EN   UA

 КАФЕДРА ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ У ТВАРИННИЦТВІ


logo2025

 

Завідувач кафедри, кандидат технічних наук, доцент, доктор філософії 
Чайковський Борис Петрович

тел. (032) 239-26-98

електрона адреса кафедри: bmech@lvet.edu.ua  bvmtp@ukr.net

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

IMG 7978

12 березня 2025 року у форматі онлайн на платформі ZOOM був проведений англомовний вебінар від Варшавського університету природничих наук на факультеті розведення, біоінженерії та захисту тварин товариством «Тварини для людей», яким координує Магдалена Наврецька??. Серед запрошених представників від Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького була доцент кафедри охорони праці та технологічного обладнання у тваринництві Юліана Білаш.

IMG 7977

IMG 7976

Під час вебінару відбувся виступ всесвітньо відомого спікера Dennis C. Turner зі Швейцарії, який прочитав лекцію на тему «Що відбувається у сфері відносин між людиною та тваринами?».
Доктор Крістін Олсен з Норвегії обговорила тему культивування зв’язку між людьми і тваринами. Вона продемонструвала, як програми AAS можуть бути взаємовигідними, покращуючи якість життя як людей, так і тварин, а також був виступ про результати досліджень програм підтримки тварин (AAS). Професор Аліна Русу з Румунії представить новітні концепції та переваги послуг з догляду за сільськогосподарськими тваринами.
Доготерапія (каністерапія) в Європі є поширеним методом реабілітації та психологічної підтримки, який активно розвивається завдяки підтримці наукових досліджень, державних програм та громадських ініціатив.
Згодом у країнах Європи створюють спеціалізовані організації, які займаються навчанням собак для лікування, а також проводять сертифікацію канітерапевтів. Сьогодні доготерапія є важливою складовою соціальної та медичної систем зокрема застосовують у лікарнях, реабілітаційних центрах і спеціалізованих клініках для людей з обмеженими можливостями, пацієнтів із психічними розладами (депресія, тривожніих станиах), людей похилого віку.
У Німеччині та Франції собак активно залучають до програми реабілітації після інсультів, після взаємодії з ними сприяє розвитку дрібної моторики та когнітивних функцій.
Соціальна адаптація у багатьох країнах Європи доготерапіюя використовує для допомоги військовим і ветеранам (програми підтримки солдатів, які розгорнулися повернулися з гарячих точок), людям без дому та жертвам насильства (психологічна реабілітація спілкування череззавдяки спілкуванню зі собаками), дітям із кризових сімей ( використання у дитячих притулках для зниження рівня стресу та агресії).
У Великій Британії та Польщі діють програми, які допомагають ветеранам адаптуватися до мирного життя за допомогою спеціально навчених собак.
Доготерапія успішно працює в європейських школах і дитячих садках, зокрема для дітей із розладами уваги та гіперактивністю (ADHD) – взаємодія зі собаками допоможе покращити концентрацію, для розвитку емоційного інтелекту у школярів – контакт із тваринами ускладнення формування емпатії та відповідальності. Для покращення навичок читання у дітей – у багатьох школах діють програми, де діти читають собакам уголос, щоб разом подолатиє страх публічних виступів. Особливо популярні такі ініціативи в Скандинавських країнах та Німеччині.
Допис підготувала Юліана БІЛАШ доцент кафедри охорони праці та технологічного обладнання у тваринництві БІЛАШ ЮЛІАНА ПЕТРІВНА.

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru