Колектив
- Деталі
-
Опубліковано: 21 вересня 2020
-
Перегляди: 3601
БУЦЯК ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ – завідувач кафедри біотехнології та радіології, доктор сільськогосподарських наук, професор.
В університеті працює з 1995 р. на посадах: асистента (1995-2000), старшого викладача (2000-2001), доцента (2002-2005), професора з 2005 року, проректора з науково-педагогічної роботи (2007-2009), завідувач кафедри (з 2013 року).
У 2004 році захистив докторську дисертацію на тему “Фізіолого-біохімічний статус корів при забрудненні довкілля важкими металами та способи зниження їх надлишку в організмі”.
З 2008 по 2010 рік був членом експертної ради Вищої атестаційної комісії України із зоотехнії і ветеринарної медицини.
Основні наукові та навчально-методичні праці: є автором і співавтором 140 статей, 12 патентів, 85 методичних рекомендацій, однієї монографії та 12 навчальних посібників.
Дисципліни, які викладає: ”Технологія виробництва та переробки сировини АПК для біоенергетики”, ”Радіобіологія”, ”Біоенергетика”, “Екобіотехнологія виробництв”, “Біотехнологія відновлення екосистем”.
Сфера науков их інтересів: дослідження механізмів біоконверсії відходів АПК шляхом вермікультивування та анаеробного зброджування.
Додаткові відомості: нагороджений Почесною Грамотою Центрального комітету профспілок АПК України (2006 р.) та Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України (2008 р.), Грамотою Львівської обласної ради (2014р.).
Член спеціалізованих рад по захисту кандидатських і докторських дисертацій (Д.35.826.02 та Д.35.826.01). Під керівництвом захищено три кандидатські (Курляк І. М., 2009); (Печар Н. П., 2011); (Шемедюк Н. П., 2012) та одну докторська дисертації (Клименко О.М., 2015).
Наукометрія:
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/19460943
Publons: https://publons.com/researcher/2102549/vasyl-butsyak/
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&user=zWJ-MTgAAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-2858-0257
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МУЗИКА ВІКТОР ПАВЛОВИЧ – доктор ветеринарних наук, професор кафедри.
У 1980 році закінчив Львівський зооветеринарний інститут, одержав спеціальність ветеринарного лікаря. У травні 2003 року захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 16.00.08 – епізоотологія та інфекційні хвороби.
В 2016 році отримав диплом доктора ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.04 – ветеринарна фармакологія та токсикологія. Захистив докторську дисертацію на тему “Фармакодинаміка та фармакокінетика нового комбінованого антибактеріального препарату на основі флуорфеніколу та флуніксину меглуміну”. На кафедрі біотехнології та радіології працює з вересня 2013 року.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор та співавтор 135 наукових праць, СОУ, ТУ, методичних рекомендацій, патентів на винахід, монографій, довідників.
Дисципліни, які викладає: ”Методи ідентифікації ГМО”, ”Основи селекції та конструювання промислових штамів мікроорганізмів”.
Сфера наукових інтересів: вивчення механізмів розвитку антибіотикорезистентності, розробка та впровадження в практику нових хіміотерапевтичних препаратів, клінічні дослідження, біоеквівалентність, залишкові кількості антимікробних препаратів.
Наукометрія:
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/HKM-9960-2023
Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=MruDxYgAAAAJ&hl=uk&oi=ao
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-0767-7263
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ШЕМЕДЮК НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА, кандидатка біологічних наук, доцентка.
Першу вищу освіту здобула у 2002 році на біологічному факультеті Волинського державного університету імені Лесі Українки, отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Біологія». Згодом у Національному Університеті «Львівська політехніка» завершила навчання за освітньою програмою «Біотехнології та біоінженерія», у результаті чого їй присвоєно ступінь магістра з біотехнологій та біоінженерії.
У 2012 році захистила дисертаційну роботу на тему «Біохімічна характеристика дії екстрактів деяких лікарських рослин: оцінка показників оксидантно-антиоксидантного стану in vivo та індукції апоптозу пухлинних клітин in vitro», присуджено вчений ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.04 - біохімія.
У 2019 році присвоєно вчене звання доцентки кафедри біотехнології та радіології. З 2021 року виконує обов’язки заступниці завідувача кафедри. Є гарантом освітньо-професійної програми «Біотехнології та біоінженерія» ОС «Бакалавр»; головою навчально-методичної комісії спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія, розробницею освітніх програм, навчальних планів спеціальності Біотехнології та біоінженерія. Підримує наукову співпрацю з відділом біотехнології Жешувського університету та кафедрою медичної генетики Люблінського медичного університету (Республіка Польща). Була у складі журі Всеукраїнських олімпіад з «Біотехнології». У 2021 році - член експертної групи Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Біотехнології».
