
Хороший кандидат підкреслить те позитивне, що було в його попередній роботі і взаєминах з людьми, і назве такі гідні причини як бажання цікавішої (високооплачуваною, такою, що дає можливості професійного зростання) роботи і прагнення якнайповніше реалізувати свої можливості.
8. Чому Ви вирішили змінити місце роботи?
Це питання ставлять тому, хто на момент співбесіди працює. Як і при відповіді на попереднє питання, не з кращого боку охарактеризує кандидата розповідь про конфлікт. Тоді як прагнення до професійного зростання, розширення сфери застосування своїх знань і умінь, підвищенню зарплати поважається і вітається у всіх розвинених країнах.
9. Чи отримували Ви інші пропозиції роботи?
Авторитет кандидата підвищиться, якщо він розповість про інші запрошення на роботу, але відзначить особливу зацікавленість саме в цій. Добре, якщо висловить бажанням отримати максимальне задоволення від своєї роботи. Його настрій не тільки впливає на його здоров’я і моральний клімат в колективі, але і є найважливішою необхідною умовою високої результативності праці, надійною гарантією від помилок, халатності і браку, а зрештою головною запорукою процвітання фірми.
10. Hаскільки успішно Ви пройшли співбесіду в інших місцях?
Важливо дізнатися, з яких причин не пройшов співбесіду в одних місцях і успішно пройшов в інших. Якщо переконаєте, що зацікавили ваших конкурентів, то і роботодавець постарається вас утримати.
11. Hе чи перешкодить Ваше особисте життя даній роботі, пов’язаній з додатковими навантаженнями (ненормований робочий день, тривалі або дальні відрядження, постійні роз’їзди)?
Це питання часто ставлять жінкам. У деяких фірмах, намагаючись обійти закон, ставлять жорсткі умови, такі як не заводити дітей певний час, не оформляти лікарняні листи по догляду за дитиною, не оформляти відпусток без збереження змісту і т.д..
12. Як Ви представляєте своє положення через п’ять (десять) років?
Багато безініціативних людей, не плануючих свою кар’єру і життя, відповідають, що не уявляють собі таких дальніх перспектив. А людина, націлена на особистий успіх, з готовністю розповість про своє плановане професійне зростання, а, можливо, і особистих цілях. Макс Еггерт в своїй книзі «Блискуча кар’єра» розповів про значення планування кар’єри. У одній знаменитій школі бізнесу в перший день занять у студентів запитали, хто письмово сформулював етапи і цілі особистої кар’єри. Тільки 3% з них підняли руки. Через 10 років саме ці 3% добилися фінансових успіхів більше, ніж всі інші, разом узяті.
13. Які зміни Ви б провели на новій роботі?Добре, якщо покаже свою ініціативність, знайомство з ситуацією нововведень і реорганізації. Проте це допустимо тільки при глибокому знанні проблем на фірмі. Погано, якщо стан справ не дуже добрий, і не прагніть все переробити по своєму.
14. До кого можна звернутися за відгуком про Вашу роботу?З готовністю надавайте телефони і адреси колишніх товаришів по службі і керівників. Приховування подібної інформації відразу виявить відсутність позитивних рекомендацій або недосвідченість претендента.
15. Hа яку зарплату Ви розраховуєте?
Російське прислів’я свідчить: «Хто собі ціни не знає, той завжди продешевить». Хороший фахівець завжди знає собі ціну розраховує на високу зарплату. Хай краще кандидат завищить очікувану оплату своєї праці, чим занизить її. Якщо пропонована зарплата, не забудьте «збільшити пиріг» і перерахувати наявні в організації пільги: премії, медичні страховки, дитячі дошкільні установи, безкоштовний проїзд і живлення, безкоштовне повишщеніє кваліфікації і інший прояв турботи про персонал [!]. Якщо кандидат явно блефує, можна «вибити його з ролі», охолодити його запал різким заниженням пропонованої зарплати і пільг.Пам’ятаєте подібний жарт? Зарозумілий молодий артист вимогливим тоном висуває головному режисерові театру свої умови при пристрої на роботу: «Оклад 500 доларів, головні ролі, 8 спектаклів в місяць і надання окремої квартири». Hа що головний режисер спокійно висуває свої: «50 доларів, щоденні спектаклі, массовки і кімната в гуртожитку». – «Згоден».
До основних можна додати ще 5 питань.
