Наукова тематика
- Деталі
-
Опубліковано: 24 січня 2025
-
Перегляди: 2
Наукові тематики кафедри:
- «Особливості епізоотичного процесу у Західному регіоні України, вдосконалення методів діагностики та імунокорекції інфекційних захворювань тварин і птиці, розробка профілактичних і протиепізоотичних заходів. Шифр 0116U Прикладна. (2019 – 2020). Керівник науково – дослідної роботи кафедри: д. вет. н., професор, Куртяк Б.М.
- «Вивчення епізоотологічних особливостей виникнення і розповсюдження інфекційних хвороб тварин і птиці, вдосконалення діагностики та розробка профілактичних і протиепізоотичних заходів». Шифр 0121U109949. Прикладна. (2021 – 2025). Керівник науково – дослідної роботи кафедри: д. вет. н., професор, Куртяк Б.М.
У своїй науковій роботі співробітники кафедри опираються на сучасний рівень знань ветеринарної медицини з основних проблем профілактики найбільш поширених інфекційних захворювань тварин і птиці. Враховуючи темпи зростання наукових знань імунології, вони намагаються свої дослідження проводити на сучасному науковому рівні щодо підвищення імунного захисту тварин.
- Проведені комплексні дослідження щодо вивчення захисних систем організму курчат-бройлерів за дії додаткових добавок (токоферол ацетат та аскорбінова кислота) до комбікорму з метою підвищення імунного потенціалу і антиоксидантного захисту, напруженості поствакцинального імунітету, оптимізації метаболізму ліпідів і їх жирокислотного складу, стабілізації процесів ПОЛ підвищення життєздатності та продуктивності курчат-бройлерів упродовж періоду їх вирощування.
- Проводились дослідження впливу I, Se, S цитрату і сукцинату на ріст і розвиток курчат – бройлерів за різних доз згодовування з кормом та методом випоювання. Керівник науково – досдідної роботи: д. вет. н. , професор, Куртяк Б.М. На основі досліджень кафедри епізоотології та лабораторії екологічної фізіології та якості продукції Інституту біології тварин НААН було з’ясовано біологічну і продуктивну дію нових органічних сполук мінеральних елементів (I, Se, S) отриманих методом нанотехнологій, визначена фізіологічна доза, що характеризує найкращу біологічну і продуктивну дію курчат – бройлерів.
- В результаті вивчення мікробіологічних властивостей мікрофлори в умовах приватної ветеринарної клініки «Імпульс» міста Львова, визначили її чутливості до антибіотиків. Керівник науково – досдідної роботи: д. вет. н. , професор, Кісера Я.В., к.вет.н., доцент Божик Л.Я., аспірант кафедри епізоотології Мартинів Ю. В. Проведені дослідження дали змогу визначити антибіотикорезистентність мікрофлори через певні проміжки часу роботи в умовах клініки, що в свою чергу дало можливість регулювати раціональне використання антибактеріальних препаратів, а також рекомендувати відповідні дезінфікуючі засоби з метою проведення ефективної дезінфекції.
- Розробка ефективних засобів для комплексного лікування мікроспорії у котів, обгрунтування протигрибкового засобу «Мікромар» та імуномодулятора «Біоглюк» в системі лікувальних і профілактичних заходів. Проводились гістологічні дослідження у лабораторії клініко-біологічних досліджень ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок, на основі яких створенню нові ветеринарні препарати «Мікромар» та «Біоглюк».
У своїй науковій діяльності викладачі кафедри продовжують співпрацю з Інститутом біології тварин та ДНДКІ м. Львів, що сприяє розробці та реалізації спільних наукових досліджень у галузі ветеринарної медицини, зокрема епізоотології, впровадження результатів у навчальний процес.