Основні наукові та навчально-методичні праці: авторка понад 50-ти публікацій, у тому числі статей опублікованих у періодичних виданнях, що входять до міжнародної наукометричної бази Scopus (Q1-Q2), деклараційного патента, тез; 3-ох навчальних, 6-ти навчально-методичних посібників, яким присвоєно гриф: рекомендовано ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького; курсу лекцій; 10-ти методичних рекомендацій. Рецензентка наукового видання «Хімія, технологія речовин та їх застосування» («Chemistry, Technology and Application of Substances»), включеного до переліку фахових видань України. Розробниця кількох Положень, які регулюють освітню діяльність Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
Дисципліни, які викладає: «Біологія клітини з основами молекулярної біології», «Біохімія та біотехнологія рослин», «Клітинна інженерія», «Молекулярна біотехнологія та ДНК-технології», «Хімія канцерогенів».
Сфера наукових інтересів: молекулярні механізми регулювання клітинного циклу біологічно активними речовинами природного походження, біотехнологія рослин.
Додаткові відомості: із 2021 року - експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, бере участь у акредитації освітніх програм. У 2022 році нагороджена Грамотою від Львівської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток науки та з нагоди 110-річчя з часу заснування Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С. З. Ґжицького.
Членкиня Українського біохімічного товариства, ГО «Українська асоціація біобезпеки».
Наукометрія:
Scopus:
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?origm=resultslist&authorId=572070 32717&zone
Google Scholar:
https://scholar.google.com.ua/citations?user=yM s2XwAAAAJ&hl=uk&authuser= 1
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-4000-1406
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ШТАПЕНКО ОКСАНА ВСЕВОЛОДІВНА – доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри.
У 1996 році закінчила Львівську академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького. Упродовж 1996-1999 рр. навчалась в аспірантурі, а 2000-2023 рр. – працювала в Інституті біології тварин НААН.
У 2020 р. у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» МОН України захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.20 "біотехнологія" на тему: «Біотехнологічні аспекти регуляції гаметогенезу для корекції раннього ембріонального розвитку тварин».
У 2013 р. отримала звання старшого наукового співробітника за спеціальністю 03.00.04 "біохімія".
З вересня 2023 р. – доцентка кафедри біотехнології та радіології.
Основні наукові та навчально-методичні праці: є авторкою 98 наукових праць, в тому числі: 50 статей, зокрема 7, що входять до наукометричних баз Scopus та Web of Science, 9 деклараційних патентів, технічних умов, 3 методичних рекомендацій, навчально-методичного посібника, 2 монографій, 48 тез. Член Українського біохімічного товариства та Литовського наукового товариства.
Дисципліни, які викладає: “Загальна біотехнологія”, «Промислова біотехнологія», «Альтернативна поновлювана енергетика та біоконверсія», «Біотехнологія білків», «Біотехнологія виробництва мікробіологічних препаратів», «Моделювання та масштабування біотехнологічних виробництв у системі GMP».
Наукові інтереси: клітинна та репродуктивна біотехнологія, використання полімерних наношарів для посилення росту клітин in vitro, розробка інноваційних препаратів для підвищення відтворювальної здатності сільськогосподарських тварин, використання методів молекулярної біології в репродуктивній біотехнології тварин, скринінг про біотичного потенціалу нових штамів ентерококів
Додаткові відомості: 2005-2006 рр. − стипендіат Кабінету міністрів України для молодих вчених; 2009-2010 рр. − грант RFSD2 National Cancer Institute, NCI, Bethesda (USA) для виконання досліджень в Інституті онкології ім. М. Склодовської-Кюрі (Республіка Польща) за темою: «Клітинно-специфічний механізм проапоптотичної активності фактора транскрипції Hsf1».
2014-2015 рр. – грамота від дирекції та профспілкового комітету Інституту біології тварин НААН за високий науковий професіоналізм, досягнення значних успіхів у виконанні науково-дослідних робіт.
2019 рік – грамота від Західного наукового центру НАН України і МОН України за особисті вагомі досягнення у науковій і науково-організаційній роботі та з нагоди Дня науки.
2020 рік – грамота від Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області за вагомий внесок у теорію і практику аграрного виробництва та з нагоди 60-річчя від дня заснування Інституту біології тварин НААН.
2023 рік – грамота від Львівської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня науки.
