EN   UA

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

AIDS Tree 300x200

 СНІД – класичний приклад голу,

 

який людство забило у власні ворота.

Принцеса Анна (Великобританія)

Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає життя мільйонів людей. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково уражує чоловіків, жінок і дітей. На планеті 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ. Хвороба СНІД викликається ВІЛ - вірусом імунодефіциту людини. Інфікованих людей називають ВІЛ-позитивними. Проте лише кінцева стадія хвороби називається СНІД - синдром набутого імунодефіциту людини.

Закон України про запобігання захворюванню на СНІД

Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) — особливо небезпечна інфекційна хвороба, що викликається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) і, через відсутність у даний час специфічних методів профілактики та ефективних методів лікування, призводить до смерті. Масове поширення цієї хвороби в усьому світі та й в Україні створює загрозу особистій, громадській та державній безпеці, спричиняє тяжкі соціально-економічні та демографічні наслідки, що зумовлює необхідність вживати спеціальні заходи щодо захисту прав і законних інтересів громадян та суспільства.

Боротьба з цією хворобою є одним з пріоритетних завдань держави в галузі охорони здоров'я населення.

Цей Закон, відповідно до норм міжнародного права та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, визначає порядок правового регулювання діяльності, спрямованої на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції в Україні, та відповідні заходи соціального захисту ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

Інформація із сайту Кабінету Міністрів України

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/

Міфи та реальність про ВІЛ-інфекцію/СНІД

Дуже важливо знати, як передається ВІЛ, і, як від нього захиститися.

ВІЛ передається трьома чітко визначеними шляхами:

  1. ВІЛ може передатися при незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм. Тому необхідно захищатися і правильно користуватися чоловічими та жіночими презервативами.
  2. ВІЛ може передаватися через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, брудні голки, пірсинг, татуювання, використання забрудненого, зараженого кров'ю леза. Тому вкрай важливо використовувати одноразові голки та леза. Достатньо вимити в гарячій воді руки або об'єкти, на які потрапила кров.
  3. ВІЛ може передаватися від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю. Якщо ВІЛ-позитивна матір вирішить народити дитину, лікар зможе надати інформацію про те, яке лікування існує на сьогоднішній день, що знижує ризик зараження дитини.

Таким чином, існує лише три шляхи зараження ВІЛ: статевим шляхом, через кров та від матері до дитини, а решта шляхів, про які ви можете почути, - лише домисли.

Щирою правдою є такі твердження:

Шкіра — нездоланний бар'єр для ВІЛ.

Такі комахи, як комарі, не переносять ВІЛ.

Можна торкатися, обніматися, цілуватися із ВІЛ-позитивною людиною, можна носити одяг ВІЛ-позитивної людини.

Можна користуватися предметами та пристроями, туалетом, душем, білизною разом із ВІЛ-інфікованою людиною.

ВІЛ не можна вдихнути, його немає в сльозах, поті, слині, неможливо заразитися доторкнувшись до зараженої людини.

Знати — означає попередити!

Тести — єдина можливість виявити чи заражена ВІЛ людина, чи ні. Цей тест допомагає виявити ВІЛ за декілька років до того як розвинеться хвороба і здійснюється через простий аналіз крові. В Україні створені центри анонімної та безкоштовної консультації, де можна пройти тест. Знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно почати адекватне лікування та попередити її розвиток і прогресування. Ефективність лікування полягає в тому, що зменшується кількість вірусу в крові. Таким чином, можна жити з вірусом і жити звичайним життям. Проте, важливо не забувати про заходи безпеки, про які вже йшла мова.

ВІЛ-інфікований - ти не самотній!

Сьогодні лікування, на жаль, не може призвести до одужання, проте воно може повернути до нормального ритму життя, оскільки лікування попереджує розмноження вірусу та розвиток хвороби.

Різні методи лікування СНІДу мають побічні ефекти. Щоб лікування було ефективним, не можна вживати алкоголь, наркотики, не можна палити. Необхідно буде регулярно відвідувати лікаря. Слід пам'ятати: якщо ти ВІЛ-інфікований - ти не самотній. Необхідно приєднатися до групи ВІЛ-позитивних людей, користуючись асоціаціями, центрами тощо. У жодному разі ВІЛ не може стати перешкодою при прийомі на роботу чи стати причиною припинення трудової діяльності. ВІЛ-позитивна людина не зобов'язана ставити до відома роботодавця про свій статус.

ВІЛ може стосуватися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ-позитивна людина має право: вести особисте життя, мати друзів, одержувати інформацію й освіту. Людина має право жити!

 

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru