photo 2024 06 03 12 00 52

31 травня відбулася зустріч виконувача обов’язків ректора Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, професора Івана Парубчака з представництвом Центру студентського капеланства ЛА УГКЦ – головою Центру отцем Юрієм Остапʼюком, студентським капеланом Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького отцем Ігорем Хомічаком і студентським капеланом нашого Університету отцем Віталієм Караманом. Під час зустрічі обговорено розширення напрямів співпраці Центру та Університету. Адже в часі війни виникають нові гострі проблеми у житті молоді, на які варто реагувати суспільству, а особливо церкві.

photo 2024 06 03 12 00 52 2

Співпраця студентського капеланства з Університетом є надзвичайно важливим аспектом університетського життя, що сприяє духовному, моральному та емоційному розвитку студентів. Ця співпраця спрямована на підтримку студентів у їхніх повсякденних потребах, допомогу у вирішенні складних життєвих ситуацій, а також на створення сприятливого середовища для розвитку духовних цінностей і моральних принципів.

Одним із ключових напрямів цієї співпраці є активізація студентства до студентського капеланства. Це охоплює різноманітні заходи та ініціативи, що спрямовані на залучення студентів до активного духовного життя. Серед таких заходів можна виділити:

1. Духовні бесіди та семінари: Організація регулярних зустрічей, на яких студенти можуть обговорювати важливі духовні та моральні питання. Це допомагає молоді краще розуміти себе, свої цінності та знаходити відповіді на складні життєві питання.
  2. Реколекції: Проведення духовних відступів, де студенти мають можливість на деякий час відійти від щоденної рутини та зосередитися на своїй внутрішній духовній роботі. Такі заходи сприяють глибшому розумінню власних потреб та покращують здатність впоратися з життєвими викликами.
  3. Волонтерська діяльність: Заохочення студентів до участі в різних волонтерських проєктах, які організовує капеланство. Волонтерство допомагає молоді розвивати почуття відповідальності, співчуття та соціальної активності.
  4. Культурно-освітні заходи: Організація лекцій, концертів, виставок та інших подій, що сприяють духовному та культурному збагаченню студентів.

Це допомагає розширювати світогляд, знайомитися з різними аспектами духовної культури та історії.

1. Індивідуальне спілкування: Надавання можливості студентам звертатися за особистими консультаціями до капеланів. Це дозволяє молодим людям отримувати підтримку в складних життєвих ситуаціях та знаходити відповіді на питання, що їх турбують.

Завдяки тісній співпраці студентського капеланства з Університетом створюється середовище, де студенти можуть не лише отримувати якісну освіту, але й всебічно розвиватися як особистість, збагачуючи свій духовний та моральний світ. Це сприяє формуванню відповідальних, свідомих і духовно зрілих громадян, готових робити позитивний внесок у розвиток суспільства.

Допис підготувала Тетяна КУПЧАК, керівник ВСКРУ