Гарант ОП «Біотехнології та біоенергетика» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія.
Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Наукометрія: Research ID/ORCID https://orcid.org/0000-0002-1192-8432 Scopus Author ID: 57199673055
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ГРИВУЛ ТЕОДОР МИКОЛАЙОВИЧ – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біотехнології та радіології.
У 1970 році закінчив ветеринарний факультет Львівського зоотехнічно-ветеринарного інституту. Отримав диплом з відзнакою за спеціальністю „Ветеринарія”. В 1970-1971 роках служив при війську. З 1971 року старший лаборант, з 1974 року – молодший, а з 1980 року старший науковий співробітник лабораторії біофізики Українського науково-дослідного інституту фізіології і біохімії сільськогосподарських тварин.
Науковий ступінь кандидата біологічних наук отримав у 1981 році. В 1992 році обраний за конкурсом на посаду завідувача лабораторії амінокислотного та мінерального живлення інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН.
З 2013 року доцент кафедри біотехнології та радіології.
Основні наукові та навчально-методичні праці: є автор понад 120 наукових публікацій в тому числі одне авторське свідоцтво та один патент на відкриття і три деклараційні патенти.
Дисципліни, які викладає: “Основи ензимології та іммобілізації”, “Біотехнологія бродіння”, “Біотехнологія БАР”, “Біотехнологія білків”, “Біогеохімія”.
Сфера наукових інтересів: асиміляція амонію, метаболізм нітрат-нітритів і деградація компонентів корму мікроорганізмами екосистеми рубця; геохімічні аномалії природного і техногенного походження.
Наукометрія:
Google Scholаr: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&user=ZL5OpS0AAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-3935-3113
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
СВАРЧЕВСЬКА ОКСАНА ЗІНОВІЇВНА – доцентка кафедри біотехнології та радіології, кандидатка сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник.
У 1996 р. закінчила з відзнакою Львівську академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького за спеціальністю «Ветеринарна медицина». Упродовж 1996-1999 рр. навчалась в аспірантурі, а 2000-2019 рр. – працювала в Інституті біології тварин НААН.
У 2002 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Вплив рівня лізину, метіоніну і треоніну в раціоні на обмін речовин та вміст гормонів у крові свиней породи велика біла х ландрас» і отримала диплом кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 03.00.04 - біохімія.
У 2014 р. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника за спеціальністю 03.00.04 - біохімія.
З лютого 2019 р. – доцентка кафедри біотехнології та радіології.
Основні наукові та навчально-методичні праці: є авторкою 86 наукових праць, в тому числі: 55 статей, зокрема 2, що входять до наукометричних баз Scopus та Web of Science, 1 деклараційного патенту, 3 методичних рекомендацій, 27 тез.
Дисципліни, які викладає: “Біоетика, біобезпека та біозахист”, “Агробіотехнологія”, “Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв”, “Валідація біопрепаратів”, “Екобіотехнологія”.
Сфера наукових інтересів: біохімія, біотехнологія, наноакватехнології.
Додаткові відомості: 2021 рік – подяка керівнику наукової роботи, представленої на ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» Національний університет харчових технологій (Київ).
Грамота від головного управління ветеринарної медицини у Львівській області за вагомий внесок у галузь ветеринарної медицини та з нагоди святкування Дня науки (наказ № 51 від 15.05.2013 року, м. Львів).
2003 рік – грамота від дирекції та профспілкового комітету Інституту біології тварин НААН за сумлінну працю, високий науковий професіоналізм, досягнення значних успіхів у роботі та з нагоди професійного свята Дня науки.
2002 рік – грамота від дирекції та профспілкового комітету Інституту біології тварин НААН за високі досягнення у виконанні науково-дослідних робіт та з нагоди професійного свята Дня працівників сільського господарства.
Наукометрія:
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-4207-4038
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/GVS-4018-2022
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=T82aTtUAAAAJ&hl=ukе-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МАЛИШЕВА ХРИСТИНА ВОЛОДИМИРІВНА – кандидатка біологічних наук, асистентка кафедри біотехнології та радіології.
У 2012 році закінчила біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Біохімія». У 2018 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Блокування сигнального шляху Wnt інтерлейкіном 6: роль у розвитку та прогресуванні ревматоїдного артриту» за спеціальністю 03.00.04 – біохімія.
З 2011 по 2012 роки працювала на посаді інженера відділу молекулярної генетики і біотехнології Інституту біології клітини НАНУ.
З 2012 по 2016 роки – аспірант відділу імунології Інституту біології тварин НААНУ. З 2016 по 2018 роки – провідний інженер відділу регуляції проліферації клітин і апоптозу Інституту біології клітини НАНУ.
