Академічна мобільність та підвищення кваліфікації викладачів у Шведському університеті сільськогосподарських наук
У рамках програми академічної мобільності та підвищення кваліфікації пройшло навчання за модулем «Благополуччя тварин» у Шведському університеті сільськогосподарських наук. До складу делегації з України увійшли науково-педагогічні працівники Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехноогії імені С. З. Ґжицького, зокрема доцент кафедри технології виробництва та переробки продукції тваринництва Світлана Попадюк і доцент кафедри гігієни та добробуту тварин Надія Магрело.
Ця поїздка стала можлива завдяки реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ 101083023-SULAWE-ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Sustainable Livestock Production and Animal Welfare (SULAWE)».
Метою поїздки було поглиблення знань про необхідність сучасних підходів до забезпечення благополуччя тварин, а також впровадження інноваційних технологій у тваринництві.
Учасники делегації ознайомилися з особливостями освітнього процесу в університеті, зі сучасними підходами до організації ефективного навчання, із матеріально-технічною базою університету, новітніми науковими лабораторіями та дослідною станцією університету .
Члени делегації ознайомилися з використанням цифрових технологій для моніторингу здоров’я тварин та оптимізації виробничих процесів .
Особливу увагу було приділено питанням забезпечення комфортного середовища для тварин, їхнього раціонального харчування та профілактики хвороб .
Окрему увагу науковці приділили дотриманню вимог благополуччя тварин і птиці на етапі їх транспортування та під час забою .
Також брали участь у дискусіях щодо навчального процесу, його переваг та недоліків як в Україні, так і в Швеції, результатом яких стали нові ідеї до підходів у навчальному процесі студентів з метою поліпшення якості освіти в Україні .
Всі учасники відвідали фермерське господарство, на якому дотримуються принципів благополуччя та впроваджуються інноваційні технології для поліпшення умов утримання тварин. На цю свиноферму, яка розташована в центральній Швеції, у м. Вестерес, та згідно з рейтингом увійшла у десятку кращих у країні, нас супроводжувала доктор наук Лена Туомінен .
Також велику увагу було приділено дотриманню вимог благополуччя тварин і птиці на етапі їх транспортування та під час забою, оскільки у Швеції вимоги посилюються і ведеться активна робота щодо контролю за умовами транспортування тварин .
За результатами навчання всім учасникам вручено сертифікати .
Знання і досвід, набуті під час візиту, сприяють покращенню підготовки кадрів та впровадженню нових технологій у підвищенні якості та безпечності вітчизняної продукції тваринництва та у навчальному процесі студентів.
Візит українських науковців до Швеції став важливим кроком для розвитку українського тваринництва.
Допис підготувала Світлана ПОПАДЮК
- Деталі
-
Опубліковано: 15 вересня 2024
-
Перегляди: 30