Історія кафедри
- Деталі
-
Опубліковано: 22 січня 2024
-
Перегляди: 549
У 2017 році кафедра ліцензувала в університеті нову освітню програму «Туризм» на першому та другому рівнях вищої освіти. У зв’язку з цим, на базі кафедри історії України та економічної теорії було засновано нову кафедру – історії України, економічної теорії та туризму, завідувати котрою призначено доцентку Лесю Павлівну Кушнір.
Леся Павлівна Кушнір – завідувачка кафедри
Через шість років, відповідно до наказу ректора університету №129 від 12.07.2023 р. на базі кафедри історії України, економічної теорії та туризму створено дві кафедри: кафедру туризму і кафедру історії України та економічної теорії. Посаду в.о. очільниці кафедри туризму посіла доцентка Леся Павлівна Кушнір.
У 2023/24 н.р. підготовку фахівців на кафедрі туризму забезпечує висококваліфікований персонал: в.о. завкафедри канд. екон. наук, доц. Леся Павлівна Кушнір, д-р екон. наук, проф. Василь Васильович Липчук, канд. екон. наук, доценти: Тетяна Вікторівна Калайтан, Наталя Василівна Липчук, Мар’яна Василівна Багрій, Ірина Романівна Данчевська, канд. с.-г. наук, доц. Уляна Андріївна Мартинюк, канд. геогр. наук, доц. Оксана Василівна Терлецька, канд. юрид. наук, доц. Назар Богданович Фартушок, канд. екон. наук, асист. Сергій Богданович Соловій, ст. викл. Тетяна Василівна Періг, лаборантка Людмила Вікторівна Хоменко.
Викладачі кафедри забезпечують навчальний процес з таких дисциплін: «Основи туризмознавства», «Туристично-краєзнавча діяльність», «Облік і аналіз діяльності туристичних організацій», «Географія сфери послуг», «Організація агротуристичних господарств», «Туроперейтинг», «Екотуризм», «Релігійний туризм та паломництво», «Організація активних форм туризму», «Організація туристичних подорожей», «Органіація санаторно-курортної справи», «Організація готельного господарства», «Організація ресторанного господарства», «Лікувально-оздоровчий туризм», «Безпека туризму», «Молодіжний туризм», «Зелений туризм», «Туристична картографія», «Економіка ресторанного та готельного бізнесу», «Діловий туризм», «Міжнародний туризм», «Бізнес-планування туристичної діяльності», «Рекреаційні комплекси світу», «Прикладні наукові дослідження в туризмі», «Туристична політика», «Організація діяльності туристичних дестинацій» та інші.
Колектив кафедри туризму (зліва направо):
О.В. Терлецька, Н.В. Липчук, М.В. Багрій, В.В. Липчук, Л.П. Кушнір, У.А. Мартинюк, І.Р. Данчевська, 2023 р.
За період функціонування новоствореної кафедри туризму співробітники опублікували понад 25 наукових праць у фахових виданнях України категорії Б, близько 10 – у міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Science, розробили методичні рекомендації та опублікували шість розділів у колективних монографіях, надрукованих в Україні та за кордоном.
Науково-дослідна робота на кафедрі проводиться за такою темою: «Теоретичні та практичні основи розвитку туризму в Україні». Результати досліджень висвітлені в таких основних наукових працях науково-педагогічних працівників.
Результати досліджень також щорічно доповідаються на міжнародних науково-практичних конференціях у різних містах України та за кордоном.
Співробітники кафедри беруть активну участь у житті університету:
- в.о. зав. каф. Л. П. Кушнір є членкинею вченої ради факультету та університету;
- доцентка І.Р. Данчевська – керівник туристично-інформаційного центру при кафедрі;
- доцентка М.В. Багрій –помічниця в консультаційно-інформаційному центрі приймальної комісії.
Обговорення умов співпраці між університетом та НПП «Сколівські Бескиди», на зустрічі декан факультету економіки та менеджменту О.Я. Гримак, в.о. завідувача кафедри туризму Л.П. Кушнір, заступник завідувача кафедри туризму О.В. Терлецька та керівник НПП «Сколівські Бескиди» В.П. Приндак, 2024 р.
Відкриття Туристично-інформаційного центру
При кафедрі туризму офіційно відкрився та функціонує Туристично-інформаційний центр. Управління туризму Львівської міської ради й туристична агенція «Україна» – партнери Туристично-інформаційного центру. Завдяки Туристично-інформаційному центру студенти зможуть вивчати рідний край, популяризувати українську культуру та традиції, відкривати для себе і для інших Україну.
Туристично-інформаційний центр надає такі послуги: інформування про екскурсійні маршрути по Україні; ознайомлення туристів з культурними заходами міста, регіону, країни; надання комплексної туристичної інформації про транспортні послуги, заклади харчування і розміщення, унікальні природні пам’ятки територій тощо; допомога в організації семінарів, конференцій у місті чи регіоні; консультування туристів щодо інформації про курорти і місця відпочинку, оформлення проїзних документів; інформування про спеціальні пропозиції: тури вихідного дня, програми сімейного, активного та інших видів відпочинку тощо.
При кафедрі туризму створений та успішно функціонує науковий еколого-краєзнавчий гурток під керівництвом доценток кафедри Оксани Василівни Терлецької та Мар’яни Василівни Багрій. Учасники гуртка беруть активну участь у наукових та соціальних проєктах, спрямованих на покращення якості життя місцевого населення та охорону природи, займаються дослідженням екологічних аспектів туризму, вивченням впливу туристичної діяльності на природне середовище та розвитком сталого туризму. Діяльність гуртка відображає інтереси студентів у сфері екології, туризму та краєзнавства, сприяючи їхньому особистісному та професійному розвитку, а також покращенню довкілля і суспільства в цілому.
Підписання договору з Музеєм народної архітектури і побуту у Львові імені Клементія Шептицького.
Зліва направо: У.А. Мартинюк, Л.П. Кушнір, В.В. Липчук, М.Л. Закопець, 2024 р.
Багатогранна співпраця кафедри туризму з різноманітними туристичними організаціями та академічними установами дає можливість обміну знаннями, дослідженнями та досвідом (включати спільні проєкти, дослідження, проведення конференцій та семінарів), організації стажування студентів для покращення якості послуг і розвитку туристичної інфраструктури, а також впровадження у навчальний процес елементів дуальної форми освіти. Саме така співпраця кафедри туризму була укладена з туристичними компаніями, туристичними установами органів місцевого самоврядування, природоохоронними установами, закладами харчування та розміщення. Такі форми взаємодії сприяють підвищенню рівня підготовки студентів, розвитку туристичної галузі та зближенню різних сфер, пов’язаних з туризмом, для спільної роботи над розв’язанням актуальних завдань і викликів сьогодення.
Підписання договору з гірськолижним комплексом "Звенів" І.Р. Данчевська, Р. Федечко, 2023 р.
Підписання договору з Карпатським національним природним парком У.А. Мартинюк, О.І. Киселюк, 2023 р.
О.В. Терлецька та О.В. Білас під час підписання договору про співпрацю між КЗ ЛОР Історико-етнографічним музеєм Бойківщина" в місті Самбір, 2023 р.
Основні напрями наукової діяльності викладачі кафедри здійснюють згідно з науковими темами, над якими вони працюють, а саме:
Леся Павлівна Кушнір – канд. екон. наук за спеціальністю 08.00.08 – «Гроші, фінанси і кредит», в.о. завідувача кафедри туризму, доцентка.
Основні напрями досліджень: тіньова економіка індустрії гостинності, екотуризм, сталий розвиток туризму, сільський (зелений) туризм, міжнародний та діловий туризм.
Василь Васильович Липчук – д-р екон. наук за спеціальністю 08.07.02 – «Економіка сільського господарства і АПК», професор, член-кореспондент НААН України. Опублікував понад 500 наукових, науково-методичних та навчальних праць, зокрема 19 монографій, з них одна за кордоном, 11 навчальних посібників, з яких сім рекомендовано Міністерством освіти і науки України, понад 250 наукових статей, з яких 49 у закордонних виданнях, зокрема у наукометричних базах Scopus та Web of Science. Під його керівництвом підготовлено 19 кандидатів та двох докторів економічних наук.
Основні напрями досліджень: дослідження й аналіз туристичного ринку, маркетинг у туризмі, сільський туризм.
