Участь представників нашого Університету у 32-му Конгресі Польської асоціації ветеринарних лікарів дрібних тварин
- Деталі
-
Опубліковано: 26 листопада 2024
-
Перегляди: 188
З 22 по 24 листопада 2024 року в місті Лодзь (Польща) відбувся 32-й Конгрес Польської асоціації ветеринарних лікарів дрібних тварин (PSLWMZ). Цей захід є важливою подією для ветеринарної спільноти, об’єднуючи провідних спеціалістів, науковців і практиків для обміну знаннями та досвідом. Триденний характер цього Конгресу надав можливості як для спільного навчання, так і для ділових та соціальних зустрічей. Традиційно Конгрес мав багатотематичний і багатосесійний характер.
Цього року особлива увага була приділена таким напрямам:
- Інновації у ветеринарній діагностиці та лікуванні.
- Етика, благополуччя та поведінка тварин.
- Годівля та дієтетика.
- Терапія.
- Ендокринологія.
- Неврологія.
- Кардіологія.
- Хірургія дрібних тварин.
- Анастезіологія.
- Ортопедія.
- Стоматологія.
- Офтальмологія.
- Репродуктологія.
- Дієтологія.
- Дерматологія.
- Онкологія.
- Інфекційні хвороби.
- Імунологія.
- Дерматологія.
- Паразитологія.
- Патологічна анатомія.
- Судова ветеринарна медицина.
- Організація ветеринарної справи.
Учасники розглянули сучасні підходи до забезпечення комфорту, здоров’я та етичного ставлення до тварин у ветеринарній практиці. Кожен мав можливість долучитися до практичних тренінгів, таких як: використання сучасного обладнання у ветеринарній практиці, розбір клінічних кейсів, робота з пацієнтами з важкими хронічними станами, організація роботи сучасної ветеринарної клініки тощо.
Серед спікерів були провідні експерти з Європи та Польщі, які представили найновіші досягнення у ветеринарії, що сприяло розширенню горизонтів для польських та закордонних лікарів ветеринарної медицини.
Окрім лекційних та практичних сесій, функціонувала експозиційна зона десятків компаній, яка стала платформою для презентації новітніх досягнень у ветеринарній медицині, сучасного обладнання, медичних препаратів і послуг, що сприяють розвитку галузі. Учасники мали змогу ознайомитися зі сучасними діагностичними приладами, інноваційними хірургічними інструментами, медикаментами та кормовими добавками, цифровими рішеннями у ветеринарії, товарами для створення комфортного середовища у клініках (антистресові пристрої, спеціальні меблі для пацієнтів), новими засобами догляду за тваринами, включаючи безпечні засоби гігієни та косметику.
Експо-зона стала місцем для активного спілкування між навчальними закладами, виробниками, постачальниками та ветеринарами. Під час Конгресу учасники мали нагоду укласти договори про партнерство, отримати ексклюзивні пропозиції на закупівлю обладнання та матеріалів, а також ділитися своїми потребами та ідеями для покращення сервісу.
З великою приємність повідомляємо, що представники нашого Університету у складі в. о. проректора з науково-педагогічної роботи Ігоря Двилюка, в. о. декана факультету ветеринарної медицини Тараса Пундяка, заступника декана факультету ветеринарної медицини Ігоря Максимовича, завідувача кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г. В. Звєрєвої Василя Стефаника, доцента кафедри фармакології та токсикології Ростислава Васіва, доцента кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г. В. Звєрєвої Ореста Кацараби та асистента кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г. В. Звєрєвої Тетяни Голумбійовської взяли активну участь у роботі Конгресу.
Приємно відзначити, що серед учасників Конгресу була і наша студентка Катажина Гузи (Польща) та випускники-іноземці: Едита Корчевіч, Якуб Пікус, Агата і Клаудія Ставови та Андріана Щербовська.
Актуальність питань, висвітлених на Конгресі, викликали високий інтерес серед освітян. Зокрема, під час Когресу відбулася зустріч з нашими давніми друзями і партнерами: професором Романом Колачем з Університету Миколи Коперника у Торуні та професором Йозефом Ніцпоньом з Вроцлавського природничого університету.
Постійним учасником таких конгресів є наш надійний партнер компанія Purina Pro Plan. Презентували компанію менеджери Анна Матвійко (наша випускниця) та Євгенія Горобець.
У рамках Конгресу випала можливість поспілкуватися з нашою давньою колегою – пані Доротою Недзелею, яка за фахом є лікарем ветеринарної медицини, а в цей час обіймає посаду Віцемаршалка сейму Республіки Польща.
Конгрес традиційно поєднав науковий підхід із можливістю неформального спілкування. Культурна програма в Лодзі дозволила учасникам насолодитися атмосферою міста та познайомитися з його історією. Гала-вечір став яскравим завершенням заходу, об’єднавши гостей у дружній атмосфері.
32-й Конгрес Польської асоціації ветеринарних лікарів дрібних тварин продемонстрував високий рівень професійності та прагнення до інновацій у ветеринарії. Цей захід вкотре став місцем, де формуються нові партнерства, обговорюються глобальні тенденції та окреслюються шляхи розвитку галузі. Важливим аспектом є те, що ветеринарна спільнота все більше усвідомлює, що турбота про благополуччя тварин – це не лише професійний обов’язок, а й важлива складова етичного підходу до своєї роботи.
Участь у Конгресі допомогла зміцнити позиції нашого Університету у міжнародній ветеринарній спільноті, залучити нові знання та практичний досвід, які будуть використані у навчальному процесі та наукових дослідженнях. За попередніми домовленостями наш Університет отримає окремі курси як для студентів-лікарів ветеринарної медицини, так і для студентів за спеціальністю технологія виробництва та переробки продукції тваринництва. Також представники деяких компаній-учасників Конгресу погодилися прочитати гостьові лекції, окремі з них розглядають можливість особисто відвідати наш Університет. Є домовленості також про демонстрацію цифрових інструментів у підготовці лікарів ветеринарної медицини, а також щодо пошуку проєктів для спільної участі, стажування (практикування) студентів.
Велика подяка президентові PSLWMZ професору Войцеху Ніжанському та керівникам організаційного комітету, лікарям ветеринарної медицини Яцеку Шульцу та Анжею Лісовському за можливість стати частиною цієї визначної події, які запросили на Конгрес 50 лікарів ветеринарної медицини з України, зокрема і представників з нашого Університету. Впевнені, що здобутий досвід сприятиме посиленню партнерських взаємовідносин, покращенню рівня якості підготовки лікарів ветеринарної медицини в нашому Університеті та в подальшому розвитку ветеринарної медицини в Україні.
Допис підготував Ігор ДВИЛЮК, в. о. проректора з науково-педагогічної роботи