Урочиста академія з нагоди 240-річчя започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові
Найдавніший заклад вищої освіти ветеринарного профілю в Україні сьогодні, 17 жовтня 2024 року, відзначає славну дату у своїй історії – 240-річчя започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові. З нагоди такої події до Університету завітало чимало поважних гостей, друзів, однодумців.
З вітальним словом до присутніх на урочистій академії звернувся очільник Університету, доктор наук з державного управління, професор Іван Парубчак. Завдяки короткому екскурсу в історію започаткування ветеринарної медицини у Львові 1784 року, її викладання, формування наукової школи, огляду діяльності видатних учених, котрі розвивали ветеринарну медицину у нашому місті та передавали свої знання охочим осягнути цей фах, аудиторія мала змогу відстежити головні віхи у житті Університету, які пройдено, і відповідно збагнути еволюцію освітнього закладу від започаткування до наших днів. Іван Парубчак зазначив, що «сьогодні Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького – це центр освіти і науки, що готує фахівців у різних галузях. Ми маємо давню історію, академічні традиції і є знаними в Україні та закордоном. Понад двохсотлітня історія нашого Університету підтверджує єдність і нерозривність його європейських витоків та саме європейського вибору незалежної української держави». У промові виконувач обов’язків ректора Університету згадав і про книгу «Нариси історії Університету. 1784–2024 роки», яка відображає історію закладу освіти та яку видано з нагоди 240-річчя започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові. Її у подарунок отримали почесні гості урочистої академії.
Від імені Міністерства освіти і науки України та міністра освіти і науки України Оксена Лісового вітання академічній спільноті виголосив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький та озвучив новину, яка безпосередньо стосується нашого Університету. Ідеться про підписання наказу щодо реорганізації Львівського національного університету природокористування і його приєднання до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, що відкриває нові перспективи для об’єднаного закладу освіти, які полягають в інвестуванні коштів на лабораторне обладнання та різного роду науково-навчальне обладнання. «Завдяки цим змінам в Україні може з’явитися потужний і великий науково-освітній заклад, який має шанси стати гордістю регіону та загалом України», – наголосив Михайло Винницький.
Вітання з нагоди ювілейної дати прозвучали від першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, заступника голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергія Захаріна, заступника керівника Офісу Президента України Олени Ковальської, начальника відділу з питань здоров’я та благополуччя тварин управління санітарних і фітосанітарних заходів Департаменту державної політики у сфері санітарних і фітосанітарних заходів та продовольчої безпеки Мінагрополітики Віталія Крючкова, виконувача обов’язків директора департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Людмили Гончаренко.
Окрім вітань Університетові, Людмила Гончаренко від імені голови Львівської обласної адміністрації Максима Козицького вручила Подяку за вагомий внесок у розвиток науки і освіти та розвиток колективу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького професорові Іванові Парубчаку та Грамоти голови Львівської обласної адміністрації Максима Козицького завідувачеві кафедри епізоотології Богданові Куртяку, завідувачеві кафедри маркетингу Степанові Поперечному, завідувачеві кафедри безпеки виробництва та механізації технологічних процесів у тваринництві Борисові Чайковському, завідувачеві кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г. Звєрєвої Василеві Стефанику.
Привітання університетській спільноті з нагоди славетної дати виголосили також депутат Львівської обласної ради Ростислав Добош. З рук депутата Грамоти Львівської обласної ради за вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 240-річчя започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові отримали завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені професора І. В. Поповича Павло Музика, завідувач кафедри годівлі тварин і технології кормів Ярослав Півторак, завідувач кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики Любов Слівінська, завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін Богдан Ціж.
Голова Личаківської районної адміністрації міста Львова Юрій Лукашевський виступив з вітальним словом та від імені Міського голови Львова Андрія Садового вручив подяки завідувачеві кафедри технології молока і молочних продуктів Орисі Цісарик, завідувачеві кафедри біологічної та загальної хімії Степанові Грабовському, професорові кафедри епізоотології Ярославові Кісері, професорові кафедри хірургії Андрієві Мисаку.
Вітання виголосили також голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько, голова Обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу України Михайло Тарнавський, директор Інституту ветеринарної медицини НААН України Сергій Ничик, директор Тернопільської дослідної станції Інституту ветеринарної медицини НААН України Наталія Болтик, ректор Львівської медичної академії імені Крупинського Юрій Кривко, ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ярослав Свищ, представник Державного біотехнологічного університету міста Харкова Сергій Федоренко, перший проректор Національного університету «Львівська політехніка» Олег Матвійків, проректор Національного лісотехнічного університету України Микола Борис, Заслужений працівник сільського господарства України Іван Кільган.
