16 травня відбулося розширене засідання вченої ради ЛНУВМБ імені С.З.Ґжицького і урочиста церемонія з нагоди вручення почесного звання доктора Honoris Causa професорові, доктору ветеринарних наук, завідувачу кафедри епіозотології з клінікою птиці та екзотичних тварин Вроцлавського природничого університету Аліні Велічко.

У святковому засіданні вченої ради університету взяли участь почесні гості, професори, академіки як з України, так і з-за кордону. Зокрема, з польського боку: генеральний консул Республіки Польща у Львові Пан Рафал Вольський, ректор Вроцлавського природничого університету, професор Тадеуш Тішка, почесні доктори Honoris Causa нашого університу – колишній ректор Роман Колач і професор Йозеф Ніцпонь та велика делегація польських колег з Вроцлавського природничого університету на чолі з деканом, професором Кшиштофом Кубяком і родина професора Аліни Велічко.

Професор Василь Стефаник представив професора Аліну Велічко. Зокрема він зауважив, що, за свою довгу історію, ЛНУВМБ імені С.З.Гжицького вперше надає почесний титул доктор Honoris Causa жінці-професору. Він зазначив, що науковим наставником та вчителем сьогоднішнього почесного доктора був відомий професор, колишній ректор, також доктор Honoris Causa нашого університету Міхал Мазуркевич, який би гордився своєю ученицею. Професор Василь Стефаник розповів, що професор Аліна Велічко - відомий і шанований спеціаліст у галузі авіпатології. Спеціалізується на захворюваннях птахів з особливим акцентом на діагностику і боротьбу з бактеріальними і вірусними патологіями. У 1997 році захистила докторську дисертацію на тему: "Роль мікроорганізмів з виду Campylobacter в патології птахів". 2002 р. отримала науковий титул професора, наданий президентом Польської Республіки. За наукову, освітню і організаційну діяльність отримала нагороди від міністра науки та освіти, міністра агропромисловості та розвитку села, комітету мікробіології, JM ректора Аграної Академії і Природного Університету у Вроцлаві.

«Мені дуже приємно, що така знана професор сьогодні ввійде в наукове гроно нашого університету. Ми дуже раді, що сьогодні ми продовжуємо відновлювати академічні традиції та присвоюємо цей титул людині , яка діє за приказкою «Labor et patientia omnia vincunt» («Праця й терпіння все перемагають»), пристрасть і мудрість якої спрямовані на розбудову вільної академічної атмосфери»,– зазначив він.
Згідно з традицією, професор Аліна Велічко одягнула мантію, які дарують у нашому університеті дипломантам, і ректор університету Володимир Стибель вручив їй диплом почесного доктора Honoris Causa.
Професор Аліна Величко виголисила вдячну промову ректору нашого університету, професорові Володимиру Стибелю, декану факультету ветеринарної медицини Юрію Стронському та вченій раді університету за плідну співпрацю. А також висловила вдячність польським колегам та своїй родині.
Вона прочитала наукову лекцію «Зоонози» ( спільні хвороби для людей і тварин).

Ректор університету, професор Володимир Стибель зуважив, що в історії нашого університету не зовсім звичайний день – у стіни найстарішого ветеринарного університету України завітали не просто звичайні гості з Польщі, а справжні наші друзі з такого вже близького й рідного Вроцлавського природничого університету.
Зокрема він сказав: «Наші університети об’єднує давня і міцна дружба, активні наукові контакти, студентські та аспірантські обміни.
Без перебільшення скажу, що духовно і фізично ваш університет і особливо факультет ветеринарної медицини пов’язаний з Академією Медицини Ветеринарної у Львові. Тут існує неймовірно позитивний науковий та ментальний зв’язок Львова та Вроцлава. Зв’язок, який ми щоденно зміцнюємо нашими міжлюдськими та професійними контактами.
І один такий історичний акт відбувається сьогодні у цій актовій залі нашого університету.
І безсумнівно, що ми гордимося нашою нинішньою святковою та урочистою подією, що навіки буде записана в історії нашого університету, в історію плідної співпраці вчених-ветеринарів України та Польщі.
Йдеться про рішення вченої ради Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького про присвоєння почесного звання Honoris Causa визначному фахівцеві в галузі епізоотології, лікарю-ветеринару, громадському діячу, організатору вищої школи, багаторічному проректорові Вроцлавського природничого університету, завідувачеві кафедри епізоотології, професору Аліні Велічко!»
Він також висловив вдячність за матеріально-технічну підтримку, добре слово і допомогу у стажуванні наших аспірантів та докторантів.

«Примножуймо славу нашого фаху! Будьмо гідними наших вчителів! Не забуваймо про історію! Разом думаймо про спільне майбутнє і розвиток! Хай множаться ваші та наші корисні справи, а по усій Польщі та Європі розходиться добра слава про Львівську та Вроцлавську наукові ветеринарні школи», - сказав ректор, професор Володимир Стибель.

Прес-служба ЛНУВМБ ім. С.З.Ґжицького