Неформальна освіта
- Деталі
-
Опубліковано: 16 грудня 2024
-
Перегляди: 94
Неформальна освіта. Інформальна освіта. Онлайн платформи для навчання, вдосконалення навичок та саморозвитку (професійні навички, володіння українською та іноземними мовами).
Можливість отримання сертифікату та перезарахування кредитів
Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. Вона допомагає швидко і вчасно отримати необхідні знання відповідно до потреб тут і зараз. Формами неформальної освіти є тренінги, майстер-класи, семінари, вебінари тощо.
Інформальна освіта (самоосвіта) – це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов'язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям. Така навчальна діяльність не обов'язково цілеспрямована та структурована, не фіксується документально, але сприяє розширенню професійних знань та умінь і є однією з ключових компетентностей особистості.
Онлайн платформи для навчання, вдосконалення професійних, «soft skills» навичок та саморозвитку
«Дія.Освіта» проєкт, який поєднує можливості навчання, розваг і профорієнтації. Цей проєкт є більш масштабним етапом платформи «Дія.Цифрова освіта», яка запрацювала у 2020 році та була спрямована на підвищення цифрової грамотності та навичок українців. Оновлена платформа «Дія.Освіта» надає кожному можливість розвинути нові навички та підготуватися до нової професії. «Дія.Освіта» не обмежується віковими рамками або освітнім рівнем. Вона відкрита для всіх, хто бажає навчатися та розвиватися.
Зареєструватися можна на оновленій платформі «Дія.Освіта» за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/
Безкоштовна онлайн платформа для навчання, на якій зібрані онлайн курси від Google. Окрім якісного контенту та корисної інформації та прокачки своїх навичок ви отримаєте ще і сертифікат про проходження онлайн курсу безкоштовно. Переглядаючи навчальні відеопосібники від досвідчених користувачів, які починали роботу так само, як ви, ви здобудете потрібні навички для просування свого бренду чи бізнесу в Інтернеті. Ви дізнаєтеся, як привернути увагу відповідної аудиторії та максимально підвищити ефективність роботи в Інтернеті для досягнення своїх цілей.
Зареєструватися можна за посиланням: https://learndigital.withgoogle.com/digitalworkshop-ua/courses
На онлайн-платформі Coursera розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.
Переваги Coursera:
- можливість безкоштовного навчання у провідних науковців світу;
- зручність навчання: дивитись лекції чи робити домашні завдання можна у вільний час чи їдучи в транспорті;
- можливість пройти навчальний курс рідною мовою. Близько 60 % студентів Coursera проживають поза межами США, і аби збільшити кількість неангломовних студентів, на сайті впроваджують курси, що викладаються іншими мовами;
- можливість взаємодії між студентами на форумах сайту чи поза ними, зокрема у соціальних мережах. Крім того, по всьому світу (в тому числі й в Україні) існують численні офлайн-спільноти корсеріанців;
- можливість проходження курсів задля розширення світогляду та власного задоволення;
- можливість використати сертифікат Coursera під час прийому на роботу чи для зарахування університетського кредиту за місцем навчання. Кількість університетів, що зараховують кредити за сертифікатами Coursera, невелика, але постійно збільшується.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.coursera.org
Prometheus (Прометеус) — український громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів, запущений у 2014 році. Головною метою проєкту є безкоштовне надання онлайн-доступу до курсів університетського рівня всім бажаючим, а також надання можливості публікувати та розповсюджувати такі курси провідним викладачам, університетам та компаніям.
Prometheus об'єднує в собі кілька важливих аспектів. Перший — заздалегідь записані лекції, які можна переглянути в зручний для слухача час. Другий — інтерактивні завдання, які дають змогу перевірити, як слухачі засвоїли зміст лекції. Третій — є форум, на якому слухачі можуть ставити запитання, а викладач чи інші слухачі відповідати на них. Четвертий аспект — успішно завершивши курс, можна отримати сертифікат за підписом викладача. І п'ятий — немає ніяких обмежень для того, щоб стати слухачем курсів. За винятком хіба що складних курсів, для вивчення яких потрібні певні попередні знання.
