У Львові обговорили питання впровадження сучасних виробничих практик
- Деталі
-
Опубліковано: 18 червня 2018
-
Перегляди: 3013
Раціональна організація виробництва в галузях сільського господарства дозволяє забезпечити ефективне використання обмежених ресурсів.
15 червня у Львові відбувся Форум «UA Agro Leader» із обговорення актуальних питань розвитку аграрного бізнесу та актуалізувалися приклади ефективного впровадження інноваційних технологій та управління земельними ресурсами.
Із вступним словом до учасників форуму звернулась керівник львівського відділення Спілки українських підприємців Соломія Марчук, яка розповіла про 10 основних вимог бізнесу до органів державного управління. Серед основних вимог представників бізнесу – зниження навантаження на фонд оплати праці, зважений підхід до державного регулювання, перехід на електронний документообіг і запровадження ринку сільськогосподарських земель.
В.о. директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко у своєму виступі розповіла про інструменти державної підтримки розвитку сільськогосподарських виробників і результати проведення аудиту земель на регіональному рівні. В результаті аудиту земель у Львівській області виявлено понад 50 тис гектарів сільськогосподарських угідь, які можна залучити для розвитку бізнесу в сільській місцевості.
Виконавчий директор компанії «Agricom Group» Петро Мельник ознайомив учасників форуму із досвідом автоматизації бізнес-процесів і розповів про управлінські переваги впровадження сучасних технологій для розвитку аграрного бізнесу. Суттєва увага у виступі Петра Мельника приділялася досвіду компанії управління земельними ресурсами і створення ланцюгів створення доданої вартості через інвестиції у розвиток переробних потужностей.
Юрист компанії «Alexandrov & Partners» Олександр Ручко звернув увагу на ефективні практики боротьби із рейдерством у сільському господарстві і розповів про необхідні кроки для убезпечення активів бізнесу. На думку О. Ручко, представникам агробізнесу доцільно системно моніторити інформацію в спеціалізованих базах даних щодо прав власності на активи у власних підприємствах. Для упередження земельного рейдерства на думку юриста підприємцям доцільно використовувати послугу Міністерства юстиції України sms-маяк для моніторингу змін у реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Юрисконсульт Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Олег Нестеров у своєму виступі звернув увагу на програми державної підтримки, детально зупинившись на питаннях одержання компенсації при купівлі сільськогосподарської техніки.
Голова правління мережі Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук у своєму виступі звернула увагу на практики ефективного використання природних ресурсів та забезпечення прийнятного рівня прибутковості аграрного бізнесу.
В рамках дискусійних панелей форуму обговорювалися також питання формування оптимальної моделі оподаткування, впровадження сучасних технологій виробництва, зокрема дронів, що дозволяють підвищити продуктивність праці і ефективніше використовувати земельні ресурси малими та середніми агроформуваннями.
Участь у форумі взяв викладач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича Дмитро Соломонко.
Автор:Дмитро Соломонко.