Семінар-навчання студентів-гуртківців
- Деталі
-
Опубліковано: 12 листопада 2024
-
Перегляди: 33
Доценти кафедри менеджменту Світлана Коробка та Роман Минів провели семінар-навчання для студентів-гуртківців 4 курсу спеціальності 073 «Менеджмент» на тему «Системність наукового економічного пізнання».
На семінарі розглянули кільки понять, зокрема, що система – це цілісність, в якій всі елементи так тісно пов’язані між собою, що стають відносно оточуючого їх середовища та інших систем певною єдністю. Термін «система» використовується людством з давніх часів і охоплює значний перелік об’єктів різного походження: сонячна система, система числення, виробнича система тощо, а економіка знань – це економіка, основана на використанні, поширенні знань у всіх галузях та секторах господарювання, а також створенні знань з метою розвитку інтелектуального потенціалу, використання високоінтелектуального людського капіталу з метою підвищення конкурентоспроможності національної економіки та створення нової інноваційної бази для її розвитку. Економіка знань не тільки використовує сучасні знання та інформацію, але і сприяє їх розвитку та створенню нових знань з метою їх подальшого продуктивного використання.
Для визначення сутності економіки знань доцільно використовувати історичний, економічний, технологічний, ресурсно-факторний, соціальний підходи. Економіку знань розглядають на світовому, міжнародному, національному, мезо-, мікро-, індивідуальному рівнях. Економіка знань має низку особливостей (поява нового способу виробництва, структурні зміни, трансформація моделі економічного зростання та ін.), які проявляються і викликають зміни у світовому господарстві. Також у контексті переходу до економіки знань необхідно розглядати зміни в окремих формах міжнародних економічних відносин та напрями інтернаціоналізації складників національних систем знань (науки, освіти, ІКТ, бізнесу, технологій, інноваційних систем).
Допис підготував Роман МИНІВ, доцент кафедри менеджменту