Обмін викладачами та студентами, стажування у вищих навчальних закладах світу, спільні наукові дослідження і гранти, – усі ці та інші питання обговорювалась під час семінару, у якому взяли участь проректори та завідувачі кафедр нашого університету, спілкуючись з професором Вармінсько-Мазурського університету (РП) Єжи Ярошевським.

Передісторією цієї зустрічі було стажування трьох наших викладачів у рамках програми «Еразмус+» у Вармінсько–Мазурському університеті. Один з найкращих ветеринарних вишів Польщі активно співпрацює з багатьма вищими освітніми та науковими закладами світу і є зразком для багатьох інших ВЗО. Навчається у ньому понад 40 тис. студентів. Із шістнадцяти факультетів університету, одинадцять мають повні академічні права, тобто можуть надавати наукові звання габілітованого доктора. Вармінсько-Мазурський університет є членом European University Association, Centro Interuniversitario per la Ricerca e la Cooperazione con l'Europa Orientale e Sud-orientale та Socrates-Erasmus. Тому зустріч з доктором Єжи Ярошевським була дуже важливою і цікавою. Пан Є.Ярошевський поділився інформацією про те, як у Вармінсько-Мазурському університеті працює відділ міжнародних відносин, куди їдуть студенти і викладачі на навчання та стажування, та які завдання стоять перед ними. Цікавим є той факт, що студенти, які їдуть за кодон за програмою обміну, обов’язково складають там іспити. Якщо вони мають незавдовільні оцінки, або з якихось причин не склали іспити, вони залишаються на повторний курс навчання у своєму університеті. Що стосується стажування викладачів, то їхня робота вважається завершеною лише тоді, коли є спільна публікація у наукових виданнях світу. Університет зацікавлений у високому рейтингу своїх викладачів і виділяє для цього багато коштів. Професор також розповів про те, що міністерство освіти Польщі сьогодні провадить освітню реформу, і у вишах країни відбувається багато змін. Проректор з наукової роботи Олег Федець зауважив, що у вищих навчальних закладах України також відбуваються реформи, вони схожі до польських, тому українські ВЗО насамперед зацікавлені у співпраці з польськими ВЗО. Професор Єжи Ярошевський відповів на численні запитання учасників семінару, загалом спілкування було дуже цікавим і корисним для обох сторін.

Прес-служба ЛНУВМБ імені С.З.Ґжицького