Науково-практичний семінар з актуальних питань бджільництва
- Деталі
-
Опубліковано: 24 січня 2024
-
Перегляди: 387
24 січня 2024 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбувся науково-практичний семінар на тему “Основні фактори ослаблення та оздоровлення бджолиних сімей”.
Цей науковий захід за сприяння деканату біолого-технологічного факультету організувала та провела кафедра технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся в. о. ректора Університету, професор Іван Парубчак, охарактеризувавши економічні передумови розвитку сільського господарства та галузі бджільництва.
У межах науково-практичного семінару виголошено декілька актуальних доповідей. Зокрема доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин Юрій Ковальський запропонував учасникам обговорити результати досліджень на тему “Причини ослаблення імунітету медоносних бджіл”.
Доповідач зосередив увагу на технологічних особливостях живлення бджолиних сімей з використанням протеїнових кормів. Розкрив фактори, які впливають на причини ослаблення та загибель бджолиних сімей.
“Перспективи створення інноваційних засобів для підвищення життєздатності медоносних бджіл” представлено у доповіді доктора ветеринарних наук, завідувача кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин імені С. В. Стояновського Ірини Ковальчук.
Акцент у науковій роботі зроблено на вивченні мінерального обміну в організмі медоносних бджіл. Доповідач окреслила сучасні способи використання кормових добавок, які впливають на зміцнення імунітету бджіл.
Кандидат сільськогосподарських наук Андрій Дружбяк у доповіді “Фізіолого-біохімічні зміни в організмі медоносної бджоли за впливу температурного стресу” сформулював принципи морфофункціонального зв’язку між біохімічним складом тканин бджіл та температурою їхнього розвитку. Також проаналізував практичні помилки утримання бджіл у різні періоди життя.
“Адаптаційні зміни в організмі плідних маток за різного способу вирощування” розглянуто у доповіді аспіранта Інституту біології тварин НААН України Петра Воробця. Дослідження молодий науковець проводить під науковим керівництвом доктора біологічних наук, члена-кореспондента НААН України Юрія Салиги.
Аспірант наголосив на основних показниках, які впливають на фізіолого-біохімічні зміни в організмі неплідних маток. Розкрив вплив аліментарного фактора під час підготовки сімей виховательок.
В обговоренні порушених тем брали участь співробітники кафедри технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин та фахівці галузі бджільництва Львівської області.
Допис підготував Юрій Ковальський, професор кафедри технології виробництва і переробки продукції дрібних тварин