Круглий стіл на тему «Харчові відходи: відповідальне споживання», організатором якого виступила Всеукраїнська екологічна ліга за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), відбувся 1 жовтня у Національному університеті «Львівська політехніка». Участь у заході взяли представники органів влади, бізнесу, науковці, громадські організації.

Пленарне засідання розпочалось з виступу кандидатки сільськогосподарських наук Н. І. Градович на тему: «Проблема утилізації харчових відходів». Завідувач кафедри екології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, доктор сільськогосподарських наук Р. П. Параняк свій виступ присвятив темі «Використання харчових відходів у тваринництві».
З вітальним словом до учасників звернулася Тетяна Валентинівна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, охарактеризувавши поточну ситуацію із харчовими відходами в Україні. «Відповідальне споживання передбачає можливість задовольняти населенням свої бажання та потреби при умові зменшення забруднення довкілля і економії коштів. Зокрема, усунення недосконалостей та прогалин у системі нормативно-правового забезпечення управління відходами є одним із першочергових завдань екологічної політики держави», – наголосила ораторка.

Координаторка проекту «Вивчення харчових відходів та втрат на рівні роздрібної торгівлі, HoReCa та споживачів у містах Київ та Львів» програми розвитку Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні Олена Вікторівна Пащенко розповіла про можливості еколого-освітнього виховання, як методу підвищення свідомого споживання серед населення.
Під час обговорення тематики круглого столу, учасники мали змогу поділитись власними думками та досвідом із врегулювання проблеми накопичення харчових відходів. Особлива увага була приділена оптимізації процесів виробництва для зменшення екологічного впливу на довкілля.