Історія кафедри
- Деталі
-
Опубліковано: 04 липня 2018
-
Перегляди: 3855
Вивчення біотехнологічних процесів у Львівському ветеринарному інституті започатковано на кафедрі біохімії, якою завідував з 1939 по 1976 рік Степан Зенонович Ґжицький – доктор біологічних наук, член-кореспондент АН України, академік УАСГН, заслужений діяч науки. Викладання дисципліни „Біотехнологія” для студентів ветеринарної медицини та технологів із виробництва та переробки продукції тваринництва у Львівському зооветеринарному інституті розпочалося у 1996 році на кафедрі біохімії, яку згодом перейменували на кафедру біохімії та біотехнології. Згідно з наказом Міністерства сільського господарства і продовольства від 30.02. 1997 року №30 на базі біотехнологічного лабораторного сектору та кафедр біохімії і біотехнології та органічної і неорганічної хімії було створено НДІ біотехнологічних основ підвищення продуктивності тварин.
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького для підготовки конкурентоздатних на ринку праці спеціалістів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1019 від 08 серпня 2007 р. та наказу міністра освіти №794 від 07 вересня 2007 р., відкрив на базі кафедр біохімії та біотехнології і неорганічної та органічної хімії, а також НДІ біотехнологічних основ підвищення продуктивності тварин новий напрям підготовки студентів – 6.0514.01 „Біотехнологія”. У 2011 році було ліцензовано підготовку студентів за напрямом 6.051401 “Біотехнологія” за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр. Державна акредитаційна комісія видала ліцензію на підготовку 25 студентів денної форми навчання (протокол №90, наказ МОН молоді та спорту України від 30.09.2011 року).
Випускова кафедра біотехнології та радіології утворена згідно з наказом ректора №72 від 18.09.2013 року, виданого на підставі рішення вченої ради ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького від 05.09.2013 року. Кафедру ввели до складу тодішнього факультету харчових технологій та екології, а її штат затвердили у складі: доктора сільськогосподарських наук, професора В. І. Буцяка; кандидата біологічних наук, доцента Т. М. Гривула; кандидата біологічних наук, асистентки Н. П. Шемедюк; асистентки О. С. Скіп; асистентки С. О. Тузяк; старшого лаборанта І. Г. Косандяка. Виконувачем обов’язків завідувача кафедри призначено доктора сільськогосподарських наук, професора В. І. Буцяка.
Відповідно до рішення акредитаційної комісії від 03 червня 2014 року протокол №109 (наказ МОН України від 11.06.2014 року №2323л) ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького визнано акредитованим за рівнем бакалавр. Перший випуск бакалаврів за напрямом підготовки 6.051401 "Біотехнологія" відбувся у 2014 році.
Ліцензію про розширення провадження освітньої діяльності, зокрема започаткування освітньої діяльності за спеціальністю 162 „Біотехнології та біоінженерія”, галузі знань 16 „Хімічна та біоінженерія” за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, затверджено наказом МОН України від 13.06. 2016 року №1315л. У 2018 році відбувся перший випуск магістрів.
Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії від 20 лютого 2018 року (протокол №128) освітньо-професійну програму „Біотехнології та біоінженерія” за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» у ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького визнано акредитованою за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Сертифікат про акредитацію: серія УД №14001388.
Навчальна робота на кафедрі проводиться в контексті реалізації стратегічних пріоритетів розвитку Університету та перспективного плану розвитку факультету та кафедри, зосереджена на прагматизації освітньої діяльності з метою забезпечення якості, студент орієнтованості та конкурентоспроможності; удосконалення освітніх програм відповідно до вимог чинного законодавства та інтересів стейкхолдерів. Забезпечення високої якості освітнього процесу на рівні здобувачів вищої освіти і працівників кафедри. Створення умов для професійного зростання здобувачів вищої освіти і працівників кафедри. Впровадження дистанційних технологій навчання.
Основна увага співробітників кафедри зосереджена на забезпеченні навчального процесу на високому професійному рівні (читання лекцій, проведення лабораторних, практичних занять), підготовці навчально-методичних комплексів (навчальних програм, підручників, посібників), що стосуються викладання різноманітних теоретичних та прикладних аспектів роботи майбутніх фахівців.
У рамках реалізації концепції освіти для сталого розвитку в процесі підготовки фахівців проводиться: залучення роботодавців до формування освітніх програм та навчальних планів підготовки здобувачів вищої освіти; розширюються баз для проходження навчальної та виробничої практик, укладання угод про співпрацю з організаціями, що можуть стати потенційними базами практик задля посилення практичної складової підготовки майбутніх фахівців; запроваджуються інноваційні освітні технологій підготовки фахівців, у тому числі системи змішаної освіти та створення умов для індивідуального навчання обдарованої молоді, студенти користуються стипендіальними можливостями Еразмус+ з метою семестрового навчання та практики у Жешівському природничому університеті (Республіка Польща).
Наукові доробки кафедри спрямовані на створення, удосконалення та використання традиційних і сучасних біотехнологічних процесів у галузі біоенергетики, екологічної біотехнології та природоохоронних технологій, біотехнології у рослинництві, тваринництві та ветеринарії з використанням нанобіотехнологій тощо.
Наукові дослідження виконуються у співпраці з вітчизняними та закордонними науково-дослідними інститутами, навчальними закладами та підприємствами: Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок (м. Львів); Інститут біології тварин НААН (м. Львів); Інститут біології клітини Національної академії наук України (м. Львів); ПрАТ "Компанія Ензим" (м. Львів); ТОВ "Експлоджен", Львівська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини; Національним університетом «Львівська політехніка», Жешівський університет (Республіка Польща), Люблінський медичний університет (Республіка Польща).