EN   UA

 Емблема кафедри

КАФЕДРА БІОЛОГІЧНОЇ ТА ЗАГАЛЬНОЇ ХІМІЇ

Завідувач кафедри доктор біологічних наук, професор

Грабовський Степан Стефанович

1

 

Сьогодні минає 10 років з часу, коли відійшов на вічний спочинок професор Іван Дмитрович Головацький (29.03.1926–23.01.2015) – доктор біологічних наук, почесний професор Університету і Українського біохімічного товариства, дійсний член НТШ, академік АН ВШ України, голова Всеукраїнського наукового та професійного товариства ім. М. Міхновського, голова інтелектуально-мистецького об’єднання «Трипілля», голова Громадської ради Музею визвольної боротьби України; один із перших учнів Степана Зеноновича Ґжицького.

Іван Дмитрович присвятив усе своє життя трьом місіям: місії виховання молодого покоління, науковій роботі, історичним дослідженням та громадській роботі. Він був відомим ученим-біохіміком, виховав не одне покоління учнів – вчених-біохіміків, був також відомим публіцистом й істориком. Завдяки йому відновило роботу Наукове товариство імені Тараса Шевченка в Україні, у Празі – відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку, мав намір створити у Львові Музей визвольної боротьби.
Меморіальна таблиця, яку відкрили 9 червня 2016 року на одному з університетських корпусів поряд із таблицею Вацлава Морачевського, свідчить, що він є воістину достойним вихованцем Університету і видатною постаттю (меморіальну таблицю спроектували та виготовили народний художник України Ярослав Скакун та заслужений діяч мистецтв, лауреат Державної премії України в галузі архітектури Орест Скоп).

2

3

Іван ПАРУБЧАК, професор
Віктор ГАЛЯС, професор

Детальніше: ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ІВАНА ДМИТРОВИЧА ГОЛОВАЦЬКОГО

Ggitckiy

 

20240416 131747

Степан Зенонович Ґжицький –

у спогадах колег кафедри біологічної та загальної хімії

14 січня 2025 року виповнюється 125 років від дня народження Степана Зеноновича Ґжицького – видатного українського науковця, педагога і засновника Львівської біохімічної школи сільськогосподарських тварин. Його наукові дослідження та педагогічна діяльність мали неабиякий вплив на розвиток не тільки нашого Університету, а й залишили вагомий слід у світовій біохімії, що стало основою для подальших наукових досягнень у галузі біологічної хімії сільськогосподарських тварин. Спадщина Степана Зеноновича Ґжицького живе завдяки його науковим школам та численним працям, що й досі є актуальними для ветеринарної медицини.

125-річний ювілей від дня народження Степана Ґжицького – це чудова нагода згадати про його величезний внесок у світову й вітчизняну науку та освіту, що надихає до нових звершень молоде покоління майбутніх учених, науковців і педагогів. Свідченням цього є спогади колег, які пліч-о-пліч працювали з професором Ґжицьким.

Школа Біохіміків

Детальніше: До 125-річчя від дня народження СТЕПАНА ЗЕНОНОВИЧА ГЖИЦЬКОГО