EN   UA

39 32 361

 

 

КАФЕДРА ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ ТА ГОСТИННОСТІ

В. о. завідувача кафедри, кандидат економічних наук, доцент Кушнір Леся Павлівна

2 травня 2025 року у межах вивчення компоненти «Туристично-рекреаційні ресурси України» (викладач доцент Уляна Мартинюк) на основі укладеного договору про співпрацю для здобувачів першого року навчання спеціальності «Туризм і рекреація» відбулася гостьова зустріч із фахівцем-практиком і екскурсоводом Оксаною Братун у музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького «Шевченківський гай».

IMG 1324

Етномузей розташований на території регіонального ландшафтного парку «Знесіння» в північно-східній частині Львова. Ідея створення такого музею припадає на 1930 рік, коли до Львова було привезено Миколаївську церкву, збудовану у 1763 році у селі Кривки Турківського району. Це перший експонат майбутнього музею.

Детальніше: Гостьова зустріч з фахівцем-практиком і екскурсоводом у Музеї просто неба

зображення viber 2025 04 30 14 08 54 802

З 22 по 27 квітня 2025 року викладачі кафедри туристичного бізнесу та гостинності Леся Кушнір, Мар’яна Багрій, Наталя Липчук разом зі студентами спеціальності 242 «Туризм і рекреація» здійснили захопливу подорож у межах туру «Маленька французька подорож»!

Маршрут включав знайомство з яскравими та історично багатими містами – Дрезденом, Парижем, Нормандією, Нюрнбергом та Прагою.

Особливо приємним є те, що гідом туру була наша студентка Марія Гладій, яка впевнено та професійно керувала групою протягом усієї мандрівки. Це ще раз доводить високий рівень підготовки наших майбутніх фахівців!

Детальніше: Маленька французька подорож

ФОТО 1 33

23 квітня 2025 року доцент кафедри туристичного бізнесу та гостинності Тетяна Калайтан провела практичне заняття на тему «Подавання страв і напоїв. Обслуговування бенкетів» для студентів 3 курсу спеціальності «Туризм» та 2 курсу СП спеціальності «Туризм і рекреація» на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу. Під час заняття студенти мали можливість отримати практичні навички щодо техніки подавання перших страв, холодних страв і закусок, других страв, солодких страв, обслуговування гостей напоями.

Детальніше: Практичне заняття з дисципліни «Організація ресторанного господарства» на базі Львівського...

22 квітня 2025 року доцент кафедри туристичного бізнесу та гостинності Уляна Мартинюк провела навчальні заняття на тему «Основи бальнеології. Бальнеотерапія як складова лікувально-оздоровчого туризму» для студентів 4 курсу спеціальності «Туризм» на базі Medical Centre готелю Еmily Resort. Лікувально-оздоровчий туризм у світі набирає все більшої популярності. У такі подорожі люди вирушають з метою отримання медичних послуг, реабілітації, оздоровлення та профілактики різноманітних захворювань. Цей вид туризму поєднує в собі лікування та відпочинок, що робить його привабливим для тих, хто хоче покращити своє здоров’я та одночасно насолодитися відпочинком.

фото 1

Детальніше: Гостьова лекція та практичне заняття з компоненти «Лікувально-оздоровчий туризм» на базі...

IMG 0429

15 квітня 2025 року доцентка кафедри туристичного бізнесу та гостинності Уляна Мартинюк провела відкрите лекційне заняття для здобувачів вищої освіти 4 курсу спеціальності 242 «Туризм» ОС Бакалавр на тему «Основи бальнеології. Бальнеотерапія».

Бальнеотерапія – це ефективний метод лікування та профілактики захворювань без медикаментів. Завдяки впливу мінеральних вод організм відновлюється на клітинному рівні, покращується кровообіг та загальне самопочуття. Мінеральні ванни, інгаляції та гідротерапія відновлюють природно.

Детальніше: Відкрите лекційне заняття ОК «Лікувально-оздоровчий туризм»

зображення viber 2025 04 15 18 06 00 210

Весна – це не лише пора оновлення природи, а й чудова нагода зробити наш Університет ще кращим. Колектив кафедри туристичного бізнесу та гостинності 15 квітня 2025 року активно підтримав ініціативу та взяв участь у загальноуніверситетській толоці.

Така спільна праця не тільки робить наш простір комфортнішим, а й згуртовує колектив та студентів, надихає на нові звершення.

Детальніше: Викладачі та студенти кафедри туристичного бізнесу та гостинності долучилися до...

Неформальне навчання – процес здобуття освіти, що не регламентований місцем, терміном і формою навчання та не передбачає отримання документів про освіту державного зразка. Результати навчання, здобуті шляхом неформальної освіти, визнаються в системі формальної освіти. Неформальна освіта – це нові додаткові можливості отримати нові знання та навички для саморозвитку, самореалізації; мотивацію та натхнення.

Студенти 2 курсу спеціальності 242 «Туризм і рекреація» Ірина Щербан, Соломія Вівчар, Еріка Мазуренко 11 квітня 2025 року успішно завершили освітній онлайн-курс «Як туристичні ініціативи змінюють громаду». Курс реалізовано за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією, у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Державним агентством розвитку туризму України для платформи «Дія.Освіта». Під час навчання студенти дізналися про те, як перетворити громаду на магніт для туристів, звідки залучати інвестиції для його розвитку, як розвивати тревел-бренд території, чому кухня регіонів важлива так само, як і їх архітектура, як налагодити співпрацю між комунальними підприємствами для туристичних ініціатив, що робити, коли фінансові можливості проєктів обмежені.

Детальніше: Неформальне навчання – вагома складова освітнього процесу

IMG 5364 5

14 квітня 2025 року доцент кафедри туристичного бізнесу та гостинності Тетяна Калайтан провела відкрите лекційне заняття для здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності 242 «Туризм» ОС Бакалавр на тему «Культура обслуговування в готельному господарстві».

Під час лекції було розглянуто фактори, що впливають на формування якості обслуговування в готельному господарстві. У готелях надаються послуги вітчизняним та іноземним гостям. Тому окрему увагу приділено необхідності поважного ставлення до різних культурних традицій, а також готовності до спілкування без перешкод. Акцентовано увагу на важливості організації ефективного контролю якості обслуговування.

Детальніше: Відкрите лекційне заняття з дисципліни «Організація готельного господарства»

зображення viber 2025 04 14 13 47 00 496

14 квітня 2025 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Зелений компас» під керівництвом доценток кафедри туристичного бізнесу та гостинності Оксани Терлецької та Мар’яни Багрій. До обговорення активно долучилися студенти різних курсів, з ентузіазмом презентуючи нові ідеї та напрацювання.

Головною темою засідання стало створення туристичного маршруту «Львів–Східниця», над яким працює студентка 4 курсу Тетяна Панчук. Учасники гуртка обговорили запропоновані зупинки, історичні локації та рекреаційні об’єкти, які зроблять маршрут не лише пізнавальним, а й привабливим для туристів.

Детальніше: Засідання студентського наукового гуртка

 Screenshot 131

11 квітня 2025 року доцент кафедри туристичного бізнесу та гостинності Мар’яна Багрій успішно пройшла курс підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність в університеті», що становить 0,1 кредиту ЄКТС.

Під час навчання було опрацьовано основи академічної доброчесності, принципи етики в освітньому процесі, а також практичні інструменти запобігання порушенням академічної доброчесності в закладах вищої освіти.

Детальніше: Підвищення кваліфікації

 зображення viber 2025 04 11 22 58 33 317

9 квітня 2025 року для студентів спеціальності 242 Туризм і рекреація було проведено важливу гостьову зустріч, присвячену питанням академічної доброчесності. Спікером виступив Орест Кацараба, який є відповідальним за дотримання принципів академічної етики в нашому Університеті.

Під час зустрічі студенти ознайомилися з ключовими поняттями академічної доброчесності, видами порушень (плагіат, фабрикація, списування тощо), а також з можливими наслідками таких дій. Окрему увагу приділено тому, як правильно оформляти курсові роботи, кваліфікаційні та наукові роботи студентів, посилатися на джерела та уникати недобросовісних практик.

Детальніше: Гостьова зустріч щодо академічної доброчесності