Охорона гідросфери
Усім нам відомо, що дедалі нагальнішою екологічною проблемою міста Львова залишається очищення комунальних стоків, адже навантаження на міські КОС щорічно збільшується, а ефективність їх очисного обладнання – погіршується. Тішить, що цехи механічного очищення дещо модернізовано і у перспективі очікується реконструкція пісколовок та використання мулу для одержання біогазу.
Під керівництвом викладачів кафедри екології та біології доцента Мацуською О.В. і асистента Максішко Л.М., а також начальника відділу зв’язків із громадськістю ЛМКП «Львівводоканал» Горбатою У.М., студенти-екологи 3 курсу ФВГЕП мали змогу на власні очі побачити та оцінити найпоширеніші процеси очищення стічних вод, що закладені в роботу Львівських каналізаційних очисних споруд, а саме:
- затримку плаваючих грубодисперсних включень на решітках;
- відсіювання піску в пісколовках і видалення його на піскові майданчики;
- первинне відстоювання у відстійниках;
- біологічне очищення стічних вод в аеротенках;
- відстоювання мулової суміші у вторинних відстійниках.
Щиро вдячні керівництву ЛМКП «Львівводоканал» за щорічну можливість проведення екскурсійних виїзних занять, на базі каналізаційних очисних споруд, де студенти-екологи мають можливість закріпити вивчений матеріал, що стосується «Охорони гідросфери» та проаналізувати низку тих екологічних проблем, із якими сьогодні зіштовхується сучасне суспільство.
- Деталі
-
Опубліковано: 29 травня 2018
-
Перегляди: 4300