МІЖНАРОДНЕ НАУКОВЕ СТАЖУВАННЯ І ЧОМУ ЦЕ ПОТРІБНО
- Деталі
-
Опубліковано: 10 грудня 2024
-
Перегляди: 145
З 4 листопада по 6 грудня 2024 року на Факультеті ветеринарної медицини Природничого університету у Вроцлаві (Польща) пройшов наукове стажування за програмою «Проектування нових шляхів інтернаціоналізації EU GREEN 2,0» – INTERACT 2.0. Спонсором програми є Національна агенція академічного обміну (NAWA) заснована Міністерством науки та вищої освіти Польщі, яка має за мету підтримувати та розвивати науку, відповідати за довгострокову наукову політику в міжнародному аспекті та виділяти кошти студентам, науковцям та науковим установам, у т.ч. із зарубіжним партнерам.
Наукова складова – налагодження і більше можливостей
Робочі зустрічі на кафедрах Внутрішніх хвороб з клінікою коней, собак і котів, Імунології, патофізіології і ветеринарної превенції, Патології та судової ветеринарної медицини, Фізіології тварин дали можливість обговорити кроки співпраці у наукових дослідженнях та публікаціях спільних статей у високо індексованих виданнях світового рівня.
Впродовж 20-ти років налагоджена співпраця із відділом Гастроентерології кафедри Внутрішніх хвороб з клінікою коней, собак і котів. За цей час опубліковано ряд наукових статей, публікацій у популярних виданнях, проведено кілька спільних конференцій, готується посібник з Гастроентерології собак і котів та Ендоскопії тварин.
Стажування на кафедрі Внутрішніх хвороб з клінікою коней, собак і котів, зокрема у відділі Кардіології дозволило збагатити знання з кардіологічного дослідження тварин, накреслити дорожню карту щодо подальшої співпраці у спільних наукових проєктах.
Використавши максимально своє перебування в Польщі прийняв участь у XXXIII Міжнародному конгресі ветеринарної медицини дрібних тварин, який проходив у місті Лодзь 21–23 листопада 2024р.
Із секцій, які я обрав на конгресі для відвідування це були гастроентерологія, діабетологія, кардіологія, нейрохірургія, ортопедія, дерматологія, поведінкові реакції тварин за патологічних станів, дієтологія, добробут тварин. Окремо я був зацікавлений секцією з менеджменту, де я прослухав чотири лекції, що дало мені можливість здобути знання для управлінням Ветеринарною клінікою Нашого університету.
Хоча це наукова програма, тим не менше під час стажування я мав можливість провести заняття для студентів 3 курсу факультету ветеринарної медицини з дисципліни клінічна діагностика на тему «Дослідження слизових оболонок у тварин», «Дослідження лімфатичних вузлів у тварин», «Дослідження шкіри у тварин», а також для студентів 4-го курсу з дисципліни «Внутрішні хвороби тварин» на тему «Пункції органів та порожнин тіла». Проведення таких занять дозволило обмінятися досвідом зі студентами, збагатитися мовно, а також наштовхнуло до видання практичного посібника.
Висловлюю Велику подяку Ректору Природничого Університету у Вроцлаві професору Кшиштофу Кубьяку та Ректору Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького професору Івану Парубчаку за надану можливість пройти наукове стажування, міжнародному відділу Природничого Університету в особі Анни Раулкєвіч, Декану факультету ветеринарної медицини професору Сташеку Дзімірі, завідувачу кафедри Внутрішніх хвороб з клінікою коней, собак і котів професору Ярославу Попелю, професору Марціну Янковському, доценту Йоланті Спужак, професору Камілі Глінській-Сухоцкій, професору Агнєшці Нощик-Новак, лікарю ветеринарної медицини Юстину Гаху, канд. вет. наук Мацею Гжегожи.
Також хочу висловити слова подяки за плідні зустрічі з завідувачем кафедри Імунології, патофізіології і ветеринарної превенції професору Тадеушу Стефаняку, професору Алєксандрі Піщак-Круль, а також керівнику кафедри Фізіології тварин професору Альберту Черському, професору Божені Крулічевській, професору Еві Пецька-Келб.
Велика подяка професору Войтеку Ніжанському за надану можливість відвідати Міжнародний конгрес ветеринарної медицини дрібних тварин другий рік поспіль.
Особлива подяка Студентам 3- та 4-го курсів факультету ветеринарної медицини Природничого Університету у Вроцлаві за уважність та активність під час проведення практичних занять.
Підготував доктор ветеринарних наук, професор кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики Ігор Максимович