З 2018 по 2021 роки працювала на посаді наукового асистента відділу імунології медичного факультету Жешувського університету (Республіка Польща).
З 2021 року по сьогоднішній день працює на посаді асистента кафедри біотехнології та радіології ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.
Основні наукові та навчально-методичні праці: автор 9 наукових статей (SJR-Q1 і SJR-Q2) опублікованих у періодичних виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз Web of Science і Scopus, член Українського біохімічного товариства.
Дисципліни, які викладає: “Загальна біотехнологія”, “Генетика”, “Імунобіотехнологія”.
Наукові інтереси: біологія кістки, морфогенетичні білки кістки і сигнальний шлях Wnt (його роль у формуванні кісток), запальні захворювання (зокрема, молекулярні механізми розвитку та прогресування ревматоїдного артриту), прозапальні цитокіни, стовбурові клітини, регуляція експресії генів.
Додаткові відомості: 2014 рік – грант для молодих науковців від Західно-українського біомедичного наукового центру (18th annual competition of the West-Ukrainian BioMedical Research Center), Львів, Україна;
2016 рік – стипендія від Федерації європейських біохімічних товариств (41st FEBS Congress), Кушадасі, Туреччина;
2017 рік – стипендія від Федерації європейських біохімічних товариств (FEBS Collaborative and Experimental Scholarship for Central & Eastern Europe), Жешув, Республіка Польща; 2022 рік – стипендія для молодих ревматологів (42nd KCR Annual Scientific Meeting and the 16th International Symposium), Сеул, Корея.
Наукометрія:
Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?hl=en&user=KRsxtigAAAAJ&view_op=list_works&sortby=pubdate
Web of Science:https://www.webofscience.com/wos/author/record/GVS-2155-2022
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
СЛОБОДЯН СОЛОМІЯ ОЛЕГІВНА – кандидатка ветеринарних наук асистентка кафедри біотехнології та радіології.
З 2000 по 2005рр. навчалася у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького спеціальність ветеринарна медицина зі спеціалізацією ветсанітарія та ветсанекспертиза.
З 2005 по 2008 рр. навчалася в аспірантурі.
З 2009 по 2012 рр. – асистентка кафедри ветеринарно-санітарної та радіологічної експертизи.
З 2013р. по теперішній час – асистентка кафедри біотехнології та радіології.
У 2021 році захистила дисертацію на тему «Фармакокорекція системи антиоксидантного захисту організму тварин за свинцево-кадмієвого навантаження» за спеціальністю 16.00.04 – ветеринарна фармакологія та токсикологія.
Основні наукові та навчально-методичні праці: є авторкою 22 наукових праць, в тому числі: 18 статей, 3 деклараційних патентів на корисну модель та одні технічні умови. Член Українського біохімічного товариства.
Дисципліни, які викладає: “Гідрорадіобіологія”, “Технологія харчових та біоактивних добавок”.
Сфера наукових інтересів: фізіологічний стан організму тварин за різного радіаційного навантаження.
Наукометрія:
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/30097361
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-2417-6927
Google Scholar: http://surl.li/elnvg
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ІВАНЮК НАТАЛІЯ ТАРАСІВНА – асистентка кафедри біотехнології та радіології.
У 2004 році закінчила ЛНАВМ імені С. З. Ґжицького і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Ветеринарна медицина", здобула кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини – ветсанексперта.
У 2006 році закінчила ЛНАВМ імені С. З. Ґжицького і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Ветеринарна медицина" та здобула кваліфікацію магістра ветеринарної медицини.
У 2007- 2009 роках навчалася в аспірантурі ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького.
Основні наукові та навчально-методичні праці: співавтор 10 статей.
Сфера наукових інтересів: радіологічна експертиза риби та оточуючого її середовища в умовах радіоактивного навантаження.
Дисципліни, які викладає: “Клітинна інженерія”, “Молекулярна біологія”, “Радіобіологія”, “Біогеохімія”.
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
КІТ НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА — старша лаборантка кафедри біотехнології та радіології, асистент-сумісник.
У 2000 році закінчила хіміко-технологічний факультет Національного університету «Львівська політехніка» та здобула кваліфікацію інженер хімік - технолог за спеціальністю «Технологія переробки полімерів».
На кафедрі працює з липня 2016 року.
Дисципліни, які викладає: “Загальна біотехнологія”, “Промислова біотехнологія”, “Екологічний моніторинг біотехнологічних виробництв”.
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.