EN   UA

 

logo

 

КАФЕДРА ГЕНЕТИКИ І РОЗВЕДЕННЯ ТВАРИН

 

 

Музика Леся Іванівна, завідувач кафедри генетики і розведення тварин, доцент, кандидат біологічних наук

 

 

 

 1 3

Каністерапія є одним із методів анімалотерапії, що використовує тварин, зокрема собак, як засіб лікування людей. Мета такої терапії полягає у поліпшенні соціальних, емоційних або когнітивних функцій пацієнта. Це свого роду метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак. За допомогою каністерапії розвивається й підтримується довіра та розвиток особистості, розкриваються почуття та емоції, прискорюється процес психотерапії та соціальної адаптації. Такий напрям терапії є надзвичайно важливим, особливо для військових, які проходять реабілітацію після поранень. Спілкування з твариною знижує стрес у людини, покращує її настрій, підвищує рівень гормону щастя, що позитивно впливає на загальний стан здоров’я людини.

Детальніше: Круглий стіл з каністерапії

MyCollages 3

У межах центральної частини Львова працює унікальний притулок «Домівка врятованих тварин», куди щодня потрапляють постраждалі тварини – деяких врятували від мисливців чи хижих тварин, інші травмувались у дикій природі, а когось зрадили люди. Тут можна зустріти безліч тварин: лисиць, бабаків, лелек, орлів, єнотів, носух, білок, борсуків, воронів і навіть вовків та пеліканів. Деяких з них після реабілітації випускають назад у природне середовище.

Детальніше: З ДУМКОЮ ПРО ДОБРОБУТ ВРЯТОВАНИХ ТВАРИН

1

Протягом лютого-березня 2024 року відбулися робочі зустрічі викладачів кафедри генетики і розведення тварин зі стейкхолдером, директором благодійної організації Львівської аграрної дорадчої служби Іваном Паньківим.

Детальніше: РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРОМ

 1 12

Основним завданням сільського господарства є ефективне, прибуткове та безпечне виробництво продуктів харчування, а також задоволення зростаючих потреб людства у продуктах харчування без активного використання природних ресурсів та шкідливого впливу навколишньому середовищу. У цьому контексті в розвинених європейських країнах останніми роками особливу увагу приділяють сталому тваринництву та благополуччю тварин. Стале тваринництво стає все більш значущим у контексті глобальних викликів, таких як зміна клімату, деградація ґрунтів, зростання населення та збільшення споживання продуктів харчування.

Детальніше: Робоча зустріч по проекту SULAVE

1

26 березня 2024 року в навчальному центрі та лабораторії Львівської аграрної дорадчої служби (БО ЛАДС) у студентів 2 курсу біолого-технологічного факультету спеціальності 204 “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва”, освітніх програм “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва” та “Зоофізіотерапія” відбулося комплексне заняття з дисципліни “Розведення сільськогосподарських тварин”.

Детальніше: ЗАНЯТТЯ З ПРАКТИКАМИ