Зареєструватися можна за посиланням: https://prometheus.org.ua
Європейський Простір — веб-платформа підтримки громадянського суспільства України, яка більше 10 років працює на підтримку проєвропейського поступу країни, надаючи інформаційний супровід, ресурсну базу, презентаційний майданчик для громадських організацій.
Мета Європейського Простору - створення та поширення знань, можливостей, успішних історій, які б сприяли обміну досвідом, надавали експертний інформаційний супровід проєвропейським громадським організаціям, заохочували діалог та широке обговорення візій розвитку громадянського суспільства.
Зареєструватися можна за посиланням: https://euprostir.org.ua
У листопаді 2022 року в Україні стартувала міжнародна освітня ініціатива Ukraine Global Faculty (UGF). Студенти, аспіранти, викладачі, професіонали мають можливість безкоштовно відвідувати онлайн-лекції професорів провідних світових університетів, закордонних топекспертів та підприємців.
Особливості UGF:
- 100% онлайн-формат;
- доступ до архіву лекцій 24/7;
- контент англійською з синхронним перекладом на українську;
- широкий набір тем: від ІТ та інженерії до економіки та підприємництва;
- спікери світового масштабу, які підтримують Україну та українців;
- можливість поставити питання лектору та познайомитися з колегами;
- сертифікати про участь;
- безкоштовний доступ для всіх учасників.
UGF охоплює основні галузі знань, зокрема мистецтво та гуманітарні/соціальні науки, бізнес та право, природничі науки та математика, інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ), інженерія та комп'ютерні науки.
Зареєструватися можна за посиланням: https://ugf.academy
25 листопада 2022 року Міністерство освіти і науки України та «Labster» – провідна платформа для віртуальних лабораторій та інтерактивної науки, оголосили про співпрацю. Платформа «Labster» надає безкоштовний доступ до своїх інтерактивних курсів до всіх шкіл, коледжів та університетів України. Платформа «Labster» – світовий лідер з розроблення віртуальних навчальних симуляторів, завдяки яким успішно навчаються вже 5 млн. студентів та учнів 3000 навчальних закладів в 70 країнах світу. Віртуальні симуляції на платформі доступні з таких галузей: анатомія та фізіологія, біохімія, біологія, біотехнологія, хімія, наука про землю, мікробіологія, фізика та інші.
Повний каталог симуляцій доступний для перегляду за посиланням https://www.labster.com/simulations.
- Сторінка у ФБ Онлайн-курси для студентів-біологів
«Єдині» – це 28 днів підтримки у переході на українську мову. Протягом навчання учасники щодня будуть отримувати завдання та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар'єр, візьмуть участь у вебінарах та розмовних клубах у своєму місті.
Впродовж курсу на вас очікують:
- щоденні завдання та навчальні матеріали;
- вебінари та онлайн лекції;
- розмовні клуби у зручному форматі (онлайн чи офлайн);
- аудіоматеріали для кращого засвоєння знань;
- спеціальні відзначки для найактивніших учасників спільноти;
- Friendly-чати для спілкування українською у вузькому колі.
Зареєструватися можна за посиланням: https://yedyni.org.
Є-мова — освітня платформа громадської організації «Український світ», яка має на меті створити українськомовний культурний простір. Платформа пропонує курси з української для людей з різним рівнем володіння мовою. Платформа "Є-мова" належить Громадській організації «Український світ» та є продовженням волонтерського руху "Безкоштовні курси української мови".
Зареєструватися можна за посиланням: https://emova.language-ua.online.
Мова — ДНК нації — освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. На сайті є бібліотека з картками, які пояснюють правила української мови за категоріями: антисуржик, наголос, пароніми, синоніми, фразеологізми, орфографія, правопис 2019 року тощо. Також є розділ з вправами, за допомогою яких можна перевірити свої знання. Під час навчання вас супроводжуватиме кумедний герой — язик Лепетун.
Проєкт також має інстаграм, фейсбук, твітер та власний додаток.
