Міжнародна конференція “Капіталізація ефектів проектів, реалізованих на польсько-українському прикордонні у фінансовій перспективі Європейського союзу 2014–2020”. Interreg NEXT Poland–Ukraine
Приємно, що через проєкт VetHeritage так багато людей довідуються про наш Університет, нашу історію, спадщину, яку ми пробуємо зберегти та популяризувати.
8–11 травня 2024 року у м. Луцьк відбулася міжнародна конференція “Капіталізація ефектів проектів, реалізованих на польсько-українському прикордонні у фінансовій перспективі Європейського союзу 2014–2020”. Своїми історіями успіху ділилися бенефіціари та партнери українсько-польського прикордоння. Конференція відбувалася на базі Луцького науково-технічного університету. Команду від нашого Університету представляли: Збігнєв Врублєвський – експерт проєкту, Валентина Пахолюк – працівник бібліотеки, Алла Винярська – координатор проєкту.
У своїй доповіді Лєшек Булер, директор Центру європейських проєктів відзначив актуальність спадщини: “Якщо припустити, що будуть відпрацьовані тематичні цілі безпеки та транспортної доступності: облаштовані кордони, зроблені дороги, коналізації і цей напрям буде закритим у Програмі транскордонного співробітництва, то тематична ціль – спадщина ніколи не втратить своєї актуальності”.
Як наголосила проректор з науково-педагогічної роботи Надія Ковальчук: “Є два типи конференцій – наукові, які працюють на майбутнє і конференції за результатами проєктної діяльності, які дають готові продукти. Знаю, буде цікаво, оскільки конференція про результати реалізованих проєктів”.
Спадщина буває різною – науковою, освітньою і природною. Власне про таку спадщину розповідала Оксана Іванців. Відкриттям для багатьох учасників конференції стала презентація Черемського природного заповідника, який нічим не гірший від Амазонки, де є понад 80 видів рідкісних рослин. Завдяки Шейзерії болотній, що внесена до міжнародних списків зникаючих рослин, Черемське болото не зазнало меліорації.
І, звичайно, як без проєкту VetHeritage: приємно ділитися тим, що справді зроблено з любов’ю – і під час доповіді бачиш, як реагують люди, як виловлюють цікавинки для себе, як озвучують свої ідеї на основі почутої доповіді.
Пам’ятаймо, що “історія – це лише те, що було. І не можна з нього взяти лише те, що хочеться”, а от історична амнезія – не краща характеристика суспільства!
Допис підготувала Алла ВИНЯРСЬКА, координатор проєкту VetHeritage
- Деталі
-
Опубліковано: 17 травня 2024
-
Перегляди: 230