16. Що Ви можете розповісти про свої професійні зв’язки, які могли б використовувати на новій роботі?
17. Як Ви підвищуєте свою професійну кваліфікацію?
18. Чим Ви любите займатися у вільний час?
19. У які терміни могли б приступити до нової роботи?
20. Які питання є у Вас?
Що потрібно знати про співбесіду?
Ці поради варто взяти до уваги всім, незалежно від рівня проходження вашого інтерв’ю.
Тебе запросили на співбесіду. І що тепер?
Після тривалого аналізу своєї особистості та успішного написання резюме, тебе запросили на співбесіду, але ще не час пити шампанське! Ти ще не зловив вдачу за хвіст. Не варто розслаблятись передчасно. Боротьба за робоче місце продовжується і є ще багато тих, кому також поталанило отримати за прошення на співбесіду. Хтозна, можливо, ти на вершині списку, можливо на дні. Та не варто нервувати. Тобі не під силу змінити змагання, але ти можеш успішно вплинути на думку роботодавця під час розмови тет-а-тет, тобто на співбесіді. Тому зваж на питання, які тобі можуть задати, на знання, котрі можуть знадобитися і кінець кінцем на те чи знаєш ти як потрібно себе вести при розмові.
Так що ж роботодавець хоче від співбесідника?
Ти написав своє резюме в якості попереднього інтерв’ю після дуже ретельного аналізу і структурування. Але не можливо знати, що саме в твоєму резюме привернуло увагу компанії. Настав час сісти і уважно перечитати твій лист-подання та резюме знову. Спробуй поставити себе на місце роботодавця. Що ти захочеш попитатись в себе на співбесіді?
Пам’ятай, що інтерв’ю проводять в різних цілях: підтвердження, поглиблення і випробування. Спершу він захоче підтвердити своє перше враження про тебе. Роботодавець шукатиме доказів, щоб укріпити, зміцнити його, подивитись чи бува не помилкове воно. Переконавшись у своїй правоті щодо резюме, він перейде до запитань, які допоможуть скласти повноцінну картину твоїх знань і вмінь, готовності приступити до роботи, і потенціальний кар’єрний ріст. Найкраща стратегія в такій ситуації це відверті відповіді про твої можливості швидко навчатись і про реальний обсяг досвіду у даній справі.
Роботодавець буде шукати протилежні докази, які змінять його перше враження про особу. Ніхто не ідеальний і роботодавець це прекрасно розуміє. Він наведе приклади твоїх імовірних помилок, і запропонує їх розв’язати. Цей прийом допомагає відрізнити справжню особистість від того, хто прикрашає дійсність.
Протягом співбесіди.
Не вдавай з себе того ким ти не є насправді. Звичайно на співбесіді ти будеш нервувати. Проте кілька запитань з твоїх уст зможуть розрядити ситуацію і допоможуть трішки розслабитись. Вони створять атмосферу взаємного обміну інформацією. Для людини природно задавати запитання. Тож не бійся запитатись про компанію, про її прогрес. Якщо раптом ти не знатимеш відповіді на запитання або ніколи не стикався з ситуацією, яку описав тобі співбесідник не бійся це підмітити і постарайся витягти з цього найбільшу користь. Покажи роботодавцю наскільки швидко ти можеш вчитись. Покажи, що пробеми тебе не лякають, і маєш здібності знайти вихід з будь-якої ситуації. Не бійся проявляти креативність. Go as a problem-solver, show your capabilities in solving some situations.
Ймовірні ситуації.
Люди, що проводять співбесіду, дуже часто використовують їх. Це запитання спрямовані на те, щоб побачити як ти себе поведеш в цій чи іншій ситуації. Це можуть бути випадки з якими ти раніше ніколи не стикався. Вони допоможуть тобі показати свою кмітливість.
Питання можуть коливатися від «Що робитимеш коли спіймаєш на гарячому персону, що краде гроші компанії, знаючи що він чи вона мають фінансові проблеми?» до «Якби ти діяв, щоб спробувати змінити політику, Твій директор пропонує нову політику, але ти вважаєш, що вона буде збитковою для відділу операцій. Як ти будеш діяти в спорбах змінити її?»
Короткі запитання або питання «так чи ні»
Такі запитання часто виникають протягом всієї співбесіди, щоб перевірити твої реальні знання з тими, які ти описав у резюме, або для того, щоб зосередитись на певних фактах, які ти описав не детально. Для того, щоб найкраще підготуватися до таких питань, треба бути впевненому у своїх заннях та вміннях, які ти описав для роботодавця.
Співбесіда на визначення поведінки та розгорнуті запитання
Важливість минулого полягає в тому, що воно може передбачити майбутнє. Ця інформація дозволить рекрутеру визначити твої особисті якості, які можуть знадобитися для особливих ситуацій. Такі якості вони беруть до уваги приймаючи рішення про твоє працевлаштування.
Роботодавець може симулювати ситуацію, яка визначить чи справді ви є той, за кого себе видаєте. Перевірка вашого минуого може дати певні свідчення, позитивні чи негативні, про ваші якості.
Розгорнуті запитання
Розгорнуті запитання часто використовують у техніках співбесід на визначення поведінки та підтверджуюють за допомогою коротких запитань. Таким типовим запитанням є: «Чи подобалась вам ваше останнє місце праці?», за яким зазвичай слідує питання: «Чому?». Відповідь на останнє запитання є найважливішою частиною інформації про вас для роботодавця. Майже всі розгорнуті запитання мають на меті зібрати інформацію про ваше минуле, події у вашому житті та ваше ставлення до них. Як людина сприймає вказівки, чи розуміє відповідальність, інформацію та розбирається в людях у різних ситуаціях. Такі знання можуть передбачити її поведінку в майбутньому. В таких ситуаціях спостережливі рідко задумуються в тиші. В них відразу йде реакція на запитання роботодавця, тому що вони думають про цілеспрямованість того, що вони вже сказали або зробили, і як можна покращити думку, яка вже склалася про нього. Неспостережливих спіймають на необізнаності, неуважності, якщо вони довго думають, тримаючи паузу, і припинять співбесіду, вважаючи, що ви розгубилися. Роботодавець просто визначить це як недостатні аналітичні здібності та незацікавленість в роботі.
Техніка проникливості
Така техніка є лише різновидом тестування вашої поведінки, яку використовують у даній сфері для спроб глибшого аналізу. Вона використовує дещо з техніки розгорнутих запитань, яка підштовхує до деталізації та зосередження на ваших навичках та особливостях, про які роботодавець хоче дізнатись. Це може виглядати так:
«Який найбільший вклад у відділ ви зробили, в якому ви востаннє працювали?»
«Чому ви думаєте, що він був важливішим, ніж інші речі, які ви робили?»
«Чи ви мали якісь труднощі при наборі?»
«Чому?»
«Як ви подолали ці труднощі?»
«Що нового ви навчилися з досвіду, що може вам допомогти, якщо вас візьмуть в нашу компанію?»
Співбесіда типу Case Interview
Така співбесіду зазвичай проводять консалтингові компанії. На співбесіді вам дають бізнес-ситуацію схожу до реальної з життя компанії. Завдання не забере у вас багато часу і людина, яка приймає у вас співбесіду запитає вас про усну відповідь. Часто кандидатів просять підсумувати проблему компанії та поставити запитання, які б дали певний аналіз та запропонували б певне вирішення. Вони очікують логічне пояснення та обґрунтування вашої ідеї.
Будь готовим до співбесіди
Приклади можливих запитань під час співбесіди
1. Будь ласка, розкажіть про себе.
2. Чому Вас зацікавила ця робота?
3. Чому Ви вибрали нашу компанію?
4. Що Ви знаєте про нашу компанію?
5. Як би Ви описали себе?
6. Які Ваші сильні сторони?
7. Яка Ваша найслабкіша риса?
8. Яка робота Вам подобається найбільше?
9. Чим ви цікавитеся?
10. Якими досягненнями ви пишаєтесь?
11. Яка ваша найбільша помилка?
12. Як співвідносяться ваш досвід і обрана робота?
13. Ким і де ви бачите себе через 5 років?
14. Переконайте мене, чому я маю прийняти на роботу саме Вас?
15. Чи є щось, що Ви приховали в своєму резюме?
16. Чи довго Ви плануєте працювати в нашій фірмі?
17. У яких, фірмах Ви ще шукаєте роботу або проходили співбесіду?
18. Чи готові Ви почати працювати вже сьогодні?
19. На яку зарплату Ви розраховуєте?
20. Чи отримували Ви інші пропозиції про роботу ?
21. Чому Ви вибрали саме цю роботу (професію)?
22. Що б Ви хотіли дізнатися ще?
23. Які зміни зробили б Ви при отриманні цієї роботи?
24. Яким, на Вашу думку, повинен бути керівник?
25. Як Ви визначаєте пріоритетність справ?
26. У чому б Вам було цікаво спробувати свої сили?
27. Чим для Вас приваблива ця посада?
28. Які цілі Ви хочете реалізувати в роботі?
29. Що вона може Вам принести в професійному і особистому значенні?
30. Які досягнення і результати роботи приносять Вам найбільше задоволення?
31. Яку роботу Ви не любите виконувати більше за все?
32. Які Ваші здібності і вміння чи ділові якості не були виявлені? (Ви не змогли виявити, або у Вас не було умов виявити?) У зв’язку з чим?
33. Чи боїтеся Ви невдач?
34. Як Ви досягаєте успіху?
35. Яка Ваша тактика в ситуації, коли є ризик неуспіху?
36. Якщо, здійснюючи яку не будь. діяльність. Ви тричі зрізних причин зазнавали невдачі, чи будете Ви продовжувати спроби? Чому?
37. Що для Вас означає Ваша сім’я, чи ділитеся Ви з членами сім’ї проблемами на роботі?
38. Чи цінуєте Ви дружбу, і чи є у Вас друзі?
39. Чи згодні Ви з твердженням, що “справжній друг ніколи не видасть мої таємниці, і я можу довіряти йому в усьому”? Чому?
40. Як Ви відновлюєте сили, коли протягом тривалого часу доводиться “тримати удар”?
41. Які ваші цілі в житті? Як Ви плануєте їх досягти?
42. Перш ніж почати яку не будь справу, чи потрібен Вам час подумати, налаштуватись?
43. Скільки потрібно для цього часу? Чи можете Ви почати відразу? Чому?
44. Чи часто Ви аналізуєте попередні помилки? Чому?
45.Що вас може роздратувати? Як часто Ви буваєте роздратованими?
46. Що може примусити Вас розлютитися ?
47. Яке життя вас більше захоплює: розмірене і передбачене, чи таке, що дає відчуття нового і ризику?
48. Що для Вас важливіше – емоційна стабільність або постійна зміна відчуттів?
49. Чи задоволені Ви своїм життям в цьому плані?
50. Які цінності ведуть Вас по життю? Чи є серед них такі, ради яких можна пожертвувати всім?
51. Як Ви вважаєте, чи є почуття обов’язку необхідною якістю? Чи відчуваєте Ви себе у боргу перед колективом, суспільством? Можливо, кожен відповідає сам за себе і нікому нічого не винен? Чому?
52. Що для Вас легше – перенести вимушену пасивність чи виявити необхідну активність?
53. Що Вам більше подобається: вчитися самому (самій) чи вчити інших?
54. Як Ви ставитесь до твердження: “керівник завжди правий “?
55. Чи легко Ви вибачаєтесь?
56. Чи легко Ви прощаєте? Чи є у Вашому житті «смертельні» образи?
57. Які слабкості Ви не приймаєте в інших людях?
58. Якби комусь з Ваших знайомих або друзів запропонували розповісти про Вас, що б він (вона) розповів (-ла) б?
59. Як Ви вважаєте: світ повинен пристосовуватися до людини чи людина повинна пристосовуватися до світу?
60. Що Ви робите, коли інша людина Вас не розуміє?
61. Чи часто Ви стикаєтеся з людьми, які за маскою доброзичливості приховують свою ворожість до Вас? (Це запитання спрямоване на те, щоб прояснити, чи є надмірна підозрілість, або навпаки – бачення світу через “рожеві окуляри “).
62. Чи є тип людей, який викликає у Вас особливе роздратування? Якщо так, то який саме?
63. Чи довго залишається у Вас відчуття дискомфорту після конфлікту? (з чим він пов’язаний – образа, відчуття провини або тривожність). Чи хвилює Вас питання “Хто винен? ”
64. Чим для Вас є суперництво? Чи бувало так, що Ваші колеги ставали Вашими суперниками?
65. З якими людьми Вам легше встановлювати контакт? (описати людину або тип людей)
66. Як керівник повинен показувати підлеглим “хто є хто”?
67. Які Ваші інтереси поза роботою (хобі)?
68. Чи зможете Ви добиратись на роботу вчасно вранці?
69. Чого ви очікуєте від нашої компанії?
70. Які у Вас є запитання?