Переглянути можна за посиланням: https://ukr-mova.in.ua.
Busuu пропонує вивчення 12 найпоширеніших мов світу. В додатку є завдання на розвиток усіх чотирьох мовленнєвих компетенцій: читання, слухання, говоріння та письма, можна опановувати як лексику з різних тем, так і граматику. Формати також різноманітні: від карток зі словами і аудіодіалогів до відеозаписів та статей із популярних видань. Для відстежування прогресу можна скласти особистий навчальний план, а для перевірки вивченого є проміжні та підсумкові тести. Крім цього, в Busuu можна заводити друзів з різних країн і допомагати одне одному в опануванні мови.
Busuu має широкий спектр можливостей для вивчення мов, а також соціальні функції, що дозволяють спілкуватися та навчатися разом з іншими користувачами з усього світу. Враховуючи різноманіття форматів завдань і можливість створення особистого навчального плану, Busuu здійснює індивідуальний підхід до навчання мови, що допомагає користувачам досягати своїх цілей більш ефективно.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.busuu.com.
В застосунку Duolingo можна вивчати іспанську, французьку, німецьку, португальську, італійську та англійську мови. А якщо ви вже володієте англійською, то вам доступні для вивчення ще близько 30 мов. Інтерактивний та веселий формат, а також можливість вивчення різноманітних мов роблять Duolingo привабливим вибором для багатьох людей. Також можливість придбання підписки Super для отримання додаткових функцій і безмежної кількості сердець може бути корисною для тих, хто бажає глибше погрузитися у вивчення мови. Є завдання на читання й аудіювання, але акцент передовсім на вивченні слів та перекладі речень і фраз. Також можна запрошувати друзів і ділитися своїм прогресом у соцмережах.
Зареєструватися можна за посиланням: https://uk.duolingo.com/.
Memrise – це сайт та мобільний застосунок, створений з метою полегшити вивчення, запам'ятовування та повторення нової інформації. Створений для вивчення мов Memrise поступово перетворився на справжню освітню платформу, яка пропонує своїм користувачам курси з мов, наук, мистецтва і т. д. Можна вивчати 20 мов, є базовий безкоштовний та платний преміум-доступи. З мінусів — серед мов інтерфейсу немає української.
Основний акцент — на розширенні лексичного запасу та практиці вимови. Можна обрати будь-яку тему і вивчати фрази, які знадобляться при розмові в реальному житті. Програма пропонує різноманітні мнемонічні практики, серед яких інтервальне повторення та створення смішних або дивних асоціацій зі словами, що вивчаються. Також у Memrise можна переглядати відео із носіями мови, щоб навчитися розуміти різні діалекти та акценти.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.memrise.com/.
За допомогою DROPS можна вивчати лексику більш ніж 40 мов світу, а українцям відкрили безкоштовний преміум-доступ. DROPS підійде тим, хто хоче розширити свій словниковий запас, адже він орієнтований лише на запам'ятовування нових слів з різних тем. Вправ на граматику, розуміння прочитаного чи аудіювання ви тут не знайдете. Вивчення слів базується на візуальному сприйнятті, а не на перекладі на рідну мову — кожне поняття ілюструється відповідною картинкою, а всі завдання на перевірку знань містять елементи гри.
Зареєструватися можна за посиланням: https://languagedrops.com.
LingQ пропонує вивчення близько 40 мов та надає українцям доступ до преміум-акаунту, якщо написати їм у підтримку. Особливість LingQ в тому, що він дозволяє навчатися на будь-якому матеріалі, який ви завантажите в нього — статтях, новинах, книгах тощо, а будь-який текстовий матеріал можна з легкістю перетворити в аудіо, щоб тренувати сприйняття мови на слух. Також можна переглядати відео та вчити слова, слухаючи пісні. Цей застосунок більше розрахований на вивчення лексики, але для людей з вищим рівнем володіння мовою, які можуть читати текст і виділяти в ньому окремі незнайомі слова для запам'ятовування.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.lingq.com/.