Гостьова зустріч з фахівцем-практиком і екскурсоводом у Музеї просто неба
- Деталі
-
Опубліковано: 02 травня 2025
-
Перегляди: 11
2 травня 2025 року у межах вивчення компоненти «Туристично-рекреаційні ресурси України» (викладач доцент Уляна Мартинюк) на основі укладеного договору про співпрацю для здобувачів першого року навчання спеціальності «Туризм і рекреація» відбулася гостьова зустріч із фахівцем-практиком і екскурсоводом Оксаною Братун у музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького «Шевченківський гай».
Етномузей розташований на території регіонального ландшафтного парку «Знесіння» в північно-східній частині Львова. Ідея створення такого музею припадає на 1930 рік, коли до Львова було привезено Миколаївську церкву, збудовану у 1763 році у селі Кривки Турківського району. Це перший експонат майбутнього музею.
Шевченківський гай є знаковою культурною установою: це історичний центр відродження національних традицій, улюблене місце дозвілля львів’ян та гостей міста, що є обов’язковою складовою більшості всеукраїнських та європейських туристичних маршрутів. Від часу офіційного заснування і дотепер Музей зберігає, досліджує та популяризує культуру, народну архітектуру та давній побут західної частини України. За цей період сформовано фондову збірку з понад 21 тис. предметів та зібрано 110 великих архітектурних об’єктів, серед яких є унікальна і найбільша у Європі колекція сакральних споруд. Під час екскурсії Музеєм здобувачі освіти пройшли через своєрідні мікросела, де відтворено особливості етнографічних регіонів чи історико-етнографічних груп: Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Буковини, Покуття, Поділля, Закарпаття, Львівщини. Студенти послухали цікаву для себе інформацію, взяли активну участь в екскурсії територією Музею просто неба. Дякуємо Оксані Братун за змістовну та цікаву екскурсію, яка надала здобувачам теоретичний та практичний досвід, що є невідʼємною частиною їхньої майбутньої професійної діяльності.
Допис підготувала Уляна МАРТИНЮК, доцент кафедри туристичного бізнесу та гостинності