EN   UA

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

 Профспілковий комітет Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету ветеринарної едицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького виступив зі зверненням щодо оплати праці науково-педагогічних та наукових працівників. Відповідні листи надіслано Президенту України, Голові Верховної Ради України А.В. Парубію, Прем’єр-міністру України В. Б. Гройсману, Міністру фінансів України, Міністру освіти і науки України Л. М. Гриневич, Голові Федерації Професійних спілок України Г. В. Осовому та Голові ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Г. Ф. Труханову.

Текст звернення подаємо повністю.

«Первинна профспілкова організація працівників Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького вимагає вжити заходів щодо підвищення заробітних плат науково-педагогічним працівникам.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» виключно посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету, підвищені з 1 січня 2018 року на 10%.

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від  11 січня 2018 р.   № 22 доручено Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 р. розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. оплати праці педагогічним працівникам, які фінансуються з місцевих бюджетів, та науково-педагогічним працівникам. 

Станом на 14.09.2018 р. Урядом не прийнято нормативного документу про підвищення заробітних плат науково-педагогічним працівникам на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 22, що викликає їхнє справедливе обурення.

Різний підхід Уряду до формування посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників суперечить принципам формування посадових окладів, визначених ст.61 Закону «Про освіту», якою встановлено, що схеми посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних і науково-педагогічних працівників державних і комунальних закладів освіти затверджуються Кабінетом Міністрів України з урахуванням норм цього Закону. Зазначеною статею не передбачено різного підходу до формування посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників у залежності від джерел фінансування заробітних плат працівників.

Заяви Уряду про зростання економіки, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, у тому числі Державного бюджету, не відображаються у збільшенні реальних доходів науково-педагогічних працівників. Низький рівень заробітних плат працівників спонукає до відтоку науково-педагогічних працівників, що негативно відображається на якісному складі викладацького персоналу.

На жаль, надалі відбувається зубожіння працівників освіти, адже їхня заробітна плата відстає від росту цін на споживчі товари і на житлово-комунальні послуги.

За даними Міністерства соціальної політики України, у цінах липня 2018 року, фактичний розмір прожиткового мінімуму становив для працездатної особи 4200 грн., тобто законодавчо встановлений розмір занижений більш ніж удвічі.

Спілчани, а саме науково-педагогічні працівники, вважають дискримінаційними положення постанови Кабінету Міністрів України  від 23.03.2011 № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування», в частині відсутності права науково-педагогічних працівників на встановлення надбавок за престижність педагогічної праці.

Враховуючи сказане, вимагаємо:

- встановити прожитковий мінімум на рівні фактичного прожиткового мінімуму, за даними Міністерства соціальної політики України;

- ліквідувати різницю між прожитковим мінімумом та мінімальною зарплатою;

- розпочати реалізацію положень ст. 61 Закону України «Про освіту» у частині формування схеми посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних і науково-педагогічних працівників державних та комунальних закладів освіти з урахуванням норм Закону;

- відновити диференціацію посадових окладів науково-педагогічним працівникам;

- поширити Постанову Кабінету Міністрів України  від 23.03.2011   № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» та науково-педагогічних працівників.

Первинна профспілкова організація працівників Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького, реагуючи на масові звернення науково-педагогічних працівників і з метою дотримання чинного законодавства, соціальної справедливості та належного мікроклімату в колективах, просять невідкладно прийняти рішення щодо виконання зазначених вимог.

У разі невиконання наших вимог до 30.09.2018 р. залишаємо право ініціювати проведення законних акцій протесту у жовтні цього року.»

Звернення обговорено на засіданні профкому Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету ветеринарної едицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького (Протокол № 7 від 19.09.2018)».

 

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru