У Львові освячено пам’ятник святому Шарбелю
- Деталі
-
Опубліковано: 30 вересня 2019
-
Перегляди: 2393
29 вересня Народна хорова капела студентів «Ватра» Львівського національного університету імені С.З. Ґжицького взяла участь у відкритті та освяченні фігури святого Шарбеля.
Святий Шарбель — арабський католицький святий та чудотворець з Лівану. 9 жовтня 1977 року священномонаха Шарбеля зараховано до Сонму Святих. Під час канонізації цього ліванського духовного подвижника Папа Римський Павло VI назвав його одним із найбільших святих XX століття.
Серед чудес святого Шарбеля, які були затверджені в часі беатифікації (процес проголошення особи блаженним), є зцілення ліванського коваля. Одного разу під час роботи йому в праве око потрапив осколок розпеченого заліза. Як наслідок, він осліп на праве око. Консультації багатьох лікарів результатів не дали. Всі визнали, що сліпота невиліковна, бо метал випалив очні тканини.
У 1950 році чоловікові приснився монах, який казав, що зцілить хворого, якщо той його відвідає. На запитання хто він, монах написав на піску: «Шарбель». Коваль відвідав могилу Шарбеля в Анайському монастирі, а коли повернувся і прокинувся наступного дня, виявилось, що добре бачить на обидва ока. Чудесне зцілення підтвердила й медична комісія. І воно було враховане в часі беатифікації. Серед людей, які отримали зцілення за заступництвом святого Шарбеля, є католики, православні, вірні Вірменської Церкви, протестанти, а також мусульмани.
Декілька слів про заступництво святих. Важливо пам'ятати: реальні чуда робить тільки Бог (Йо. 9, 1 – 33; Йо. 10, 21). Коли чуємо, що якесь чудо зробив той чи інший святий, то це означає, що святий молився до Бога, і Бог за його молитвами вчинив диво. Тому всі звернення до святих є тільки молитвами про заступництво. Тобто проханням, молитися за нас до Бога. Бог також може уділяти ласки через ікони. Але також слід пам'ятати, що діє не саме зображення, а молитва особи, яку ікона представляє, і молитва Церкви, коли ікону посвячують. Без посвячення ікона ще не є іконою. Лише віра у силу молитви, у Божу любов і милосердя допомагає нам і зцілює нас.
Тетяна Купчак,
керівник відділу соціально-культурного розвитку університету