Тетяна Вікторівна Калайтан – канд. екон. наук за спеціальністю 08.06.04 – «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит», доцентка.
Основні напрями досліджень: управління доходами суб’єктів підприємницької діяльності готельного та ресторанного бізнесу, економіка сумісного користування індустрії гостинності, фіскальне стимулювання розвитку туризму, екотуризм.
Наталія Василівна Липчук – кандидат економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)», доцентка.
Основні напрями досліджень: сільський (зелений) туризм, агротуризм, туристичний ринок, рекреаційні ресурси, мікроекономіка.
Мар’яна Василівна Багрій – канд. екон. наук за спеціальністю 08.00.06 – «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища», доцентка.
Основні напрями досліджень: розвиток української туристичної галузі на засадах дослідження особливостей її формування та функціонування з урахуванням аналізу пріоритетних форм і напрямів її розвитку.
Уляна Андріївна Мартинюк – канд. с.-г. наук за спеціальністю 03.00.04 – «Біохімія», доцентка, магістерка з туризму.
Основні напрями досліджень: туризм, курортологія, медичний туризм.
Ірина Романівна Данчевська – канд. екон. наук за спеціальністю 08.00.08 – «Гроші, фінанси та кредит», доцентка.
Основні напрями досліджень: державний фінансовий контроль, організація туризму, безпека туризму.
Оксана Василівна Терлецька – канд. геогр. наук, за спеціальністю 11.00.11. – «Конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів», доцентка.
Основні напрями досліджень: туризм, екологія, екологічний туризм, дослідження урбосистем та екосистем.
Назар Богданович Фартушок– канд. юрид. наук за спеціальністю 12.00.03 – «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право», доцент.
Основні напрями досліджень: розвиток готельно-туристичної індустрії, потенціал готельно-туристичного бізнесу в Україні.
Сергій Богданович Соловій– канд. екон. наук за спеціальністю 08.00.03 – «Економіка та управління національним господарством», асистент.
Основні напрями досліджень: вплив прямих іноземних інвестицій на розвиток туристичного бізнесу, маркетингові інструменти забезпечення конкурентоспроможності та маркетингова концепція управління економічним розвитком бізнес-структур туристичної індустрії.
Тетяна Василівна Періг – старша викладачка.
Основні напрями досліджень: рекреаційний потенціал регіонів України, розвиток видів туризму, екскурсійна справа у провідних туристичних центрах Західної України.
Підписання договору з КЗ ЛОР "Історико-краєзнавчий музей"
Зліва направо: І.В. Тимець, Л.П. Кушнір, В.В. Липчук, М.В. Багрій, 2024 р.
У центрі уваги кафедри перебувають питання оптимізації навчально-методичної роботи. Для цього проводяться відкриті лекції та семінарські заняття.
Професорсько-викладацький колектив кафедри здійснює постійний пошук підвищення ефективності семінарських занять, упроваджуючи в практику ділові ігри, круглі столи, диспути. Урізноманітнюються форми самостійної роботи студентів шляхом реферування статей періодичних видань, оглядів літератури, підготовки рефератів із відповідних тем навчальних програм, аналізу експозицій музеїв та інших форм роботи.
Кафедра приділяє належну увагу студентській науковій роботі, до якої залучаються переважно студенти ІI-ІV курсів та магістри. У центрі студентської наукової проблематики останніх років перебувають питання розвитку туризму в Україні. З цією метою виконується відповідна аналітична робота, за підсумками якої проводяться науково-практичні конференції.
Викладачі кафедри туризму Л.П. Кушнір, О.В. Терлецька, М.В. Багрій та
Т.В. Періг з учасниками еколого-краєзнавчого гуртка під час науково-практичного форуму «Індустрія гостинності: стан, тенденції розвитку та перспективи галузі в умовах євроінтеграційних та військових викликів», 2024 р.
Кафедра не послаблює уваги до питань виховної роботи, формування і зміцнення національного та духовного світогляду студентів. Куратори груп розкривають перед студентами сутність актуальних проблем сучасної історії, економічного життя, процесів державотворення, Конституції України. На кафедрі викладачі періодично проводять засідання круглих столів, на яких обговорюються питання утвердження і зміцнення політичного та економічного суверенітету нашої держави, допомогу Збройним силам України.