На відзначення 240-річчя започаткування ветеринарної медицини у Львові завітали і багаторічні партнери й колеги Університету з Польщі – ректор Вроцлавського природничого університету, доктор Honoris causa Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, доктор габілітований, професор Кшиштоф Куб’як, доктор Honoris causa Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, доктор габілітований, професор Павло Сиса.
З нагоди ювілейного святкування Подяки очільника Університету за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, активну наукову діяльність отримали викладачі Університету, які перебувають на заслуженому відпочинку: доцент кафедри дрібного тваринництва Любов Гіль, доцент кафедри годівлі сільськогосподарських тварин Георгій Колотуша, доцент кафедри механізації, автоматизації тваринництва та охорони праці Надія Павлик, доцент кафедри інформаційних технологій у менеджменті Роман Кухар, доцент кафедри інформаційних технологій у менеджменті Богдан Козій, доцент кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича Андрій Доманський, професор кафедри технології молока і молочних продуктів Григорій Дроник, доцент кафедри біохімії та біотехнології Іван Вовк, доцент кафедри фізики і математики Олексій Костецький, доцент кафедри екології та біології Марія Черевко, доцент кафедри екології та біології Христина Макогон, доцент кафедри біології Анна Сеник, доцент кафедри філософії та педагогіки Михайло Дзера, доцент кафедри хірургії Антон Гамота, доцент кафедри фармакології і токсикології Павло Коваленко, доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології імені С. В. Стояновського Володимир Цимбала, доцент кафедри внутрішніх хвороб та клінічної діагностики Андрій Драчук, доцент кафедри внутрішніх хвороб та клінічної діагностики Степан Демидюк. Подарунки та премії для викладачів Університету, які перебувають на заслуженому відпочинку, люб’язно надали надійні партнери Університету ПАТ «Львівський холодокомбінат» ТМ ЛІМО, ТОВ ТД «Галицька Свіжина», ПП «ВетМедкомплекс», ТОВ «Барком» ТМ «Родинна ковбаска», ТОВ «Ґудвеллі Україна», ТОВ «Жовківський ППР». Разом із очільником Університету подяки мали честь вручати Голова правління ПАТ «Львівський холодокомбінат» ТВ ЛІМО Володимир Халак, Власник компанії Товариство з обмеженою відповідальністю ТзОВ ТД «Галицька Свіжина» Тарас Лисий, директор департаменту тваринництва ТОВ «Барком» ТМ «Родинна ковбаска» Максим Ньонько, директор відділу розвитку та комунікацій ТзОВ «Ґудвеллі Україна» Назарій Антоник.
Приємним завершенням урочистої академії стали музичні номери колективів Університету. Твори Михайла Вербицького «Хваліте Господа з небес» та «В’язанка патріотичних пісень» Романа Сов’яка прозвучали у виконанні Народного чоловічого хору «Дзвін» під диригуванням Руслана Ляшенка.
Народна капела бандуристів «Кобза» під художнім керівництвом Руслани Дробот виконала пісню «Мчать козаки» на слова і музику Василя Лютого, аранжування Мирослави Медведської, а також українську народну пісню «Гей соколи», аранжування Мирослави Медведської.
Учасники творчої майстерні Університету «Барвистий дивоцвіт» – Анна Ковальчук, Дарія Соловйова, Тарас Дудикевич. Богдан Марко, Анна Дідик, Владислав Данилюк заспівали зворушливу пісню «Не сумуй» на слова і музику Олександра Рожка.
«Мелодію» Мирослава Скорика виконав Народний оркестр «Намисто» під художнім керівництвом Олега Кузика.
Народна хорова капела студентів Університету «Ватра» під художнім керівництвом та диригуванням Заслуженого працівника культури України Тетяни Купчак заспівала повстанську пісню в обробці Мирона Дацка «Прощаюсь ангеле з тобою». «Синові» на слова Василя Симоненка, музику Платона Майбороди в обробці Анатолія Пашкевича прозвучала у виконанні вокального гурту автентичного співу «Родовід» у складі – Іванни Шевчук, Лесі Редько та Народної хорової капели студентів Університету «Ватра».
Усім залом університетська спільнота разом зі співочими колективами виконали твір «Заспіваймо пісню за Україну».
Фото з події протягом 6 днів від моменту публікування можна завантажити за покликанням: https://fex.net/uk/s/zdrrsf7
Пресслужба
- Деталі
-
Опубліковано: 18 жовтня 2024
-
Перегляди: 308