EN   UA

 

logo

 

КАФЕДРА ГЕНЕТИКИ І РОЗВЕДЕННЯ ТВАРИН

 

 

Музика Леся Іванівна, завідувач кафедри генетики і розведення тварин, доцент, кандидат біологічних наук

 

 

 

MyCollages 22

16 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти 2 курсу біолого-технологічного факультету освітньої програми “Зоофізіотерапія” спеціальності 204 “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва” Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького в межах вивчення дисципліни “Породи та селекція котів” разом із доцентом кафедри генетики і розведення тварин Петром Боднаром відвідали притулок для котів у Львові, що належить благодійній організації “Благодійний фонд “Бастет Плюс”, засновницею якої є Анна Багаєва.

Студенти ознайомилися з особливостями утримання, годівлею, доглядом та породами котів, які тимчасово перебувають у благодійній організації та з нетерпінням чекають потрапити в домівку до нових господарів. Доглядає за домашніми улюбленцями пані Анна, віддаючи не тільки свій час, але й любов до цих милих і пухнастих тваринок. Власниця ділиться вражаючими історіями порятунку котів та своїми зусиллями у створенні унікального притулку для тварин. Її велика дбайливість і любов до безпритульних котів стали джерелом надії для багатьох тварин та прикладом для суспільства.

Детальніше: У Львові коти знайшли свій порятунок у благодійному фонді “Бастет Плюс”

MyCollages 28

Збереження генетичних ресурсів тварин є глобальною проблемою сьогодення, яку доцільно розглядати в межах збереження всього біологічного різноманіття, а її вирішення передбачає використання як загальнобіологічних, так і специфічних методологічних підходів (генетичних, селекційних, біотехнологічних), відпрацьованих практикою ведення тваринництва.

9 листопада 2023 року в Інституті біології тварин НААН для здобувачів вищої освіти біолого-технологічного факультету спеціальності 204 “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва” з дисципліни “Розведення сільськогосподарських тварин” завідувач лабораторії розведення та селекції тварин, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН Єлизавета Федорович прочитала гостьову лекцію на тему: “Шляхи збереження біорізноманіття різних видів сільськогосподарських тварин в Україні”. Лекція проходила в змішаному форматі – онлайн/офлайн. Разом із нашими студентами лекцію слухали здобувачі Поліського національного університету.

Детальніше: Шляхи збереження біорізноманіття різних видів сільськогосподарських тварин в Україні

1
Кінь – символ багатства, могутності, швидкості, волі, вірності й відданості. На базі КЗ "ДЮСШ "Буревісник" викладач кафедри генетики і розведення тварин Андрій Йосифович Жмур провів практичне заняття з дисципліни "Основи фахової діяльності" для студентів 1 курсу біолого-технологічного факультету спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

Детальніше: Навчальна практика з "Основ фахової діяльності" (204 ТВППТ)

1235 103923

Виявляється, у Львові є свій мінізоопарк, про існування якого дехто навіть не здогадується. Львівський еколого-натуралістичний центр – це багатопрофільний заклад, який створений у 1975 році. З 1987 року Центр розміщений неподалік центральної частини міста на вул. Кубанській, 12, у будинку, першим господарем якого був видатний польський учений (зоолог, етнограф, лінгвіст), перший професор зоології Львівського університету Бенедикт Іванович Дибовський. Тут зберігається багата колекція флори та фауни, що буде цікавою не лише дітям, але й дорослим.

Детальніше: Збережімо біорізноманіття природи для майбутніх поколінь

1
9 травня 2023 року на базі Інституту біології тварин НААН відбулося спільне засідання співробітників лабораторії розведення та селекції тварин Інституту та кафедри генетики і розведення тварин Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького щодо реалізації положень укладеної угоди про співпрацю.

Детальніше: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА - СПІВПРАЦЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!