«Від історії роду – до історії народу»: благодійний літературно-мистецький вернісаж до Дня вишиванки
Щороку в третій четвер травня українці святкують – Всесвітній день вишиванки. Це свято покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка – особлива національна традиція всіх українців, яка символізує зв’язок поколінь, пробуджує високі патріотичні почуття в серці кожного з нас, а також відображає самобутність, неповторність, мальовничість української культури.
З нагоди відзначення цього свята у читальній залі Наукової бібліотеки Південного кампусу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбувся Благодійний літературно-мистецький вернісаж «Від історії роду – до історії народу!»
На початку заходу учасники вшанували пам’ять про загиблих захисників України хвилиною мовчання та спільною молитвою.
Студентський капелан Віталій Лозинський привітав гостей та учасників дійства, закликав з повагою відзначати таке свято, адже воно нагадує нам про нашу людяність, автентичність та духовність.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова Вченої ради Університету, професор Іван Парубчак зауваживши, що «це свято нагадує нам про багатогранність нашого національного строю, який є одним із основоположних чинників соціально-культурної складової самої української нації. Ми розуміємо, що наше сьогодення і наше майбутнє неможливе без глибинного усвідомлення нашого минулого. Надзвичайно важливо знати, примножувати і віддавати шану нашим традиціям, які стали основою до формування української нації, народу та українського громадянського суспільства».
Усі гості мали змогу оглянути презентацію етнокультурологічних видань дослідниці Дарії Ковальчук, членкині наукового товариства імені Т. Г. Шевченка, Національної Спілки кобзарів України та Львівського регіонально-суспільного товариства «Надсяння» та прослухати її розповідь про історію її роду.
Пізніше відбулася презентація видання «Бути собою» та автограф-сесія від автора книги – отця Тараса Жеплинського.
Керівник відділу соціально-культурного розвитку Тетяна Купчак поділилася своїми роздумами з приводу презентованого видання та родинної історії Жеплинських і закликала усіх учасників заходу задуматися, над своїм родоводом, адже це наше коріння – кожної окремої людини та народу загалом.
Яскравим доповненням заходу стали музичні та вокальні номери Народного оркестру Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького «Намисто», яким керує відмінник освіти України Олег Кузик.
Модерувала захід директор Наукової бібліотеки Марія Грицевич.
Під час вернісажу, присутні мали змогу оглянути вироби майстрів народної творчості з приватної домашньої колекції родини Ковальчук-Жеплинських.
Хай традиція святкування цього дня зміцнює українську ідентичність задля процвітання нашої країни.
Вишиванка – одяг вільних людей!
Пресслужба
- Деталі
-
Опубліковано: 16 травня 2025
-
Перегляди: 20