Зустріч стейкхолдерів на факультеті ветеринарної медицини
- Деталі
-
Опубліковано: 13 листопада 2024
-
Перегляди: 215
Запорукою успішної та якісної підготовки майбутніх фахівців, формування фахових компетентностей на сучасному етапі розвитку вищої освіти є співпраця зі стейкхолдерами. З метою обговорення освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина» другого рівня вищої освіти, відбулася зустріч ради стейкхолдерів за спеціальністю 211 «Ветеринарна медицина». Розуміння і врахування очікувань, інтересів і потреб стейкхолдерів – це обов’язкова умова надання якісних освітніх послуг і підвищення якості освіти. Саме вони добре знають, якими компетентностями має володіти випускник за спеціальністю.
З вітальним словом виступив виконувач обов’язків декана факультету ветеринарної медицини, кандидат ветеринарних наук, доцент Тарас Пундяк, який висловив вдячність усім присутнім за участь в обговоренні освітньої програми та запевнив стейкхолдерів, що їхні зауваження, пропозиції та рекомендації обов’язково будуть враховані при коригуванні навчальних планів та робочих програм. Голова ради стейкхолдерів Юлія Сторчак представила склад ради, окреслила основні питання зустрічі та проінформувала присутніх про внесення пропозицій та зауважень.
Гарант програми, доктор ветеринарних наук, професор Ірина Ковальчук ознайомила присутніх з особливостями освітньої-професійної програми «Ветеринарна медицина». Наголосила на унікальності програми, теоретична і практична складові якої спрямовані на підготовку лікаря ветеринарної медицини. Відзначила, що ця програма охоплює усі необхідні складові – зміст, суть, мету, завдання та очікувані результати навчання. Окрім того, провела аналіз особливостей навчальної і виробничої практики студентів на базі Навчально-виробничого центру клінічної ветеринарної медицини Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, а також клінік дрібних тварин Львова та області, господарств і підприємств.
Учасники засідання обговорили питання формування фахових і загальних компетентностей здобувачів і випускників факультету для їх конкурентоспроможності на ринку праці, готовності до викликів сьогодення і майбутнього. Основний фокус дискусії був спрямований на посилення практичної складової в освітньому процесі, зокрема, розширення форм, напрямів, баз практик.
Стейкхолдери розповіли про основні тренди, тенденції у розвитку сфери діяльності, висловили думки та сформулювали пропозиції для підвищення якісної підготовки лікаря ветеринарної медицини. Звернули увагу на вдосконалення програм стажування студентів, запропонували активізувати проведення гостьових лекцій та практичних занять. Присутність фахівців дала змогу розглянути питання розвитку і конкурентоспроможності спеціальності, комплексно, з різних проекцій власних знань і багатого досвіду.
У підсумку учасники зустрічі домовилися про подальший моніторинг і періодичні перегляди освітньо-професійної програми для забезпечення їхньої відповідності вимогам і стандартам для подальшого удосконалення освітнього процесу. Проведена зустріч стала важливою платформою для спільної дискусії, обміну ідеями, налагодження співпраці та визначення пріоритетних напрямів дій для підвищення якості освіти. Проведений у межах зустрічі аналіз стане основою для майбутніх кроків з покращення підготовки фахівців, що сприятиме розвитку ветеринарної медицини в цілому.
Допис підготувала Ірина КОВАЛЬЧУК, гарант ОПП