У 2019 році право на сільський коефіцієнт під час вступу до закладів вищої освіти мають особи, які зареєстровані в селі та у рік вступу отримали повну загальну середню освіту в школі, що розташована на території села.
Сільський коефіцієнт враховується під час розрахунку конкурсного бала для вступників на основі повної загальної середньої освіти.
СК дорівнює 1,02, а для спеціальностей, яким надається особлива підтримка – 1,05.
Перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, буде завантажено в ЄДЕБО та оприлюднюється на офіційному веб-сайті МОН України. Заплановано, що в електронних кабінетах випускників таких шкіл автоматично з’являтиметься повідомлення про можливість застосування сільського коефіцієнта.
Якщо особа претендує на врахування у конкурсному балі сільського коефіцієнта вона в особистий кабінет завантажує довідку про реєстрацію місця проживання. Такі довідки видають уповноважені представники ОТГ або сільських рад.