EN   UA

logo.png sayt 

КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ПРОДУКЦІЇ ДРІБНИХ ТВАРИН

Завідувач кафедри, доктор сільськогосподарських наук,
професор  Ковальський Юрій Володимирович

 

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

Завідувача кафедри, доктор сільськогосподарських наук, доцент Ковальський Ю.В.
Серед технологічних кафедр університету кафедра технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин найбільша за наявністю навчальних курсів із різних видів дрібних сільськогосподарських тварин, якими є вівчарство, свинарство, птахівництво, кролівництво і звірівництво. Курси дрібного тваринництва велися і раніше: у Львівській ветеринарній школі (1881-1896) і в Академії ветеринарної медицини (1897-1939). Їх викладали професори Антоній Баранський (1881-1905), Станіслав Фібіх (1906-1924), Тадей Ольбрихт (1925-1939). Вивчення окремих з них не припинялося під час Другої світової війни.
Від 1945 до 1976 року кафедрою розведення завідував кандидат сільськогосподарських наук, доцент Баранецький С.Ф.
У 1949 році в тодішньому інституті було відкрито зоотехнічний факультет і створено кафедру спеціальної зоотехнії, якій було доручено вести курси дрібного тваринництва. У 1976 році на основі кафедри спецзоотехнії створено дві: кафедру скотарства та конярства і кафедру дрібного тваринництва.
На кафедрі спецзоотехнії, а потім на кафедрі дрібного тваринництва у свій час працювали доц. Потульницький М.М. (1950-1978) і доц. Долматов Т.С. (1950-1995); перший викладав вівчарство, другий - птахівництво.
До 1983 року обов'язки завідувача кафедри дрібного тваринництва виконував доц. Кісіль Дмитро Тимофійович.
Від лютого 1983 до березня 2003 року кафедру дрібного тваринництва очолював доктор біологічних наук, проф. Терек Василь Іванович.
З березня 2003 по грудень 2014 року кафедру очолював доктор сільськогосподарських наук, професор, чл.-кор. НААНУ Кирилів Ярослав Іванович. З березня 2015 кафедру очолював кандидат сільськогосподарських наук, доцент Періг Дмитро Петрович. У липні 2017 обраний на посаду завідувача кафедри доктор сільськогосподарських наук, доцент Ковальський Ю.В.
До штату кафедри входять: доктор сільськогосподарських наук, доцент Ковальський Юрій Володимирович; доценти, кандидати сільськогосподарських наук: Періг Дмитро Петрович, Луник Юрій Михайлович, Паскевич Галина Адамівна, Петришак Ольга Йосипівна, Барило Богдан Степанович, Луців Володимир Орестович; асистенти: Фіялович Леся Миколаївна, Дружбяк Андрій Йосипович; старші лаборанти Михалейко Степан Дмитрович, Лещишин Ірина Степанівна, Вовкун Ярослав Михайлович, Вербовська Марія Володимирівна.
Викладачами кафедри за останні роки видруковано з усіх навчальних дисциплін понад 50 методичних рекомендацій, практикумів та посібників.
З усіх курсів дрібного тваринництва - вівчарства, свинарства, птахівництва, кролівництва і звірівництва - читаються лекції і проводяться лабораторно-практичні заняття. Основним завданням викладачів кафедри є теоретична і практична підготовка висококваліфікованих спеціалістів - селекціонерів, технологів виробництва та переробки тваринницької продукції у фермерських господарствах, селянських спілках та інших підприємствах.
Кафедра здійснює керівництво навчальною і виробничою практикою студентів других і четвертих курсів біолого-технологічного факультету. Частина занять з студентами проводиться на виробництві, безпосередньо в господарствах. Викладачі кафедри читають лекції і проводять лабораторні заняття також з слухачами Інституту післядипломної освіти зі сучасних досягнень у селекції і розведенні дрібних видів тварин, у птахівництві, а також із нових технологій виробництва продукції тварин.
Викладачі кафедри систематично удосконалюють навчальний процес, використовуючи сучасні методи навчання, програмований контроль за поточною успішністю студентів. Вони виконують також значний обсяг навчально-методичної роботи: складено нові типові програми та робочі плани, удосконалюються методички для проведення лабораторних занять і ведення робочих зошитів, урізноманітнюється тематика дипломних і курсових робіт.
Колектив кафедри виконує значний обсяг наукової роботи. Кафедрою сьогодні виконується наукова робота в кількох напрямках, зокрема спільно з Краківським аграрним університетом (Республіка Польща) ведеться дослідження з виведення м'ясо-вовнового типу овець на основі прекосів шляхом схрещування із породою м'ясо-вовнового напрямку продуктивності суффольк, а в перспективі буде використовуватися м'ясо-вовнова порода шароле та багатоплідні вівці алькутської породи.

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru