Гостьова лекція та практичне заняття з компоненти «Лікувально-оздоровчий туризм» на базі рекреаційного комплексу Emily Resort для студентів спеціальності «Туризм»
- Деталі
-
Опубліковано: 22 квітня 2025
-
Перегляди: 30
22 квітня 2025 року доцент кафедри туристичного бізнесу та гостинності Уляна Мартинюк провела навчальні заняття на тему «Основи бальнеології. Бальнеотерапія як складова лікувально-оздоровчого туризму» для студентів 4 курсу спеціальності «Туризм» на базі Medical Centre готелю Еmily Resort. Лікувально-оздоровчий туризм у світі набирає все більшої популярності. У такі подорожі люди вирушають з метою отримання медичних послуг, реабілітації, оздоровлення та профілактики різноманітних захворювань. Цей вид туризму поєднує в собі лікування та відпочинок, що робить його привабливим для тих, хто хоче покращити своє здоров’я та одночасно насолодитися відпочинком.
Під час занять студенти мали можливість прослухати теоретичну та побачити практичну сторону застосування бальнеотерапії як невідʼємної складової лікувально-оздоровчого туризму. Пізнавальну лекцію здобувачам освіти провів директор цього медичного центру, кандидат медичних наук та Заслужений лікар України – Тарас Кльофа. Студентам було змістовно донесено інформацію про основні методи бальнеотерапії: мінеральні ванни (сірководневі, родонові, сольові, вуглекислі), душі, обгортання, а також використання мінеральної води у поєднанні з лікувальними грязями. Акцентовано також на основних перевагах бальнеотерапії: покращенні стану шкіри завдяки вмісту мінералів, адже вода має антибактеріальні та протизапальні властивості, що допомагає лікувати шкірні захворювання, наприклад, акне та екземи. Мінерали, що містяться у воді, допомагають активувати захисні функції організму, знижують рівень кортизолу (гормону стресу), поліпшують сон, покращують кровообіг, підвищують імунітет та полегшують симптоми хронічних захворювань. Бальнеотерапія допомагає зменшити біль у суглобах і м’язах, тому її часто використовують для лікування артриту, ревматизму та спортивних травм.
Доповнила розглядувану тематику викладач компоненти, доцент Уляна Мартинюк, розглянувши разом зі студентами бювет мінеральних вод, які представлені у цьому курортному комплексі, ознайомивши з їхніми класифікаційними ознаками: походженням, мінералізацією, хімічним складом, наявністю газів і специфічних елементів, температурою і застосуванням. Акцентовано користь вживання мінеральної води для покращення травлення та очищення організму.
Отже, бальнеотерапія – це ефективний спосіб оздоровлення, який поєднує лікувальні властивості природи та сучасні методи терапії. Вона допомагає розслабитися, відновити сили та покращити загальний стан здоров’я. Незалежно від того, чи ви обираєте лікування на курорті, чи спа-центр у місті, бальнеотерапія – це інвестиція у ваше здоров’я та добробут.
Щиро вдячні директору медичного центру Тарасові Кльофі за вагому допомогу у практичній підготовці здобувачів вищої освіти для опанування інноваціями в практиці. Проведені заняття дали змогу здобувачам освіти отримати новий теоретичний та практичний досвід на цю тематику лікувально-оздоровчого туризму та сприяли формуванню програмних результатів навчання, передбачених освітньо-професійною програмою «Туризм».
Допис підготувала Уляна МАРТИНЮК, доцент кафедри туристичного бізнесу та гостинності