Цінності академічної доброчесності та особливості нових акредитацій
На черговій зустрічі виконувача обов’язків ректора Університету, професора Іван Парубчак, виконувача обов’язків декана факультету ветеринарної медицини доцента Тараса Пундяка, гаранта освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина» професора Ірини Ковальчук та завідувача відділу якості Наталії Сусол було розглянуто одне з ключових питань у сфері підвищення якості освітнього процесу – дотримання принципів академічної доброчесності.
«Питання академічної доброчесності як основи якісної освіти та сталого розвитку закладу є дуже важливим», – наголосила Наталія Сусол. Вона зосередила увагу на цінностях здорових академічних відносин у закладі та способах запобігання проявів освітньої недоброчесності. Наголосила, що академічна доброчесність є невід’ємною складовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти і стосується кожного учасника освітнього процесу: педагогічних, науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти.
Очільник Університету звернув увагу на актуальність проведення вебінару і розкриття особливостей формування академічної доброчесності, практичних кроках щодо недопущення порушень норм академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу.
Гарант ОПП «Ветеринарна медицина» Ірина Ковальчук зупинилася на особливостях нової процедури здійснення акредитації за Положенням 2024 року та постакредитаційного моніторингу. Виклала основні питання, що обговорювали провідні експерти НАЗЯВО на онлайн-заході «Акредитація освітніх програм. Які новації та виклики для ЗВО».
Тарас Пундяк підкреслив, що ОПП «Ветеринарна медицина» побудована на принципах студентоцентрованості, враховує регіональні особливості і потреби ветеринарії. Створені всі умови для формування індивідуальної навчальної траєкторії кожним здобувачем освіти: запроваджено вільний вибір вибіркових дисциплін, обсяг яких становить 25 % від загального навчального плану, освітній процес забезпечує високопрофесійний професорсько-викладацьким склад, а критерії оцінювання знань студентів є зрозумілими та прозорими.
Наприкінці зустрічі очільник Університету Іван Парубчак наголосив, що завдяки функціонуванню внутрішньої системи забезпечення якості освіти на чолі з відділом якості вдалося значно підвищити якість організації освітнього процесу в Університеті та результати робочих груп низки освітніх програм.
Допис підготувала Ірини КОВАЛЬЧУК, професор, гарант освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина»
- Деталі
-
Опубліковано: 19 вересня 2024
-
Перегляди: 142