Сучасні глобалізаційні процеси вимагають від нас «тримати руку на пульсі часу»: бути у пошуку якісних знань міжнародного рівня, налагоджувати комунікації з визнаними експертами та формувати професійну спільноту, що є вкрай важливим для розвитку фахових компетенцій спеціалістів та визнання нашої держави на гідному рівні.

Прикладом такого процесу є розвиток та впровадження каністерапії в Україні.  Використання собак-терапевтів для надання допомоги людям: у навчанні, лікуванні, психотерапії, соціальній реабілітації дітей та дорослих з особливими потребами лише зароджується в Україні, проте широко використовується в країнах Європи, США, Канади. В Україні офіційно цей метод ще не визнаний. Каністерапевт  – професія, яка не включена в класифікатор професій в Україні. В освітній галузі відсутні спеціалізовані курси, напрям з анімалотерапії /каністерапії.  Тому, інформація про наукові результати є обмеженою, за виключенням того, що ініціативні люди, здобувши сертифікат каністерапевта за кордоном, працюють в Україні  в незахищеному правовому полі.  Це перешкоджає представленню результатів роботи каністерапевтів як наукових.

Мета заходу: Ознайомлення з міжнародним та українським досвідом у каністерапії, принципами роботи, ефективністю роботи,  результатами проведених досліджень, практичними інструментами в каністерапії, як одного з видів людино-тваринної взаємодії; налагодження міжнародних партнерств у створенні науково-доказової бази в каністерапії України.

Основні питання для обговорення:

• Досвід впровадження каністерапії в країнах Європи, в Канаді та в Україні;
  • Формування практичного інструментарію для роботи каністерапевта та ветеринарного лікарів;
  • Дослідження принципів єдиного добробуту та спільного здоров’я для тварин та людей у процесі людино-тваринної взаємодії;
  • Формування науково-доказової бази ефективності каністерапі;.
  • Організація дискусії стосовно місця каністерапії в системі освіти України.

Країни-учасники: Україна, Республіка Польща, Республіка Білорусь,  Угорщина, Румунія, Латвія, Норвегія, Російська Федерація.

Цільова аудиторія: працівники освіти , лікарі гуманної медицини, соціальні працівники, лікарі ветеринарної медицини, психологи, психотерапевти, кінологи, власники собак, волонтери, батьки дітей з особливими потребами, представників громадських організацій, студенти, усі хто зацікавлений у спілкуванні з собакою та розумінні її внутрішніх потреб.

Що ви отримаєте:

-  міжнародний та вітчизняний досвід  від кращих фахівців,

- можливість поспілкуватися он-лайн з українськими та міжнародними експертами,

- окреслити перші кроки своєї професійної діяльності,

- долучитися до розвитку  української спільноти в сфері каністерапії

Коли: 06-07 лютого 2021 року

Формат: он-лайн

Організатори:  Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Ґжицького

Співорганізатори:

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Умань

Вінницький соціально-економічний  інститут, Вінниця

«Four paws Ukraine» представник міжнародної організації з захисту тварин, Австрія - Україна

Товариство «Тварини людям», Польща

Асоціація каністерапії України, Київ

Міжнародна асоціація анімалотерапії, Житомир

Громадська організація «Джем ШМ», Чернівці

Черкаський обласний клуб службового собаківництва Товариства сприяння обороні України, Черкаси

Центр каністерапії «Доктор дог», Запоріжжя

Українсько-канадський проект «Друг героя», Київ

Школа  розвитку, абілітації та реабілітації "Дитина та Собака", Львів

Благодійний фонд «Майбутнє», Київ

Благодійний фонд «Берегиня Полісся», Житомир

Переклад: забезпечується

Участь в конференції безкоштовна.

Обов’язкова попередня реєстрація за посиланням:

Є можливість друку науково-практичних статей у фаховому виданні

Контактна особа: Алла Винярська  к. вет.н., доцент кафедри фармакології та токсикології ЛНУВМБТ імені С.З.Ґжицького

Тел.: 067 110 22 77