Відкриття спорткомплексу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького після тривалого ремонту і реконструкції відбулося з відкриттям чемпіонату України з важкої атлетики серед чоловіків і жінок.

Участь у відкритті взяли високі гості з Києва: директор департаменту олімпійського спорту в Міністерстві молоді і спорту України Роман Вірастюк, перший заступник президента з важкої атлетики України Іван Черноног та Львіщини: голова Львівської обласної федерації важкої атлетики Василь Дзвінник, голова НОК у Львівській області Юрій Турянський, заступники голів Львівщини та міста Львова з фізичної культури та спорту, відомі важкоатлети – чемпіони світу, Європи та України, а також команди із 22 регіонів України, які протягом 12-16 вересня виборюватимуть кубок України з важкої атлетики.

Оновлений важкоатлетичний зал презентабельний і комфортний, відповідає сучасним європейським стандартам і тепер є єдиною спортивною спорудою такого виду на території Львівської області. Реконструкції проводила Федерація важкої атлетики України разом із спортклубом «Епіцентр».
Голова Львівської обласної федерації важкої атлетики Василь Дзвінник, відкриваючи споруду за уважив, що федерація України, дотримуючись доброї традиції, проводить чемпіонати у нових залах. Ось тепер і спортсмени регіону мають новий зал, мають де тренуватись, і де проводити змагання. Він також зазначив, що спочатку необхідно створити всі умови для спортсменів, а тоді можна очікувати на результати. В.Дзвінник зауважив, що через місяць стартує Чемпіонат світу, а незадовго, у 2020 році, відбудеться Олімпіада, тому відкриття коплексу для важкоатлетів Львівщини є вкрай необхідною умовою і запорукою їх успіху.

Ректор ЛНУВМБ імені С.З.Ґжицького Володимир Стибель висловив подяку усім, хто був причетний до реконструкції залу і побажав спортсменам нових звершень і перемог. Він також зазначив, що новий спорткомплекс є надзвичайно важливим для університету, адже тут займатимуться спортом і наші студенти. «Здорові діти – здорова нація», – зауважив ректор.
До речі, у чемпіонаті України з важкої атлетики візьмуть участь двоє наших студентів-першокурсників Олег Махмудов і Андрій Ковальчук. Під час відкриття чемпіонату їм вручили посвідчення «Майстер спорту». Отож університетська громада тепер вболіватиме за своїх студентів.
Під час відкриття чемпіонату було багато нагород і подяк. Зокрема ректора університу В.В.Стибеля нагородили подякою «За вагомий внесок у розвиток важкої атлетики України».
Треба зазначити, що чемпіонат України відбувається за новими ваговими категоріями та класифікаційними нормативами. Також ці змагання є відбірковими до чемпіонату світу серед чоловіків та жінок, що відбудуться з 1 по 10 листопада 2018 року у Туркменістані (м. Ашхабад). На цьому чемпіонаті світу розпочнеться боротьба за путівки на Ігри Олімпіади у Токіо-2020. Загалом, в межах чемпіонату Львівщину презентують 8 жінок та 22 чоловіків.
Марія Голик